שאיבת שומן מול הסרת עודפי עור

עור עודף באישה לאחר הרזיה

 ניתוח הסרת עודפי עור וניתוח שאיבת שומן הם שני ניתוחים שונים שהרבה פעמים נוטים להתבלבל ביניהם. הכנו לכם סקירה של האחד לעומת השני כדי שתוכלו לקבל הגדרה מדויקת ונכונה לגבי כל אחד מהם כשלעצמו ולגבי שילובים אפשריים של שניהם יחד.

ניתוח הסרת עור עודף VS שאיבת שומן: התהליך

אף על פי ששאיבת שומן והסרת עודפי עור יכולה להתבצע ממש באותו מוקד, אין זה אומר שמדובר באותו התהליך. בואו נפרוט את התהליכים של כל אחד מהם ונבין את עיקרם.

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן היא ניתוח שהמטופל או המטופלת האידיאליים בשבילו הם כאלה שלא סובלים מהשמנת יתר משמעותית אלא דווקא נמצאים כבר אחרי תהליך של ירידה במשקל. מטרת הניתוח היא למוסס מצבורי שומן עיקשים שנוטים להצטבר במקומות כמו: בטן, מותניים, ישבן ויוצרים מראה לא פרופורציונאלי ולא סימטרי. הטכניקה של שאיבת השומן סובבת סביב צינוריות ייעודיות דקות מאד. הרופא מבצע חתך קטן במקום שמוסתר מהעין, מחדיר לשם תחילה צינוריות שמכינות את הרקמות בעזרת חומר מיוחד ולאחר מכן ממיר אותן בצינוריות שמחוברות למכונת שאיבה מיוחדת. המכונה שואבת את השומן מתוך הרקמות וזה יוצא מהגוף דרך הצינוריות.

לפרטים נוספים על ניתוחי שאיבת שומן  לחצו כאן

ניתוח להסרת עודפי עור

עור עודף באישה לאחר הרזיה

ניתוח להסרת עודפי עור הוא משהו אחר לגמרי. כאן מדובר בעור עודף ומדולל שמרוקן כבר במרביתו לפחות משומן ונותר תלוי ורפוי על פני העור. זה קורה בזרועות, בירכיים, בבטן, בחזה ובעצם בכל איבר שפעם שכן בו שומן וכעת הוא מרוקן ממנו. כאן ישנן שתי אפשרויות התלויות בעיקר בכמות העור העודף. בחלק מהמקרים חותכים החוצה את העור העודף ואז מחליקים אותו ובמקרים אחרים אפשר פשוט למתוח אותו ולתפור. התפרים הם כמובן תוצר של טכנולוגיה מתקדמת ופשוט נמסים בתוך העור כחלק מתהליך ההחלמה.

לפרטים נוספים על ניתוחי הסרת עודפי עור לחצו כאן

 הסיבות שמובילות אנשים לטפל בעור עודף ובשומן עודף

הסיבות שמביאות אנשים בריאים ושקולים בדעתם להגיע לרופא ולהיכנס מרצונם המלא לניתוח הן מגוונות, בדיוק כשם שהסיבות להשמנת יתר הן מגוונות. כל אחד והסיפור שלו.

את מגוון הסיבות אפשר בגדול לצמצם לשתי חטיבות עיקריות: מניעים בריאותיים ומניעים אסתטיים.

השמנת יתר היא התחלואה מספר אחת בעולם המערבי, כך אומרים, אבל האמת היא שהרמב"ם כבר אמר את זה לפני כמעט אלף שנים. השמנת יתר מפרה כל האיזונים, הן בגוף והן בנפש. השמנת יתר הוכחה כגורם סיכון מספר אחת לסוכרת, ליתר לחץ דם, קשיי נשימה ואסתמה ובמקרים קשים היא גם יכולה להוביל לשבץ מוחי, דום נשימתי, מחלות כבד וכליה ולמרבה הצער הרשימה עוד ארוכה. מעבר לזה שברמה הכי בסיסית לבנאדם הסובל מהשמנת יתר קשה להתנייד ולבצע פעילויות מוטוריות יומיומיות. זה מהצד הבריאותי. במקרה של עור עורף, סכנות בריאותיות הטמונות בו בדרך כלל קשורות לחולי של העור. עור עודף בירכיים הפנימיות למשל סובל מחיכוכים בכל תנועה. זה יכול לגרום לתגובות אלרגניות חריפות, דלקות, פצעים בעור וגם כאן לצערנו הרשימה מתארכת.

הצד האסתטי של העניין כרוך כבר במניעים הפסיכולוגיים. מדינת ישראל היא מדינה בריאה יחסית לעולם בכל הקשור לנתוני השמנה. מספיק טיול ברחובות תל אביב כדי להביט בהמון גברים ונשים יפים וחטובים. זה קשה להיות שמן ובטח שמן מאד בעולם כזה. כולנו חולמים להיות חטובים ונחשקים ולסובב ראשים ברחוב. על פניו זה נשמע עניין זניח אבל אם תחברו את הפן הבריאותי והנפשי ביחד, קיבלתם מתכון בטוח לתסכול רב ולעיתים אף דיכאון. השיטה הבריאה ביותר לבצע את השינוי המיוחל היא בוודאי תהליך הרזייה מבוקר ושגרת ספורט אינטנסיבית מאד שתגרום להתכווצות הדרגתית של עודפי עור ללא ניתוח, אבל תהליך כזה דורש משמעת ברזל לאורך תקופה ארוכה מאד, כסף זמן ובעיקר המון מוטיבציה. לעיתים גם הכבירים שבמאמצים לא מביאים לתוצאות הרצויות.

סוגי ניתוחים לשאיבת שומן והסרת עודפי עור ושילובים אפשריים

שאיבת שומן ניתן לבצע למעשה בכל מקום שבו רקמות השומן הן עשירות מאד ומפריעות למטופל או המטופלת. איברים כאלה יכולים להיות: בטן, גב, סנטר, לחיים, זרועות, חזה ירכיים ואפילו ברכיים.

עכשיו דמיינו את המטופל שעבר אחד מניתוחים אלה, למשל שאיבת שומן. כבר לא תהיה לו בטן גדולה ומתוחה אבל יהיה לו הרבה עורש עד שלפני רגע היה מלא בשומן וכעת התרוקן. מה עושים על כל העור הזה? כאן נכנס התפקיד של ניתוח הסרת העור העודף.

במידה ורצון המטופלת הוא אך ורק לשאוב שומן מאזור אחד ספציפי כמו נניח הזרועות, היא תעבור את הניתוח הממוקד הזה וכנראה שתחליק את העור העודף בניתוח נוסף רק כעבור כחצי שנה לאחר שתסתיים ההחלמה מניתוח שאיבת השומן. האופציה של שילוב הניתוחים מתאימה כאשר המטופל או המטופלת מעוניינים לבצע מספר תיקונים אסתטיים ולמעשה לעצב את הגוף מחדש. עבור מקרים כאלה קיימים ניתוחים כמו למשל מתיחת פלג גוף תחתון. ניתוח משולב זה יתאים לדוגמא לאדם שסיים תהליך הרזיה אבל עדיין "תקוע" עם רקמות שומן מעטות עיקשות או עם שרירים רפויים. הרופא שואב את השומן המיותר, מהדק את השרירים הרפויים ומסיר את העור העודף. מענה הוליסטי כזה יכול להגיע גם בתצורה של ניתוח פלג גוף עליון.

האפשרויות כיום הן רבות ומגוונות ובוודאי לא נגמרות כאן. תוכלו לשאוב שומן מהבטן בשילוב עם שאיבת שומן מהמותניים באופן שייצר קימורים בולטים, תוכלו לעצב את החזה על ידי שאיבת שומן מהגב ומתיחה של הידוק העור המיותר, תוכלו לשאוב שומן מהצוואר ולמתוח את עור הפנים ואלה הן רק חלק מהאפשרויות העומדות בפניכם. ניתוח להסרת עודף עור ווניתוח לשאיבת שומן נוצרו כמענה לצרכים של בני אדם, וככאלה, הם נעים על סקאלה רחבה שנותנת מענה רחב לצרכים נרחבים. למקרים יותר קיצוניים של השמנת יתר גדולה או עודף עור דרסטי ישנם ניתוחים ייחודיים כמו ניתוחים בריאטריים (לעזרה בהשמנת יתר קיצונית) וכמו ניתוח "עלים" שעוזר בהסרת עודפי עור גדולים.

הפנייה לרופא ותחילת התהליך

לאו דזה אמר פעם: "גם צעד של אלף מילין, מתחיל בצעד אחד קטן". אנחנו מזמינים אתכם לעשות צעד קטן ולא מחייב שמהותו היא הצפה של צרכיכם ובדיקת ההתאמה שלכם לתהליך המבוקש. ד"ר בני מייליק הוא איש מקצוע מיומן ומנוסה מהמובילים בתחומו בארץ. הוא ישמח לשמוע מאיפה אתם באים ומה החלומות שלכם ולבדוק את כל המדדים הנדרשים כדי לקבוע האם הטכנולוגיה בת דורנו תוכל לסייע לכם בהגשמת החלום שלכם.

ד"ר בני מייליק
מנתח פלסטי, מומחה להסרת עודפי עור לאחר הרזיה. מקים השירות הראשון בישראל בתחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: "השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל" במרכז הרפואי תל אביב - "איכילוב". כיום מנהל את "השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל" שבמרכז הרפואי "סוראסקי" בתל אביב (בי"ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של "אסותא", "מרכז רפואי רמת אביב" ו"הרצליה מדיקל סנטר".