שאיבת שומן מהירכיים

שאיבת שומן ירכיים

ניתוח שאיבת שומן מהירכיים הוא אחד מהאפשרויות שזמינות לנו בקבוצת ניתוחי שאיבת השומן. שאיבות שומן מהירכיים כמו גם שאיבות שומן בטניות, הינם שניים מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בימינו. יחד עם זאת רווח מעט בלבול סביב מטרת הניתוח והפרופיל הטיפולי המתאים לביצועו.

שאיבת שומן ירכיים

ניתוח שאיבת שומן: פרופיל התאמה

רבים נוטים לחשוב ששאיבות שומן הן מעין דרך קסם לרדת במשקל, אבל לא לכך הוא מיועד. שאיבת שומן תתאים עבור אלו הסובלים מריכוז ספציפי של רקמות שומן פרטניות ועיקשות באזור מסוים בגוף. שאיבת שומן בירכיים תתאים עבור מי שהינם במשקל גוף תקין אך סובלים מריכוז של שומן באזור הירכיים הפנימיות ו/או החיצוניות. מקרה נפוץ בניתוחים כאלה הוא אדם שירד הרבה במשקל בזכות שגרת תזונה מתאימה ואימונים, והצליח "לשרוף" את השומן ברוב האיברים בגוף מלבד הירכיים. אצל חלק מהאנשים מדובר בתופעה גנטית. המקרה הזה מרבה לחזור על עצמו אצל מטופלות שבוחרות לבצע ניתוח שאיבת שומן  מאזור הירכיים. נשים שגם אמן וגם סבתן היו בעלות מבנה גוף ממוצע ואף רזה, אך ירכיים העשירות ברקמות שומן באופן לא פרופורציונלי. הן מחליטות להשתמש בפלאי הרפואה המודרנית על מנת לשים קץ למעגל הזה, ואין ספק שניתוח שאיבת שומן מהירכיים משנה את המציאות הזו, ומשפר את איכות החיים של רבות מהן. מדד נוסף בקביעת מידת ההתאמה הוא אלסטיות העור. עור גמיש ומתוח תורם לתוצאות טובות ומדויקות יותר.

מהלך הניתוח

[youtube 02jFcptZJqk]

שאיבת שומן היא פרוצדורה קצרה למדי והיא נמשכת בדרך כלל בין שעה לשלוש שעות. הניתוח מתבצע תחת הרדמה מלאה בדרך כלל, ולכן התאמה לניתוח מחייבת התאמה להרדמה כללית. הטכניקה שבאמצעותה מבצעים ניתוח שאיבת שומן בירכיים, היא למעשה ביצוע חתכים קטנים מאד בעור שדרכם מחדירים צינורית דקיקה ומיוחדת הנקראת קנולה אל תוך הרקמות. הצינורית מחוברת למכונה שמסייעת לשאוב את השומן מתוך התא, והרופא המקצועי והמיומן יעצב ויפסל את השומן הנותר בתא באופן שיביא לידי ביטוי את המראה הרצוי שהוא והמטופל רקמו יחדיו. הסיכונים שנלווים לניתוח נמוכים כיום יותר מאי פעם, אךאין להקל בהם ראש. כאשר תגיעו לפגישת ייעוץ עליכם למסור פרופיל רפואי יסודי ומעמיק ככל האפשר, וכמובן לבקש מהרופא שיפרוש בפניכם את כל האינפורמציה שנוגעת לסיכונים האפשריים, זאת על מנת שתוכלו לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

שילובים אפשריים של ניתוחי שאיבות שומן

ישנם מטופלים שבוחרים לבצע מספר ניתוחים המשלימים זה את זה, בו זמנית, על מנת למקסם את שביעות רצונם, מתוך מחשבה שבאמצעות ניתוח משולב ניתן לפתור מספר בעיות אשר מפריעות למטופל. זוהי סוגיה שיש להעלותה בפגישת הייעוץ על מנת שהרופא יפרט את השילובים האפשריים לניתוחים, בהתאם לצרכים שלכם. שילוב אפשרי לשאיבת שומן מהירכיים הוא שאיבת שומן מהבטן או מתיחת בטן. מתיחת בטן מטפלת בעור רפוי באזור הבטן, המתרחשת כתוצאה מרפיון השרירים ושאיבת שומן כפי שהוסבר לעיל, ונותנת מענה להפחתת רקמות השומן באזור הבטני. ניתן לשאוב שומן גם מאזור השוקיים, הברכיים, הזרועות, החזה (לגברים), המותניים וכן הקרסוליים. לא כל זוג ניתוחים ניתן לשלב בעת ובעונה אחת, וזאת על מנת לא לחשוף את המטופלים ללחץ ממושך וסיכון יתר, יותר ממה שהגוף יכול לשאת. בחלק מהמקרים ימליץ הרופא לבצע שתי פרוצדורות נפרדות ולעיתים יתווה מהלך משולב שיחסוך זמן וכסף.

פגישת ייעוץ אצל ד"ר מייליק

ד"ר מייליק הוא רופא מקצועי ומיומן, בעל ניסיון עשיר רב שנים, ובעל אהבה לבני אדם ואהבה למקצוע. אתם מוזמנים לקבוע במרפאתו פגישת ייעוץ ללא תשלום, על מנת לשתף  אותו בצרכים והחלומות שלכם, ולגלות מהי הדרך הטובה ביותר להפוך אותם למציאות, בהתחשב בפרופיל הרפואי שלכם. ניתוח שאיבת שומן מאזור הירכיים וניתוחי שאיבת שומן בכלל, עלולים להיות תהליכים מעוררי חשש. ד"ר מייליק ישמח ללוות אתכם צעד צעד מפגישת הייעוץ הראשונה, דרך קבלת ההחלטה המדויקת עבורכם, ועד להיותכם שבעי רצון מהשינוי בגופכם.

ד"ר בני מייליק
מנתח פלסטי, מומחה להסרת עודפי עור לאחר הרזיה. מקים השירות הראשון בישראל בתחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: "השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל" במרכז הרפואי תל אביב - "איכילוב". כיום מנהל את "השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל" שבמרכז הרפואי "סוראסקי" בתל אביב (בי"ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של "אסותא", "מרכז רפואי רמת אביב" ו"הרצליה מדיקל סנטר".