רשימה שחורה/ בראד תור

ה'רשימה השחורה' היא הרבה יותר מסתם אזרחים, שהממשלה מרגישה צורך לעקוב אחריהם, לתחקר אותם או לעצור אותם. זאת רשימת חיסול, וברגע שאתה נמצא בה, שמך לא נמחק עד מותך.

רשימה שחורה מאת בראד תור

ה'רשימה השחורה' היא הרבה יותר מסתם אזרחים, שהממשלה מרגישה צורך לעקוב אחריהם, לתחקר אותם או לעצור אותם. זאת רשימת חיסול, וברגע שאתה נמצא בה, שמך לא נמחק עד מותך.
השמות ברשימה ההיא מייצגים את האיום המיידי ביותר על האומה. אם הנושא לא יטופל כראוי, אנשים יישרפו…

בתוך משרדי ממשלת ארצות הברית, חבויה לה שם ה"רשימה השחורה", שרק הנשיא וצוות היועצים הסודי, יודעים את השמות ברשימה הסודית ביותר בממשלה.
שמו של סוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת הוסף לרשימה זו. מדוע?
לאחר ניסיון חיסולו, הרוואת חומק מן החוליות שנשלחו לחסל אותו ויוצא למסע כדי לגלות מי הציב אותו כיעד ומדוע רוצים לסלק אותו מהדרך.

קרוליין רומרו היתה האקרית מבריקה, אשר גילתה יותר מידי. היא מצאה את מותה כאשר ברחה בעצמה מצוות חיסול. אך, לא לפני שהצליחה להעביר לאחותה באמצעות חנות להלבשה תחתונה, דיסק-און-קי מוצפן, אשר דמה למעין אלבום דיגיטלי ענקי. יחד איתו היא שלחה לאחותה הוראות כיצד ליצור קשר, עם האדם היחיד שסמכה עליו, שיעשה שימוש נכון במידע זה, ניקולס, האקר נמוך קומה (בלשון המעטה), אשר דרכיהם ניפגשו בעבר.

כאשר ניקולס הקליק קדימה ואחורה בין מאמרי הכיסוי לבין מה שקרולין הצמידה מתחתיהם, הוא התחיל להבין מה היא ניסתה לעשות. היה שם תיעוד שלם ודקדקני של כל משימה ויוזמה ש- ATS היתה מעורבת בהן אי-פעם. המעורבות העמוקה בין ה-ATS לממשלת ארצות הברית הדהימה אפילו אותו. ככל שהוסיף לצלול לתוך המידע, כך העמיק אל תחתית מאורת הצפעונים.
בשם ה"ביטחון" נשחקו חירויות האזרח על בסיס 24/7. נוסף לציתות, האסור מטעם החוק, ולמכמונת הכוללת- כול, שהסוכנת לביטחון לאומי פרשה על פני האינטרנט, רשמה קרוליין בתיקים שלה המוני מבצעים אחרים. מטרתם היתה "מעקב טוטאלי", שהרבה ממנו לא ידוע לאוכלוסייה הכללית, או שהוא מבוצע באופן הנראה בלתי מזיק, או אפילו מועיל.
לא זו בלבד שטכנולוגיות אלה ידעו בדיוק היכן היית ומה עשית בכל רגע נתון; הן ניטרו את מה שחשבת ושקלו את מה שעמדת לעשות אחרי כן.
כשקרא את רשימותיה, נודע לניקולס ש-ATS התמקדה בהדרגה פחות ופחות באמריקה, ויותר ויותר בעצמה. היא השתמשה ביכולת איסוף המידע שלה כדי לסחוט כל מי שניצב על דרכה במגזר הציבורי והפרטי.
במשך שנים השתמשה ATS בעליונותה הטכנולוגית לצורך ניהול סחר במידע פנים.
היא יצרה למען עצמה את הרשות להדפיס כסף והבטיחה לעצמה שאיש לא ינסה לחקור אותה. אך, כל דבר אחר ש-ATS עשתה בעברה היה כאין וכאפס בהשוואה למה שהיא התכוננה לחולל.
ניקולס הרגיש שהוא חייב להזהיר את האנשים, אבל הבין שיש רק אדם אחד שיכול באמת לעשות משהו בנידון. אותו אדם, שחיפש תשובות לשאלה מדוע הוא ברשימה השחורה, סקוט הרוואת.

קרוליין גילתה, לפי המידע שלה, שה'רשימה השחורה' ממשית והיא קיימת.
מי עומד מאחוריה? מי עושה את ההחלטות לחסל? מי בעל השיפוט הסופי?
על פי מה שנמצא בדיסק-און-קי, זה נמצא באחד מתת המדורים הממודרים. הם ניפגשים בסתר, ואיש לא יודע מי מרכיב את הצוות.
נראה שמדובר בשילוב של אנשי מודיעין, אנשים ממשרד המשפטים ומהבית הלבן.

חיסול קבוצת קרלטון היה רק הצעד הראשון. אמריקה עמדה לחזות במתקפה שלא ראתה כמותה מעולם.
קבוצת קרלטון בלמה מתקפות טרור בינלאומיות, ניהלה מבצעים חד- צדדיים וחשאיים משלה, ומה שהכי מסוכן מבחינת מי שמנסה לחסלם, שהם לא כפופים לאיש בממשלת ארצות הברית. הם יודעים מי הם, והם יודעים אלו צרות הם יכולים לגרום להם. קבוצת קרלטון היא הארגון היחיד שהם מציינים את שמו בתיק.

כוח הוא סם משכר. רק החזקים מאוד סוגלים לעמוד נגדו. לעיתים קרובות מאוד נוטים בעלי הכוח לחפש תוספת כוח כדי לבסס את מעמדם ולמנוע את הרחקתם. כך מדרדרת רפובליקה מחירות לרודנות מתונה, ולבסוף לעריצות.

האם ניצולי קבוצת קרלטון יצליחו למנוע את מתקפת הטרור ההרסנית ביותר?

בראד תור, סופר רבי המכר של הניו יורק טיימס, מציג בפני הקורא תסריט שהופך בימינו, בעידן שבו "האח הגדול" נמצא בכל מקום ורואה הכל, למציאותי ביותר.

מאחלת לכם קריאה מרתקת!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)