רק מאה מטרים

אני זוכרת את רגע הבשורה שבה בישרו לי שיש לי טרשת נפוצה, את הרגעים שנהפכו לשעות של רחמים, את הדמעות ששטפו את הכרית, את הטלפון הרועד הראשון והשני שבו שיתפתי שיש לי טרשת נפוצה, את ההכרה באותם רגעים שחוץ מלהסתובב לצד  ימין ושמאל במיטה אני לא יכולה לעשות כלום, גם המילים שיצאו לי מהפה לא בדיוק היו שלמות, הס מלהזכיר משפטים שלמים גם אם היו, הם היו חסרי כל הגיון ובטח שהיו ללא רצף תחבירי כלשהו.

זוכרת היטב את הרייק שחשתי ואת רייק המחשבות ואוזלת היד מול המציאות שהתפרצה אל חיי. את התחושה הקשה הכואבת שפילחה את ביטני לנוכח ההכרה שלמקצוע ההוא שאהבתי ולעזעזל הייתי בו מעולה ( כן מעולה, לא מסתירה, לא נוקטת בלשון ענווה, או צינעה. עובדתית הייתי מעולה)- הייתי מצליחה ופותרת בעיות אורתופדיות ,הצלחתי לשלב בראיתי את האנטומיה המערבית ואת הפילוסופיה הסינית זה בזה ולזה צריך יותר מרמת מישכל, צריך בשביל זה כישרון. אל המקצוע ההוא שבו הרגשתי בבית אני  לא יכולה לחזור. התחושה ההיא שהציפה אותי בשנת 2005 עלתה בי לנוכח הסרט שנקרא מאה  מטרים. בו השחקן הראשי מתבשר שיש לו טרשת נפוצה. את ההסתגרות שלו , התחושות המאפינות את השחקן הראשי  היו לי מוכרות מאוד. מתוך התחושות הקשות הללו מתוך האין והכלום הוא מתחיל לרקום חלום להשתתף בטריאתרון -איש הברזל …

רץ מוקטן

(התמונה לקוחה מתוך https://stocksnap.io/photo/2USDVKPSWS)

חלום שלא היה ברשימת החלומות שלו בעבר. חלום שנירקם  בזכות אותה מחלה. אל תוך התחושות הקשות הללו מגויס  חמו הנירגן והכעסן אשר מתאפיין בראית האין כאשר המטרה לחבר בין שנהם שימצאו מטרה משותפת ויעסיקו זה את זה.

גם אני, מאז, אותם ימים ורגעים רוקמת חלומות חדשים מבצעת אותם לאט, לעיתים פורמת ורוקמת חדשים תוך ידיעה שאילולא הטרשת הכיוון הזה בכלל לא היה נירקם..

 סרט מומלץ מאוד לכולם, בעיקר לאלו שזקוקים לראות את ה"יש" בתוך כל ה"אין" שאופף אותם.

הסרט-מאה מטרים מוקרן בנאטפליקס. בכיכובם של:  דני רובירה, קאר אלחאלדה, אלכסנדרה חימנס. זוכה פרסי גאודי לשחקן המשנה הטוב ביותר (קאר אלחאלדה) ולשחקנית המשנה הטובה ביותר (אלכסנדרה חימנס)

הסרט בשפה הספרדית עם תרגום לעברית.

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.