רפואה אלטרנטיבית – יובל בלייר

הרפואה האלטרנטיבית היא שם רחב לשיטות טיפול שונות, אשר לא נכללות תחת הרפואה הקונוונציונאלית. חלקן קימות כבר אלפי שנים ומשמשות עד היום לטיפול במחלות ובעיות בריאותיות שונות. רק בשנים האחרונות התפתחה הרפואה הקונבנציונלית המבוססת על תרופות וחומרים כימיים ומלווה בתופעות לוואי רבות. אומנם בין הרפואה הקונבנציונלית לרפואה האלטרנטיבית יש הבדלים משמעותיים, אך יש גם מכנה […]

בחורה עם מחשב נייד

הרפואה האלטרנטיבית היא שם רחב לשיטות טיפול שונות, אשר לא נכללות תחת הרפואה הקונוונציונאלית. חלקן קימות כבר אלפי שנים ומשמשות עד היום לטיפול במחלות ובעיות בריאותיות שונות. רק בשנים האחרונות התפתחה הרפואה הקונבנציונלית המבוססת על תרופות וחומרים כימיים ומלווה בתופעות לוואי רבות. אומנם בין הרפואה הקונבנציונלית לרפואה האלטרנטיבית יש הבדלים משמעותיים, אך יש גם מכנה משותף, שני התחומים מסייעים לבני האדם לרפא מחלות ובעיות שונות בגוף.

 

רפואה אלטרנטיבית  – 5 דברים שחשוב לדעת

לרפואה האלטרנטיבית יש מספר עקרונות. המרפא האלטרנטיבי עובד עם הגוף ולא נגדו, חכמי הרפואה מבינים כי לכל בעיה פיזית יש קשר רגשי וכדי לרפא את המטופל המטפלים בשיטת הרפואה האלטרנטיבית פותחים את החסימות הרגשיות האחראיות לבעיות ולכאבים, חסימות שהרפואה הקונבנציונאלית מתייחסת אליהן פחות.

הרפואה הקונבנציונאלית היא רפואה מצילת חיים, אך יש לה מחיר. כדי לרפא בעיות בגוף האדם משתמשים הרופאים הקונבנציונליים בתרופות כימיות, אשר לעיתים קרובות מצליחות לפתור ולתת מענה לבעיה, אך בשל השימוש בחומרים כימיים, לעתים רעילים, הן יוצרות בעיות חדשות בגוף האדם. ברפואה האלטרנטיבית התרופות מיוצרות על בסיס צמחי וטבעי, הן אינן יוצרות בעיות חדשות בגוף הן כמעט ללא מלוות בתופעות לוואי.

הרפואה האלטרנטיבית שואפת להפוך את גוף האדם למאוזן יותר, פחות כואב ופחות חולה. הטיפולים האלטרנטיביים מותאמים לכל מטופל באופן אישי בהתאם למאפיינים האישיים של גוף המטופל, נפש המטופל והבעיות הדורשות טיפול.

התרופות הכימיות המשמשות את הרפואה הקונוונצינאלית מטפלות בתסמינים ולא בבעיה האמיתית. ברפואה האלטרנטיבית מטפלים בשורש הבעיה והתסמינים נעלמים כבר לבד.

במחלות כרוניות, לדוגמה, יידרש המטופל לקחת את התרופות לכל החיים ואילו התרופות הטבעיות נלקחות רק לזמן קצר, יחסית, והמטפל שם את הדגש על שינוי אורח החיים ואימוץ כללים של אורח חיים בריא הן כדי להיפטר מהבעיה והן כדי למנוע את חזרת הבעיות בעתיד.

לרפואה האלטרנטיבית יש מגוון שיטות טיפול ומטפל מקצועי ידע להתאים לכל מטופל ולכל בעיה את השיטה המתאימה. שיטות הטיפול המובילות הן דיקור סיני, דיקור יפני, טיפולי שיאצו, טיפול בצמחים, טיפול במגע ועוד.

הרפואה האלטרנטיבית עשויה לסייע לבעיות בתחומים שונים, בבעיות רגשיות של דיכאון וחרדה, בבעיות במערכת העיכול, בטיפול בדלקות שונות בגוף, בחיזוק המערכת החיסונית, בהתמודדות עם בעיות פרקים, בעיות אורתופדיות, בהתמודדות עם מחלת הסוכרת, בעיות כולסטרול ולחץ דם גבוה ועוד.

בשנים האחרונות גם קופות החולים הכירו בתועלות של הרפואה האלטרנטיבית והן משלבות בין טיפולים קונבנציונליים לבין טיפולים אלטרנטיביים.

אם גם אתם סובלים מבעיות בריאות, כדאי לכם לנסות את שיטות הטיפול של הרפואה האלטרנטיבית.

יובל בלייר, מטפל ברפואה יפנית וסינית

אולי יעניין אותך דיקור סיני בהריון