רמזור ירוק

נשים שהאני מאמין שלהן הוא מתן הזדמנות שווה לנשים ודרישה לכבד אישה באשר היא לקחו את האמת שלהן רחוק מדי, בשבוע שעבר, כשהחליטו שרן שריג ואדיר מילר הם מקור הרשע. לעיתים תסריט הוא רק תסריט וחפר הוא רק טמבל ואין באמת צורך לפרשנות מתוחכמת יותר, גם אם קראו לחד הוריות,אלוהים ישמור, שרמוטות.

אג'נדה בעד ולא נגד

אף אחד לא יכול לחשוד בי שאיני בעד הענקת הזדמנות שווה לנשים בכל תחום ובפרט בעולם העסקי והפיננסי, אם לדייק. כשאני רואה פאנלים מקצועיים, טכנולוגיים, כלכליים, רפואיים בהשתתפות נשים  רבות לבי מתרחב. לצערי אין עדיין מספיק כאלה, אבל אנחנו בהחלט בכיוון. אני יודעת שאין הדבר מובן מאליו, גם בתקופה "מודרנית" זו בה אנו נמצאים.
נשאלת השאלה האם מציאות זו בה קיימות נשות קריירה רבות, משכילות, המרוויחות יפה, מובילות ארגונים גדולים ושהן בעלות דיעה היא תוצאה של צעקת ה"מגיע לי" ורוח קרב נגד גברים, או תוצאה של מוטיבציה וכישרון אישי של אותה אישה שהביאה תוצאות ולכן נבחרה.
ובכן, להערכתי התשובה היא שילוב בין רוח גבית של הבנת החברה שאישה היא כוח עבודה מעולה ושל כשרונה של אותה אישה.

לצעוק פחות לחנך יותר

העשייה הפמיניסטית בפועל צריכה יותר לקרות בשדה המציאות,  ופחות ברשתות החברתיות, לדעתי. כאשר מסרים אנטי גבריים מתלהמים מופצים ברשת הם פועלים דווקא בכיוון ההפוך ועלולים לייצר אנטגוניזם. מדוע לא לייצר עשייה דיגיטלית המדגימה מה קידום נשים בחברה עשוי לחולל? זאת ועוד, כשאת מנסה לייצר מאבק, גם אם הוא צודק, צריך קצת פחות פאתוס  ו"רצינות" כדי לייצר סימפטייה ואמפטייה לנקודה שלך.
התוכן הויראלי ביותר הוא תוכן עם קריצה,הומור, ושיתוף בעובדות בלתי ניתנות לויכוח.אלה מעוררים חשיפה חיובית למאבק ורצון לשנות דברים. 

אז מה עושים?

  • להעצים ילדות ונערות להגיע להישגים: חברתיים, לימודיים, ספורטיביים. כל כישרון צריך למנף.לחזק. אני אוהבת את הפעילות של ג'ני קפלן.
  • ליצור אצל הבנות הצעירות הרגשת ערך עצמי גבוה ,נטול ייחוס למשקל גוף או יופי פיזי. אני אוהבת מה שדאב עושים.
  • יש לגרום לבנות לדעת מגיל אפס שטכנולוגיה, מכניקה, מתמטיקה או כלכלה אינם דברים "גבריים".  בכלל אין דבר כזה "גברי" בלימודים או במקצועות.
  • כדאי לעודד אצלן יזמות, בפרט אם הן מפגישות כישורים כאלה.

הילדה הקטנה גדלה להיות נערה ואישה, ותגדל להיות בעלת ערך עצמי חזק כל – כך שאף "חפר" לא יוכל לה. גם אם היא חד הורית, אגב. למה בכלל צריך לשים נשים גרושות בקטגוריית "חלשות" הדורשות הגנה מיוחדת ?  כל זוג שני בארץ גרוש.
לסיכום : כשהאג'נדה של אקטיביסטיות פמיניסיטיות מתרכזת בחיפוש אחר מציאת "נאשמים" ולא ביצירת אג'נדה חיובית כדי לקדם את המטרה החשובה והצודקת אני פחות מרגישה הזדהות עמן.

יזמות היא התשובה

ואם נצא קצת מהעיסוק ברמזור,  אני רוצה לחזק את דבריי על ידי מספר דוגמאות של יזמות נשית שהיא,כאמור, העשייה בפועל והפתרון הנכון.  בתוך הגדרת "עושות" אני גם מחשיבה כסף – מי שעושה כסף, או בדרך לעשות כסף, מדברת במבחן התוצאה.
וחשובה לא פחות – ההגשמה: הן מגשימות בעשייתן רצון אישי שלהן לשנות משהו בחברה לאחר שגילו צורך בכך מהשטח או באמצעות צורך אישי שהתעורר ולא היה לו פתרון בעולם.

DontMakeMeCallSavtaRed_grande
אתר מאמאס: בגדי גוף מצחיקים. 100% כותנה

eac613e0a9a086bdd5fb45c7d0e7c634_grande
אתר MAMAS: שלישיית חיתולי בד SWADDLE איכותיים

אתר MAMAS, הוא אתר שהקימו שתי נשים: שמרית ומיקה. מדובר בשירות אינטרנטי לבגדים ולאקססוריז לתינוקות במחירים שפויים ומשלוחים עד הבית. והכל עם ממשק ידידותי בעברית – www.mamas.co.il. גלשנו, ניסינו, קיבלנו את מה שהוזמן במהירות ומה שיש לי לומר על כך זה: איזה יופי! מי לא יתנגד להנות ממחירים שפויים ולחסוך בזמן.מה תמצאו באתר? אוברלים, בגדי גוף, אקססוריז, פריטים ליציאה מהבית ומדבקות קיר. מצויין גם למי שמחפשת מקום דרכו לרכוש מתנות.
על היזמיות: מיקה, בת 29, נשואה +1 (ועוד אחת בדרך) היא בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב בהצטיינות מאוניברסיטת בן גוריון וכיום הייטקיסטית. שמרית, בת 29, נשואה, היא בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים ויזמות בהצטיינות מהמרכז הבינתחומי.
הרעיון למיזם אינטרנט עם מחירים שפויים לבגדי תינוקות עלה לאחר שמיקה החליטה לחדש את מלאי הבגדים לבנה בן השנה, ומחוסר זמן החליטה לרכוש את הבגדים אונליין. היא החלה לשוטט באתרים בארץ ובחו״ל וגילתה שבאתרים בארץ המחירים בדרך כלל גבוהים מדי ובאתרים בחו״ל הרבה פעמים יש לחכות זמן רב לחבילה שתגיע ולעיתים קשה לתקשר עם שרות הלקוחות או הספק. ועוד לא דיברנו על הסחורה – כשהזמינה בגדים במחירים שווים מאתרים בחו״ל קיבלה מידות לא נכונות, איכות ירודה של סחורה, בגדים מוכתמים וכו.
=============
אתר CURE DIVA הוא אתר המעניק חוויית תמיכה קהילתית אמיתית לחולות סרטן – על סקלת רגע הגילוי, עבור בטיפולים ועד להחלמה ואחריה. בתוך כך הוא מכיל בלוגוספירה פנימית (מעודדת פתיחת בלוגים של החולות), מה שמייצר החלפת ידע, חיזוק נפשי והענקת מידע בעל ערך מוסף רב למי שבתחילת הדרך.

והמודל העסקי? מכירת פריטים המותאמים לצרכים של כל אישה חולת סרטן לפי צורך מותאם אישית. נשים חולות סרטן עם רוח יזמית עסקית? זה מקור השראה אמיתי בעיני, ושאפו לאפרת רומן.
=================
פסים ונקודות

פסים ונקודות מותג אופנה אורבני, לנשים שמחפשות פריטים שילוו אותן במהלך כל היום, מפגישות העבודה, לגינה עם הילדים ולבית הקפה או למסעדה בערב. פרטי הלבוש של פסים ונקודות נותנים דגש על הנוחות והנינוחות עם גזרות המחמיאות לכל מבנה גוף, תוך הקפדה על איכות הבד והתפירה.

פסים ונקודות הוא מותג לפריטי בייסיק שהם Must Have. כל פריט ניתן לשלב עם כפכפי אצבע או עם סטילטו פלוס ליפסטיק אדום בערב.
מאחורי פסים ונקודות יוצרות ופועלות האחיות שלומצי ברגר וסיון ברגר-מור. את שלומצי האגדית יצא לי להכיר בפייסבוק והיא פשוט, איך להגיד, אישה מקורית ומיוחדת במינה!

===============
10_st_photo4_c5aed
מרכז מדהים ללימוד עברית – ליושבים בחו"ל, בארץ, ובהחלט לאו דווקא יהודים. ללמוד עברית בשלבים, מרחוק, זה אפשרי ויש כאן מיזם שלוקח צעד אחר צעד את הלומד, חבילות שבנויות נכון,מחירים שפויים והמון ניסיון בהוראה. היזמת היא איילה לילי מוזס. בזכות לימודי העברית מתקיימת תיירות – קבוצות מאורגנות הבאות לארץ בזכות איילה ורואות את ישראל כהגשמה ללימודי העברית שלהם.
===================
ולסיום, קבוצת לינקדאין ישראל, אשר הוקמה על ידי הילה גנני, גילה גדעון, אירית צח דוידסון, יוגב כראדי ואנוכי.
מהווה מקום מפגש למקצועני שיווק,דיגיטל ותוכן העושים שימוש ברשת הלינקדאין. הקבוצה מאפשרת גם לבעלי/ות עסקים להתייעץ כיצד יש להתנהל ברשת הזו לשיווק אפקטיבי. זהו בית לסיעור מוחות אודות החידושים הרבים ברשת זו וכיצד ניתן לנצל ביעילות את מה שהיא מציעה לבעלי עסקים.
 
הכירו את פלטפורמת PrivatEquity.biz – זירת השקעות אינטליגנטית המחברת בין חברות, משקיעים ובעלי מניות פרטיים
התחברו אלי בלינקדאין 

 

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com