רילוקיישן לבוסטון – לא מה שאתם חושבים

שיתפה: ורד אוחנה פרסי
רכזת קוראי מונים במחלקת שירותי מתקנים ומונים במחוז ירושלים ונגב של חברת החשמל

מכירות את זה שחברה מספרת לכם שהיא צריכה לעשות רילוקיישן מטעם העבודה לארץ אחרת? ואני לא מדברת על איזה חור נידח במזרח אירופה, אלא לצפון ארה"ב, איפה שהאייפון זול יותר ויש טראמפ אוהב ישראל. ישר אתן מרגישות ניחוח של בינלאומיות עם דולרים בכיסים בארץ החופשיים.

מה אם אספר לכן על רילוקיישן מידי כמה חודשים לבוסטון עם ילדה קטנה, לצורך טיפולים בבית חולים לילדים ושהייה של חודשיים-שלושה בכל פעם…? איזה חופש ואיזה דולרים…

לפני 8 שנים ילדתי את בתי האמצעית שילת, אחות למיתר וליהל. לשילת המקסימה שלי מום מולד בוושט ובקנה הנשימה, עליו ידענו טרם הולדתה. עשינו הכנה נפשית ובחרנו את טובי הרופאים, אבל לא שיערנו למה שציפה לנו.

לשילת בתי היקרה והאהובה יש מום במערכת העיכול ובמערכת הנשימה, מום שעד לניתוח שעברה בבוסטון לפני כמה שנים, לא אפשר לה לאכול מזון מוצק כלל, הוזנה רק בנוזלים ונאלצה לעבור מידי חודש הרחבת וושט בהרדמה כללית. בנוסף לכך היא גם סובלת מקושי נשימתי, המחייב לעשות לה אינהלציה פעמיים ביום. למעשה, שילת נמצאת בסכנת חנק תמידית וזקוקה להשגחה צמודה 24/7, מה שאומר לילות רבים ללא שינה, סייעת רפואית צמודה בבית הספר וסדר יום מאוד נזיל ומפתיע עבורי ועבור בן זוגי.

IMG_20190519_2156431

במהלך 8 השנים האחרונות בתי עברה אינספור ניתוחים וטיפולים רפואיים בארץ ובחו"ל.

כמשפחה אנחנו עוברים רגעים קשים מאוד, בעלי ואני מחלקים את זמננו בין בתי חולים בארץ ובחו"ל, בין הבית וטיפול בשני ילדים נוספים: בני בכורי שעד להולדת אחותו היה מרכז עולמנו ובתי הקטנה שהיא התינוקת שלנו. וגם בעבודה, כי מישהו צריך לפרנס את האושר שלנו.

לא כל השנים עבדתי, בגלל הטיפולים של בתי, היו לי שנים שנשארתי בבית כדי לטפל בשילת. אבל אחרי תקופה הבנתי שמלבד הנטל הכלכלי, גם נפשית – אני חייבת לחזור לשגרת עבודה! התמזל מזלי ואני עובדת בתפקיד מאתגר בחברת החשמל. אני משמשת כרכזת מונים במחלקת הגביה בירושלים. עבדתי בחברת החשמל גם בעבר, במרכז שירות הלקוחות 103, שם גם הכרתי את האיש של חיי, כך שכשחזרתי לחברה הרגשתי שאני חוזרת הביתה.

IMG-20180610-WA0015

תפקידי הנוכחי, מאפשר לי להתמקצע בתחום חדש ומלהיב ונותן לי אתגר מקצועי ותרומה אישית ונפשית עצומה. אני מנהלת בעיקר גברים, אבל זה לא חדש לי ולא מאיים עליי, וכמו כל דבר שהחיים האלה מביאים לי, גם עם זה אני מתמודדת. בצבא הייתי ראש לשכה בפיקוד מרכז ורוב עבודתי הייתה מול קציני המטה שברובם היו גברים – כך שלעבוד בסביבה משפחתית ותומכת, אך עם רוב גברי – אני מסוגלת לזה.

התפקיד שלי כולל סידור עבודה לקוראי המונים ולשם כך דרושה היכרות עם השטח. כאחת שנולדה וגדלה בירושלים חשבתי תמיד שאני מכירה את העיר מצוין, עם כניסתי לתפקיד נוכחתי לגלות עד כמה ירושלים מורכבת ומגוונת. אי ההכרות עם השטח אינה הרתיע אותי, סיירתי, בקרתי, פתחתי מפות וכיום יש לי שליטה מלאה בהכרת השטח.

במהלך השנים האחרונות מצבה הרפואי של בתי החמיר. לאחר הניתוח הראשון בבוסטון, שילת לראשונה בחייה הצליחה לאכול מוצק, אך לצערנו ההיצרות בוושט המשיכה לחזור ובכל ארוחה נתקע לה מזון בוושט. במקרה הטוב זה היה משתחרר לאחר מספר שעות, במקרה הפחות טוב נאלצנו להוציא את המזון בבית חולים, תחת הרדמה מלאה. וכמובן קושי נשימתי.
ולפני כשנתיים היא עברה סידרת ניתוחים בארה"ב, לשם כך נאלצנו להעתיק את מגורנו למשך כ- 4 חודשים לאהר"ב. המעבר והשהות בארה"ב היו קשים ושוב מצאנו את עצמנו בין בית החולים ובין טיפול בשני ילדנו הנוספים רק הפעם בארץ זרה והרחק מהמשפחה. חזרנו ארצה ושוב טסנו, כך מספר פעמים לאורך השנתיים האחרונות.

IMG-20170518-WA0061

זכיתי ואני עובדת בארגון שיודע להכיל ולתמוך גם במצבים אישיים אחרים. על אף הקשיים הרבים מולם אני ניצבת, מקום העבודה שלי נותן לי פינה של שקט כלכלי לצד אפשרות להגשמה עצמית והתפתחות.

בתקופה הקרובה אנו נאלצים שוב לטוס לבוסטון לצורך טיפול רפואי בבתי, כולי תקווה שזאת תהייה הפעם האחרונה. זה לא באמת רילוקיישן, אבל אנחנו עדיין באוויר.

שמי ורד אוחנה פרסי, יש לי שלושה ילדים ואת אהבת חיי, ואחרי כל מה שסיפרתי כאן, אני אומרת שאני יכולה להכל ואני מסתכלת על הטוב ועל המזל שנפל בחלקי להיות מוקפת בכל כך הרבה אהבה ותמיכה.

 

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל.חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!