רוצה להיות חופשייה

מהו חופש מוחלט אם לא שליטה בפחדים ובחרדות?

בחורה עם מחשב נייד

ואם כבר בחופש עסקינן, מהו חופש מוחלט אם לא שליטה בפחדים ובחרדות?

"אדם החי בפחד, בדאגה או במהומה איננו בן-חורין. אולם המשתחרר מהפחד, הדאגה והמהומה, ישתחרר גם מן העבדות" – אפיקטטוס

הפחד הוא אויבו הגדול של האדם –  הוא המפריד העיקרי ביננו לבין הגשמת שאיפותנו הכמוסות והנעלות ביותר. פחד בבסיסו הוא מחשבה לא רציונלית, כזאת שאין לה בהכרח אחיזה במציאות..

מצא את ההבדלים

יש להבחין בין שני סוגי פחדים. הראשון, פחד נורמלי, כזה הנועד לסייע לנו לשמור על חיינו , פחד הישרדותי. והשני, פחד בלתי נורמלי המשתלט עלינו ללא ריסון או שליטה.

אם גם אתכם צופר של  כבאית תמימה עשוי לסחוף לתמונת ביתכם עולה בלהבות

אם גם לכם יוצא לערוך סבב טלפונים לבתי חולים בחיפוש אחר בן משפחה שסינן אתכם במשך שעה

או אם גם אתם יכולים להכנס לפאניקה רק מעצם המחשבה לעמוד מול קהל…

אתם יודעים בוודאות על מה אני מדברת…

אם אתם חוששים להכנס למקומות סגורים (קלסטרופוביה), חשים מאוימים מפודל קטן ורכרוכי  (סינופוביה) או מתמודדים עם כל פחד קיצוני אחר הגורם להימנעות מפעולה מסוימת , אתם חווים חרדה ממשפחת הפחדים ה"בלתי נורמלים" – והטכניקה הבאה תוכל לסייע לכם רבות ולהביא להטבה משמעותית. "עשה את הדבר אותו אתה מפחד ביותר לעשות – ופחדך יחוסל". (אמרסון)

 בספר "כוחו של תת המודע", ממליץ ג'וזף מרפי לדמיין בצורה חיה ביותר את הדבר ממנו אנחנו יראים מכל. לדמיין כאילו ואנחנו מתנהלים בתוכו, חיים אותו לפרטי פרטים, במלוא הבטחון והשלווה. ככל שנטמיע את הסיטואציה הדמיונית בראשנו, תת המדע יסתגל לתמונה והאיום במצב ילך ויפחת עד למצב בו נוכל לחוות את המציאות ה"מאיימת" ללא כל חשש…

אני מאמינה שכולנו חווים פחד לעיתים. הפחדנים שביננו כמו גם האריות שבחבורה מכירים תחושת פחד – מהי, אלא שההבדל טמון בדרכי ההתמודדות השונות. בעוד הראשון מאפשר לפחד לשתק אותו, האחר בוחר לפעול למרות ועל אף…

אם אתה מרגיש שהפחד מנהל את חייך (אפילו רק במישור מסוים) זה הזמן "למחוק" אותו ולהתקדם למקום שתמיד חלמת עליו! 

לעיתים לא ברור מה עוצר או מפחיד אותנו, אנחנו רק יודעים שיש שם "משהו" שחוסם מאתנו להשיג את הדבר הזה שאנחנו רוצים…. במקרים כאלה יש מקום לבירור מעמיק אחר שורש החרדה על מנת להסתכל לה בעינים, להתעמת איתה ולאפשר את "שליפתה" ממנגנון תת המודע.

תארו לעצמכם איך יהיה לחיות בלי הפחדים המנהלים את חיינו, איזו תחושת חופש ושחרור… באמצעות הצפת הפחדים נוכל לגעת במקור החרדה, לשלוף ולהיפטר ממנה..

למה זה טוב?

כולנו נולדנו עם תוכנית אלוהית שתביא למימוש העוצמות והכח שבנו. רק שחרור מהפחד יחבר אותנו לאותנטיות ולחופש להיות מי שנועדנו. השתמשו בתת המודע למגר את פחדכם בקלות ותגלו שהשמים הם הגבול…

  

***********************************************************

עד אז, להרשמה לאירוע פורץ התודעה "לצאת מהמטריקס" הקרוב, לחצו כאן.

 

***********************************************************