מצב האופנה באומה, רונית ומוטי אחת על אחד

רונית

"מצב האומה של  עולם האופנה במדינת ישראל" הייתה הכותרת של ההזמנה והיא מיד תפסה אותי,

יום שלישי זה היום שלי בסטודיו בתל אביב, פעם לפני שנתיים במשך כמעט שני עשורים הייתי גרה כמעט בסטודיו בתל אביב, אני מכירה כל סמטה וכל ספק אביזרי אופנה או בדים הרבה מהם היו מגיעים אלי והיינו יושבים יחד על תחזיות אופנה.

היום כשסיימתי את יום העבודה, אחרי שאספתי לי בדים לדגמים  יצאתי לטייל עם ארז ברחובות לווינסקי ופלורנטין.

האזור הוא המקום הכי קסום בעיר ומשם המשכנו לשמוע את רונית הבר העורכת הראשית של סלונה מארחת את מוטי רייף בשיחה על מצב האופנה באומה.

רונית, אישה יפה, פאשניסטה בהגדרה, ישבתי דרוכה, אני חיה את עולם האופנה.

כואבת את תהליך הדעיכה של מרכז האופנה במדינה ואת הקושי להתמודד מול הרכישות האינטרנטיות, זה לא כוחות אני תמיד אומרת, כאן אצלנו כוח העבודה יקר אנחנו לא מעסיקים ילדים כמו היצרנים ממדינות המזרח, יוקר המחיה תנאי העסקה אצלנו הם אחרים.

רונית נגעה בשאלות שאותי הן מטרידות, עולם האופנה הישראלי הוא לא רק מעצבות עם שם גדול, הוא גם הרבה יצרנים קטנים עם קליינטורה שהלכה ונכחדה ובוטיקים שנלחמים על לחמם.

אז רונית שאלה, "לאן נעלם הכבוד של עולם האופנה, פעם היו כאן משכית ומפעלי טכסטיל והיום עושה רושם שזה נכחד?"

"יש מעצבים ומעצבות שמצליחים" ענה מוטי,

 "קחי לדוגמה את דודו בר אור עם 70 סניפים ברחבי העולם, צריך לעבוד קשה, לעצב ולייצר ותמיד לחשוב מחוץ לקופסה, אני לא מעצב אולם בן זוג לשעבר שלי היה מעצב, לילות לא היו לילות הוא היה מתעורר עם השראה ומעלה אותה מיד על הדף".

 ואני מצקצקת לי, כמה מוכר.

"כולנו עובדים קשה כדי לשרוד גם את וגם אני" אומר מוטי לרונית שמאשרת.

מוטי ורונית

בוא נדבר על שבוע האופנה רונית מנווטת, "שש שנים שאתה כבר מפיק אותה , אתה האלוהים של עולם האופנה בארץ, זה מתוך אהבה לבגדים?"

לא מוטי עונה, "בגדים זה לא אישיו אצלי, אני שולף מהארון בעיקר שחור. זה מתוך אהבת הבריות מתוך האהבה ליופי ואופנה".

ההפקה השנה תהיה אחרת הוא מבטיח, מודל היופי הוא אינו דוגמניות צעירות, יהיו נשים מהשורה עם ביטחון ועמידה על הבמה, הן הקהל שאליו אנחנו פונים.

IMG_6990

"שאלתי את גדעון אוברזון מי הן קהל היעד שלו?  הוא מספר, "והוא הגדיר נשים בשנות הארבעים חמישים" ואז ניסיתי להבין אם כך מדוע הוא מצלם על דוגמניות במידות 32-34 "האם הן קהל היעד שלך?" והוא הבין, ההפקה הבאה הייתה כבר עם נשים, דוגמניות של החיים שיצאו עם מאושרות עם רכישות.

כך היה גם עם עידן לרוס הוא מוסיף.

בשבוע האופנה השנה יצעדו על הבמה נשים שנבחרו על ידי צוות ההפקה אותן נשים יציגו ממראה אמיתי של הבגדים, "אף אישה אינה מרוצה מהמראה שלה, תמיד יש להן  ביקורת עצמית" מוטי אומר ורונית מאשרת ואני מהנהנת.

שמעתי שגדלת בבית עם אבא הומופוב היא שואלת והוא מדייק, כן זה נכון ולכן לקח הרבה זמן עד שיצאתי מארון, זה קרה רק לאחר מותו.

הוא מעריץ גדול של האישה שגדל אותו, היא מתנדבת ופעילה מאד בכל שעות היום, מעולם לא התלוננה על המראה שלה, כך גם ביתי היקרה, מתנדבת ומאד פעילה.

איש חם, אוהב בריאות, קצת לא תמיד מאושר אבל נהנה מהעיסוק שלו ומוביל אג'נדה חשובה מאד שאיתה הוא לוקח קדימה למסדרונות הכנסת.

רונית מגלה לנו את מוטי בכובע נוסף, הוא נשיא עמותת "רוח נשית" שהקימה יעל אבקסיס, העמותה מסייעת לנשים לצאת ממעגל האלימות ופותחת בפניהן דלתות חדשות, הוא תומך בהן וזמין להן בכל שעה.

רונית מסיימת בטריוויה קל:

 "איזה צבע אתה אוהב?" "אין לי עדיפות" הוא עונה

"שעות אהובות ביום?" "ארבע לפנות בוקר אני רוקד עירום בבית"  מוטי מפתיע את כולם.

מאכל אהוב? רונית מאתגרת, "שניצל ופירה של אימא" הוא מחייך.

רונית היקרה הפגישה אותנו עם האישיות הכי בכירה בעולם הזוהר והאופנה, פגשנו מוטי רגיש וחולם, ילד של אימא שמהווה עבורו מודל יופי, מתנדב ורגיש לסביבה.

הנשים בקהל סיכמו תחושה של שיחת סלון אינטימית ונעימה.