רוח ים – קיץ 2014 אצל המעצבת רינה צין

בחורה עם מחשב נייד

 
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (10) (Custom)

רינה צין נרגשת וחסרת שקט, לפני הפרזנטציה המצומצמת שהיא עורכת לקהל של בסה"כ שתי כותבות. העיניים המאוד כחולות בורקות והקול שלה כשהיא מתחילה לדבר על הקולקציה, רועד מהתרגשות. בתוך האהבה וההתלהבות הניכרים שהיא מתארת לכל שלבי העיצוב והעשייה, נראה שדווקא החלק הזה, של שיווק הקולקציה לפני כתבי האופנה, מרגיש לה הכי פחות נוח.

אני מציינת את זה, כי זו לא הפעם הראשונה שאני נתקלת במעצבות מהשורה הראשונה, מפורסמות בתחומן, כשהן אחוזות התרגשות לפני הצגת קולקציה חדשה. ההתרגשות שלהן תמיד מפתיעה וקצת בדיסוננס עם הוותק שמאחוריהן, אך נוגעת ללב וזוכה אצלי ישר לאמפתיה. אני יודעת כמה עבודה כרוכה בכל שלב משלבי יצירת הקולקציה – "אפייה מתמשכת עד שכל דגם יוצא מן התנור" מגדירה זאת צין – כמה מחשבה מושקעת בכל תפר ובכל מיקום של כפתור או כיס, וכמה פרפקציוניזם הן משקיעות גם בכל האלמנטים הנלווים, דוגמת צילומי הקטלוג ואפילו, אם נחזור שוב למקרה הספציפי של רינה צין, לחלון הראווה של החנות, שאצל צין הוא מושקע ויפה במיוחד, עם מודל מופשט של שמלה בדוגמת חבצלות מים, שהן מוטיב מתוך קטלוג הקולקציה.

resized_חלון ראווה, רינה צין דיזנגוף 280תא

חלום הראווה המושקע בחנות של רינה צין ברחוב דיזינגוף בת"א. משמאל דוגמת חבצלות המים (שיופיה לא ניכר בתמונה) בהשראת נושא הקולקציה

*

ההשראה של קולקציית קיץ 2014 קשורה לים, שמשמש עבור צין השראה אין סופית, אבל יותר ל"רוח הים" כשמה הדו משמעי של הקולקציה, כשהכוונה בעיקר לתנועת הרוח וקצף הגלים, להשתנות האיטית של נפחים וצורות ולמשחקי השקיפויות של המים. דגש מיוחד הושם לדברי צין על נוחות ורכות, בגזרות רחוקות מהגוף אך כאלה השומרות על הצללית הנשית ועל בדים שלפחות 90% מהם בדים טבעיים, דוגמת כותנה, פשתן, וואל ומשי – "חשוב לי מאד שהבדים יהיו מאוד נעימים על הגוף" מדגישה צין.

לרוב הפריטים יש דיטיילים קפדניים, חלקם נסתרים במבט ראשון מהעין. בין הדגמים הבולטים, שמלת סארפן מפשתן מפוספס בכחול ולבן ללא שרוולים, עם גימור פנימי של סרט מנוקד, שמלת פשתן בצבע כחול דנים עם כיסים ושרוול קטן, שהיא בעלת גזרה מוצלחת ונינוחה, שתתאים לכל מידה כמעט ולכל גזרה, וסט עם כפתורים ללא שרוולים, עם כיסים קלאסיים קטנים בחזית וגימור וי באמרה מאחור, המגיע במגוון צבעי הקולקציה וביחד עם אחד מזוגות המכנסיים, יוצר מראה קז'ואל קיצי, אך מוקפד.

יש לא מעט גזרות מכנסיים בקולקציה, כולל מה שמכונה אצל צין "מכנסי טיסה" נוחים מבד ויסקוזה סריג, מכנסיים בסגנון גברי וגם סקיני קלאסי עם כיסים. עוד בקולקציה סדרה שלמה של חולצות פשתן ומשי לבנות, השונות זו מזו בגזרות ובניואנסים, וכן נישה של פריטי  One of a Kind הכוללים דגמים ייחודיים יותר רובם בשחור ולבן, כמו מכנסיים שנפרמו והפכו לחצאית, המחוברת לחולצת משי.

צבעוניות הקולקציה מתקשרת אף היא עם גווני החול והים – לבן, שמנת, אוףוויט וכמובן הכחול על גווניו, אבל אצל צין רוב הבדים עוברים כביסות רבות במכוון, שהופכת את הצבעוניות לרכה ומעורפלת יותר.

הקטלוג המיוחד משלב את נוף הים עם עבודות האומנות של האומנית והצלמת הלן שפילמן, שהיא חברה אישית של צין. השתיים יצרו בין החול והגלים מרחב אומנותי חדש, המנסה לשדך בין פריטי הקולקציה והמוטיבים השונים שביצירות האומנות והים. אבל החיבור השאפתני הזה, מצליח בראש ובראשונה בזכות הפרזנטורית הנהדרת נעם פרוסט, שהאיכויות שלה כדוגמנית הן אלה שמחברות את כל המוטיבים יחד, לשלם העולה על סך חלקיו.

resized_רינה צין, צילום אלון שפרנסי (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (3) (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (27) (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (6) (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי 1290שח (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (16) (Custom)
*
resized_רינה צין קיץ 2014. צילום אלון שפרנסקי (2) (Custom)
*
resized_נעם פרוסט לרינה צין,1290שח. צילום אלון שפרנסקי (Custom)
*

צילומים: אלון שפרנסקי

טווח מחירים – מכנסיים: 840-1590 ₪; שמלות: 840-1690 ₪; חולצות: 690-1390 ₪; טי שירט 380-690 ₪; חצאיות 990-2190 ₪; עליוניות 690-1790 ₪; קרדיגנים 690-1290 ₪; מעיל 1740-1790 ₪.

רינה צין – אתר הבית

להשיג בחנויות הרשת:

 ת"א – דיזינגוף 280 , יבנה – האגוז 2, מרכז מסחרי נווה אילן,  רמת השרון – אוסישקין 38, ירושלים – שמעון בן שטח 13, חנות העודפים- בית טפר- תל גיבורים 5 ת"א.

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.