רגע.. אבל מי המפלגה שדואגת לי??

בחורה עם מחשב נייד

מסתבר שאני שונה, שהדברים שמדאיגים אותי לא מדאיגים את שאר העם.

עובדה, אף לא מפלגה אחת אפילו נגעה בהם…

אז יש מפלגה לחרדים ולימניים ולשמאלניים ולסמים ולזקנים ולרוסים יש אפילו מפלגה ענקית לטיפול בעינייני איראן – אבל מה איתי?

מה לגבי ריבית 0? אני לא מבינה איך אנחנו באינפלציה מטורפת כבר שנים אבל הריבית 0

למה אינפלציה? כי אינפלציה, עד כמה שאני מבינה אותה אומרת שחיקה של הכסף.

שהיום ב100 ש"ח אתה יכול לקנות 100 פריטים, כמה חודשים אחרי 90 פריטים וכן הלאה.. וכן, אנחנו באינפלציה

אבל הריבית נשארת 0

מה שאומר שאם אני, כאישה בשנות ה30 לחייה, רוצה לחסוך לפנסיה על מנת שלא אצטרך לבחור בין תרופות ללחם, אין לי שום דרך לעשות זאת,

כי הכסף שאני שמה היום בצד יהיה שווה מחר פחות ואין שום ריבית שתכסה את זה, או אפילו רחמנא ליצלן, תגדיל את הסכום כפי שחסכון לטווח ארוך אמור לעבוד.

ואף אחד לא העלה את זה בשום שלב..

עוד משהו?

החוק המטופש של ימיי מחלה

למה אם אני משלמת ביטוח לאומי, וקורה שאני חולה יום יומיים, אז על היום הראשון אני לא מקבלת כסף? גם על השני והשלישי (אם העזתי לקחת) אני לא מקבלת חלקית ורק על הרביעי והלאה?

באופן בסיסי, אם אין לי דלקת ריאות, מה אומר היום מחלה הזה שמגיע לי.. שאני יכולה לקחת יום חופש ללא תשלום? תודה רבה באמת!

אני לא מבינה איך זה בסדר בכלל..

בואו בכלל נדבר על המיסים ההזויים במדינה הזאת.. אתם ידעתם שכשאתם קונים רכב, מעבר למיסים הרגילים, על כל רכב  חדש אתם נותנים למדינה בין 60-90 אחוז מס?? פי 5 מאשר באירופה!! זה מטורף!!

העלות כמעט מכפילה את עצמה! על מה ולמה??

בואו נודה בזה – זה לא כאילו שאתם משתמשים בזה על מנת ליצור תחבורה ציבורית נורמלית בארץ.

שזה עוד דבר שהוא בהחלט מטריד. בתור מישהיא שרק 3 שנים יש לה רישיון  – זו קטסטרופה. למה אני צריכה להחזיק רכב כשאני גרה ברמת גן רק כי אין תחבורה ציבורית נורמלית בארץ.

כשעבדתי בכפר סבא – הייתי צריכה לקחת 3 אוטובוסים כדי להגיע לעבודה. זה שעה וחצי במקום 25 דקות – זה מטורף! ומצב האוטובוסים, בכלל קטסטרופה, אף פעם אין מספיק אוטובוסים, מה שאומר שהם מגיעים מלאים וחצי מהזמן צריך לעמוד ואת מוצאת את עצמך עפה עם כל ברקס ומגיעה כל יום לעבודה עם סימן כחול חדש. ברובם אין מיזוג סביר אז את מזיעה למוות בקייץ וקופאת מקור בחורף. לא מקובל!

אין שום סיבה שבארץ כל כך קטנה כמו שלנו כל משק בית יצטרך רכב… אתם רוצים להוריד את עלות המחייה בארץ – טפלו בזה. אם אדם מוריד רק את העלות החודשית של החזקת רכב + עלות ביטוחים + עלות טסט –  זה הרבה כסף.

ואיפה הכסף שמשלמים לקופות החולים ולמס בריאות? אם אני כל רבעון משלמת למכבי 150 ש"ח בחודש, אז נגיד שאני לקחתי את כל הביטוחים והממוצע הוא 100 בחודש, ונגיד שרק מיליון אנשים בארץ (למעשה זה הרבה יותר) מבוטחי מכבי. מה שאומר שכל חודש נכנס להם הקופה לפחות מאה מיליון שקלים.  אבל כשאני צריכה ללכת לרופא מומחה אני צריכה לחכות חודש כי יש בערך 2 באזור המרכז! לאיפה לכל השדים הולך הכסף שלי??
ואותה שאלה לגבי מצב בתי החולים, כמויות המיטות והרופאים. כל אזרח משלם מעבר לביטוח שלו גם מס בריאות שהוא לפחות פי 2.5 (ולרוב יותר) מעלות קופת החולים החודשית. אבל במדינה אין רק מיליון איש, יש למעלה מ8.. אז נניח שרק חצי מהם עובדים זה אומר עדיין כמאה מיליון שקלים כל חודש בחודשו – איפה הכסף?? למה אין שקיפות מול האזרחים לאן הולך כל הכסף הזה? כי תאמינו לי שכאשר אבא שלי שכב בפנימית של איכילוב וחיכינו מה שנראה כנצח שמישהו יטפל בו – איראן – לא ממש עניינה אותי או לחילופין גם לא אם שרה כן או לא החזירה את הפיקדון על בקבוק!

ותגידו חבר'ה… החוק מע"מ 0 ההוא וחוק הלאום.. כן ההם שבגללם הפלתם ממשלה ועליתם לנו מיליארדים בבחירות.. לא שמעתי מאף אחד מכם ציוץ עליהם.. מוזר..

אז אנשים, שלא תבינו לא נכון, צריך לטפל באיראן, ובדיור, ובחרדים, ובקשישים, וברוסים ובכולם.. רק חבל מאוד.. שאין גם איזו מפלגה קטנה.. שתטפל גם בי.. לא ככה?