רגעים

רגע אחד קטן בחיי, הוא הבסיס לכל מה שאני עושה היום – החזון שלי, העשיה שלי והשינוי שאני יוצרת בעולם הזה

newborn baby
דולה מצלמת - צילום לידה על ידי רוית שטרן גינת

newborn baby

יש רגע אחד בחיים שלי, שאני זוכרת באופן חי וצבעוני – כאילו התרחש היום – אפילו שעברו מאז יותר מחצי חיים:
כתה י"א, שיעור חינוך עם אורנה, המחנכת שאני מעריצה ומעריכה (חננה הייתי וחננה נשארתי). אין לי מושג איך היא הגיעה לנושא הזה, אבל היא מספרת לנו על הלידות שלה. היא מספרת שלידה זו החווייה הכי כואבת, מפחידה ונוראה שחוותה ושנחווה.

באורח פלא, פחות משמונה שנים לאחר מכן, אני מוצאת את עצמי בהריון ראשון – מתה כבר להיות אמא, ומתה מפחד מהלידה – כי אורנה אמרה.

רוית בהריון
רוית שטרן גינת – צילום פרטי

 

מהלידה הזו, אי אז לפני 17 שנים יצאתי בריאה ושלמה עם יובלי מושלמת בידיי ותחושה עמוקה של חוסר אונים שמלווה אותי: מרוב פחד ויתרתי על הזכות שלי להיות חלק בתהליך הלידה שלי. הצוות ניהל את הלידה, הצוות ניהל אותי, ואני, איפה אני?

ההריון והלידה של יובל, לפני 17 שנים וקצת יותר, היו יריית הפתיחה למרתון של חיי. חיים המשלבים בצורה הדוקה את העולם הטכנולוגי אותו אני אוהבת ו"חיה" ואת המשימה של חיי – לעזור לכמה שיותר נשים ומשפחות להכיר את הלידה, להתיידד אתה ולחוות חוויות לידה טובות ומעצימות שיובילו לחוויית הורות ראשונית קלה וטובה יותר.

להיות דולה עבורי, זה להתמסר באופן מוחלט לאשה אחרת – לצרכים שלה וללידה שלה. להיות דולה זה אומר לוותר על לוח הזמנים שלי לחלוטין ולהיות זמינה 24/7, כל הזמן. להיות דולה זה לעזוב את כל מה שאת עושה ולצאת אליה – כי היא צריכה אותך עכשיו. להיות דולה זה לעמוד על הרגליים – לחבק, לעטוף, לעסות, ולתמוך בה ובכל השותפים שלה ולא משנה כמה שעות זה לוקח. להיות דולה זה לשכוח שיש לך פיפי או שאת רעבה, כי אין מצב שאת זזה מהם לשניה. להיות דולה זה לשכוח שהשארת בבית בן זוג וילדות ולקוות שהם מסתדרים ואם לא – זה מה יש. להיות דולה זה לדאוג שהיא תוכל להשאר בבועת השקט שלה ותדע שבכל נקודה היא יכולה לבחור ולקבל את השליטה לידיה באמצעות מידע ותקשורת.

 

לאורך השנים שחלפו מאז, ליוויתי מעל 500 משפחות ברגעים המרגשים ביותר בחייהן, הכנתי מאות זוגות ללידה עם המון ידע וכלים, פרסמתי המון כתבות ומאמרים מלאי ידע ותמיד ידעתי שזה לא הכל.
את גְּדוּלָּה הקמתי לפני שנה וחצי עם חזון להגיע לכמה שיותר נשים ולאפשר להן חווייה של ידע, בחירה ותחושת שליטה בלידה ואני עובדת עם נשים, משפחות ונשות מקצוע ומייצרת פלטפורמות רבות ושונות במטרה להגשים את החזון הזה – יום יום, שעה שעה.

 

את המתנה המפתיעה שקיבלתי מלאומי עסקים ומסלונה – ביה"ס לשיווק דיגיטלי, והבלוג הזה שבא אתו – אני מתכוונת להקדיש באופן מלא לקידום המטרות והחזון שלי – לטובת כל אחת ואחת מכן שתלד בקרוב וגם לא כל כך בקרוב, אולי אפילו לטובת יובל שלי, שתכף חוגגת 17.
אני מזמינה אותך לעקוב!

דף הפייסבוק העסקי של גדולה

דולה תומכת לידה
דולה תומכת לידה – צילום סוזי לוינזון
רוית שטרן גינת
אני בת הזוג של יואב, אמא לשלוש נערות, דולה - תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה כבר מעל 15 שנים, יזמית ומנכ"לית " גְּדוּלָּה" ובעלת חזון - לשפר את חוויית ההריון והלידה של נשים ומשפחות ולקדם את תחומי התמיכה בנשים ובמשפחה. הכנסו גם לאפליקציה שלי "מחשבון הריון - גדולה אונליין".