רגליים קרות

בחורה עם מחשב נייד

פיטר פן , אותו ילד ניצחי "גילה" את וונדי,באופן מפתיע, לאחר שאיבד את הצל של עצמו בחדרה . האיבוד של אותו צל גרם לו לשוב ולבקר את הנערה הצעירה .כך גם רבים וטובים המצויים במערכת המסירה מהם את "הצל" ומעניקה להם חיוניות ואור במקומו. אך הדבר ניתן להתבצע ואף לעבור מיסוד ביתר קלות כאשר כל אחד מבני הזוג שובר את התדמית הילדותית הכה נוחה ופועל על מיסודו העצמי – חתירה לעצמאות וניהול החיים בטרם ינהלו אתכם. קל להסתתר מאחורי חיוך שובב אך סופם של הכלים להשבר בטרם יסתיים המשחק ואותו פיטר פן ישאר גלמוד בארץ " לעולם לא" .

משחקים בארגז החול

ילדותיות היא מקסימה אך בעולם הבוגר היא שנויה מעט במחלוקת.כמובן שאנשים מלאי חיוניות ושחוק מהווים מוקד משיכה אך מערכת יחסים יציבה זקוקה ליסודות חזקים ושאיפות שהם הרבה מעבר ל"ארגז החול" .
די ברור מהי אינפנטיליות, מדובר בהתנהגות ילדותית המאפיינת אנשים רבים הפתוחים לכל, חסרי גבולות, או מיקוד במטרה כלשהי, נטולי מחוייבות ונעדרי משמעת.כל עוד מצבם נשאר סטטי הם מקשים על עצמם את ההתחייבות כלפי עצמם וכלפי חייהם ,עבודתם וכמובן גם כלפי בני זוגם הנותרים "בין הפטיש לסדן " מחד קשורים לאדם ואוהבים אותו עד כדי רצון לעבור עמו לשלב הבא ומאידך חשים תחושת מועקה ומרמור כי האדם שבילה איתם ,זמן לא מבוטל ,לכאורה אינו רואה בהם פרטנר ראוי לשלב המעבר ( גם אם אין כך המצב באמת ) .על פי התפיסה הילדותית אין צורך לבחור במשהו אחד או להתחייב כלפי דבר אחד – אלא יש אפשרות לחוות הכל, להנות מכל דבר, להתנסות בכל אפשרות. שימו לב, פתיחות ילדותית טובה כדי להתנסות בחיים אך היא אינה מספיק טובה כדי לבנות את החיים.

הפתרון – מיסוד עצמי

התופעה האוניברסלית הנוגעת לגברים ונשים כמעט בכל שכבות הגיל יכולה לעבור צמצום מימדים נרחב כאשר כל אדם יעבוד על רכישת הכלים עמם יוכל לבנות קשרים זוגיים מוצלחים ולהתחתן באירוע חתונה קטנה, באולם אקסקלוסיבי. כאשר ארגז הכלים ייקרא מיסוד עצמי. עליכם ללמוד על משמעת, סדר, אחריות, רצינות, מסגרת, השקעה, מאמץ והתמדה בחייכם האישיים. לאחר הפנמת המעלות האיכותיות הללו ויישומם בחייכם האישיים תוכלו להתחיל בצעדים בוטחים ביישומם גם במישור הזוגי.
מי שמכניס את עצמו למסגרת פנימית עצמית ,לוקח על עצמו מטלות אישיות ועומד בהן , לוקח את חייו הפרטיים ברצינות, מלמד עצמו כיצד להיות אדם יותר מאורגן, מתפקד, בוגר ואחראי יחווה כניסה קלילה וטבעית יותר לתוך מסגרת זוגית של קשר ושל נישואים. זכרו, אם תכינו את עצמם לחיים של מסגרות ברורות – מסגרת הזוגיות והנישואים יהפכו עבורכם לדבר טבעי, לא מאיים וקל.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.