קשר יהלום – שמרית הילל

קשר יהלום/שמרית הילל

עריכה: אמנון ז'קונט.

הוצאה: סטימצקי – הוצאה לאור, 2013.

304 עמ'.

מה הקשר בין שוד יהלומים לבחורה ישראלית?

אז קודם, כדי להבין קצת, בלי ספוילרים כמובן, תצטרכו להכיר את אלָה כהן.

אלה הייתה קצינה בצבא והשתחררה בהצטיינות והיא בת 23, מתגוררת עם אימה בדירת שיכון בשכונת התקווה, ויש לה שתי אחיות.

אימה מתקיימת מביטוח לאומי, אביה מת, אך השאיר אחריו חובות, ואלה אשר עד לא מזמן מלצרה מחפשת עבודה אחרת.

כאשר היא באה לראיון עבודה בבניין "יהלום" בבורסת היהלומים ברמת גן, הראיון עם דני לרמן, בעל חברה "לרמן דיאמונדס" כתור עוזרת אישית.

מה זה אומר עוזרת אישית?

"… חמישה ימים בשבוע מתשע עד חמש, לעבודות פקידות ובאופן כללי לנהל את המשרד ואותי (…) העבודה כוללת איסוף צ'קים, ירידה לפיקוח לאיסוף סחורות שמגיעות מחו"ל, בנקים, דואר וניהול מלאי…" (עמ' 11-12).

יעל, המזכירה שעובדת עם אלָה, הזכירה לי את המזכירה הוותיקה מהסרט "השטן לובש פראדה" בצורת ההתנהגות כלפי אלה שמתחילה לעבוד איתה.

דני לרמן, חתיך, עשיר כבר ציינתי? אה, ונשוי. אך לא נראה שעצם העובדה שדני נשוי מפריעה לאלה, היא אף מצטרפת אליו לנסיעות בחוץ לארץ, בין אם זה בניו יורק או לונדון.

את החובות שיש לה לעזור לכסות כבר ציינתי? אם כן, אז אוסיף. כאשר היא מקבלת מהפקידה בבנק טלפון, היא ישר חושבת שזה על המינוס שהיא צריכה לסגור, אבל במקום זאת הפקידה אומרת לה שנכנס לחשבון 50,000 דולר ולא ידוע מי נתן את ההוראה שזה ייכנס לחשבון.

וזה לא הסוף, "השקט שלפני הסערה", כאשר היא נמצאת עם דני בלונדון היא נחטפת, ועם שובה ארצה, מכוניתה מתפוצצת, וכן יש את שני הבריונים שאורבים לה בחניון חשוך בשעת לילה מאוחרת.

ויש את יוני, היחיד שעזר לה לקום אחרי התקרית עם העקב שנשבר לה בבורסה, במסדרון שמחבר בין הבניינים.

מה הקשר של יוני? ואיך, אם בכלל זה קשור לדני לרמן?

ציטוט שאהבתי:

"תאמין לי שאני בלתי נסבלת, קרציה אמיתית ואתה תצטער על היום שהכרת אותי." (עמ' 69).

זהו הספר הראשון שאני קוראת של הסופרת, אך זהו השני שלה. הראשון נקרא "הריון עם פפיון". מקווה לקרוא את הספר הבא שייצא באוגוסט.

המתח מורגש היטב בספר, שמרית עשתה עבודת מחקר, העריכה מעולה, והכריכה תואמת לתוכן. הדיאלוגים מעולים בין הדמויות, היה אפשר להרגיש את רגשותיה של הדמות ולהיות בסביבה שהיא נמצאת.

שאפו ענק לשמרית הילל על הספר "קשר יהלום".

נהניתי מאוד לקרוא את הספר, וממליצה בחום רב!!!  קשר יהלום