קשיי קשב וריכוז

קשיי קשב וריכוז
קשיי קשב וריכוז

קשיי קשב וריכוז זהו תסמין מוכר מאוד כאשר היום אנחנו עדים ליותר ויותר ילדים המאובחנים כסובלים מהבעיה. מהם בעצם קשיי קשב וריכוז

קשיי קשב וריכוז
קשיי קשב וריכוז

ומה הגורם שלהם?

הפרעת קשב וריכוז זוהי למעשה תסמונת נוירולוגית. התופעה מאופיינות בהסחת דעת לעיתים תכופות, בחוסר מנוחה ובאימפולסיביות. התסמינים הללו פוגעים מאוד בתפקוד היומיומי. כיום מכירים את הנושא לעומק והאבחון נעשה בגיל צעיר כאשר כל ילד המאובחן כסובל מבעיות של קשב וריכוז זוכה לטיפול תומך שמסייע לו להשתלב בחברה הרגילה ובלמידה הנורמטיבית. בניגוד למה שהיה בעבר, אז קוטלגו הילדים הללו כשובבים במיוחד או כהיפר אקטיביים כאשר בעצם הם לא היו אשמים כלל בבעיה. מדובר הרי בבעיה נוירולוגית שלילד אין עליה כל שליטה.

האופציה התרופתית היא זו שלמעשה מסוגלת 'לסדר' את הענייניים על מנת שהילד יחוש הרבה יותר נינוח ורגוע ויוכל בקלות להמשיך ללמוד באותה המסגרת וליהנות מחיי חברה רגילים ומתאימים יחד עם בני גילו.

קשיי קשב וריכוז – הוא רוצה אבל לא יכול!

יש כאלה הגורסים כי הילד הבעייתי פשוט אינו רוצה להתנהג יפה ולהשתלב בחברה או בלימודים. היום האמונה הזו כבר כמעט פסה מן העולם כאשר כיום כולם מאמינים כי אין דבר כזה שילד לא ירצה להשתלב בחברה או להצליח בלימודים. יש ילדים שפשוט אינם מסוגלים. התאים הנוירולוגיים שלו ללמידה עדיין אינם בשלים ולא תמיד הקשיים הללו יהיו גלויים לעין. לכן קורה פעמים רבות שאורך זמן רב עד שמצליחים לעלות על הבעיה של הילד.

אנחנו מוצאים כי האבחון יכול להתבצע החל מילדים בגיל גן עד לתלמידים באקדמיה, כאשר התופעה הזו של קושי בקשב וריכוז עשוי לבוא לידי ביטוי בקשיים רגשיים רבים שנוצרו עם השנים בעקבות הכישלונות החוזרים והנשנים בכל התחומים ואלו הובילו לירידה בביטחון העצמי והשפעה על הדימוי העצמי כמו גם על הנכונות ללמידה.

ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז זקוקים לעזרה מקצועית וגם תרופתית כאשר יחד עם זה הם מצליחים לעלות על דרך המלך ולחיות חיים רגילים לגמרי ממש כמו יתר בני גילם.

אז זכרו! אין ילד שלא רוצה. יש ילד שאינו יכול!