קרס/ מאריסה מאייר

זהו החלק השלישי בסדרת הספרים 'תולדות הלבנה', לחובבי הז'אנר של מדע בדיוני. הוא ההמשך ל'סינדר' ו'סקרלט'. והפעם הגיבורה היא קרס, השבויה בלווין, והיא היחידה שיכולה לעזור לסינדר ולחבורתה…

קרס

"קרס" הינו החלק השלישי בסדרת הספרים "תולדות הלבנה". הוא ההמשך ל"סינדר" ו"סקרלט". סדרה זו הינה עיבוד עתידני פוסט אפוקליפטי ופמיניסטי לדמויותיהם של האחים גרין.
ספרי הסדרה ראו אור ב-30 מדינות והיו לרבי- מכר.

כשהוריה של קרס גילו שהיא חלולה, הם מסרו אותה לחיסול בגלל חוקי המתת התינוקות. אבל הגבירה סיביל הצילה אותה וגידלה אותה יחד עם חלולים אחרים שהצילה. היא רצתה אותם בעיקר בשביל ניסויים שהם עורכים דרך קבע.
קרס חייתה יחד עם שאר החלולים בצינורות הליבה, תמיד בפיקוח מצלמות שהיו מחוברות למערכת התקשורת של הלבנה.
אחרי כמה זמן קרס נעשתה טובה מאוד בפריצה למערכת התקשורת.מאז הגבירה סיביל התחילה להקדיש לה יותר תשומת לב. לפעמים היא לקחה אותה אל מחוץ למערות, למעלה לכיפות, והטילה עליה משימות. לשנות את הקוד של מערכת השידור. לצותת לחיבורי רשת. לכתוב תוכנות ריגול שיקלטו אותות מילוליים ספציפיים ויעבירו את המידע לחשבונות תקשורת נפרדים.
יום אחד סיביל בקשה ממנה לפרוץ לתקשורת שהתקיימה בין שני דיפלומטיים אירופאים. קרס אמרה לה שהאות חלש מידי ושהיא חייבת להיות קרובה יותר לכדור הארץ. היא הסבירה לסיביל מה בדיוק צריך לעשות כדי לבנות את הלווין. קרס עיצבה פחות או יותר את בית הכלא שלה.
כך הפכה קרס למתכנתת, לאקרית ולמרגלת של המלכה לונה. היא האמינה שאם היא תעשה כל דבר שסיביל תבקש, יום אחד היא תשתחרר.
עד שיום אחד היא החליטה שהיא מעדיפה לנסות להציל את בני המלוכה של כדור הארץ במקום לרגל אחריהם.
תמיד ריתק את קרס כל מה שקשור לכדור הארץ. היא קראה הרבה חדשות מכדור הארץ וצפתה בסדרות שלהם. היא אפילו התחילה להרגיש חיבור לאנשים שם למטה…יותר מכל חיבור שהיא הרגישה אי- פעם לבני הלבנה.
אחרי זמן מה היא התחילה להעמיד פנים שהיא מגינה חשאית, ושהתפקיד שלה הוא להגן על כדור הארץ ואנשיו מפני לונה.

בכדור הארץ מתפשטת מגפה קטלנית, שלבני הלבנה התרופה אליה. לונה הבטיחה לתת אותה, לאחר שהיא והקיסר של חבר העמים בכדור הארץ, קאי, יינשאו.
סינדר וחבריה נמלטים מהחוק בכדור הארץ ובמקביל הם מנסים להסתתר מפני המלכה לונה. קרס היא היחידה שמצליחה לאתר אותם. היא מבקשת מהם להצילה ולהוציאה מהלווין בו היא כלואה.
החבורה מסכימה וטסה אליה. אך, לרוע המזל בדיוק אז סיביל מגיעה לבקרה…

סקרלט נשבית בידי סיביל, תורן וקרס מושלכים לכיוון כדור הארץ בדרך להתרסקות בתוך הלווין ושאר החבורה מצליחה להימלט.

האם הם יצליחו להינצל ולמנוע את החתונה שתהוו אסון לתושבי כדור הארץ?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)