קרנג'- סיפור אהבה אפי לאורך יותר מעשרים שנה

מעולם לא נקרעתי בין שני גיבורים גבריים כפי שנקרעתי בין שני הגברים של ג'ורג'יה. בדרך כלל יש לי העדפה ברורה כשמודבר בשתי דמויות גבריות. זה לא המקרה בקרנג'

carnage 1

"קרנג' 1 – הסיפור שלנו"

ז'אנר: רומן רומנטי עכשווי
שנת הוצאה: 2018
מספר עמודים: 463
הוצאת בוקטיק
 

זהו סיפורם של נער שחלם על רוק'נרול וילדה שחלמה על נער.

סיפור על אהבה אובססיבית, בגידה, אובדן ולמידה.

זה לא סיפור אהבה שגרתי, אבל זה הסיפור שלנו. הסיפור שלנו.

"הייתי בת אחת-עשרה, אבל ידעתי ללא צל של ספק שאני מתבוננת בעיניו של הנער שאוהב לנצח.״

לא משנה כמה שקרים יֵאמרו, לא משנה כמה אנשים יקשרו להפריד בינינו, למרות התהילה והמרחק, לעולם לא יהיה אחר מלבדו.

 קרנג' הוא סיפור אהבה אפי ששובר את כל החוקים, משכיח את פער הדורות ונפרש על פני יותר מעשרים שנה.

 סיפורם של ג׳ורג׳יה ושון לא יעזוב אתכם עוד זמן רב אחרי שתסיימו לקרוא את המילה האחרונה. ספר מרגש וקורע לב.

carnage 2

"קרנג' 2 – הסיפור שלי"

 ז'אנר: רומן רומנטי עכשווי
שנת הוצאה: 2018
מספר עמודים: 496
הוצאת בוקטיק
 

כאשר עולמך, חייך וכל תקוותייך וחלומותייך לעתיד מתנפצים לרגלייך, איך את ממשיכה הלאה?

 מוות בלי למות הוא לא רק המוות מהסוג הכואב ביותר, הוא גם החיים מהסוג הכואב ביותר, ואני לא יודעת אם אני חזקה מספיק כדי לחיות אותם.

 אני מבלה את ימיי ולילותיי הבודדים בניסיון להבין כיצד הפכו חיי למה שהפכו. האם יש בי כוח לצעוד קדימה אל האור, או שמוטב לי פשוט להניח לחשיכה לעטוף אותי?

 שמי ג׳ורג׳יה ריי לייטון מקרת'י, וזה הסיפור שלי, ורק שלי. שוב אינני חלק מ"אנחנו". נותרתי רק אני. לבדי. יחידה בעולם.

במקום אחר בקצה העולם, נמצא האחר. השני שאהבתי. אני אוהבת את שניהם.

♦   ♦   ♦

פירוש המילה Carnage  באנגלית: סצנת שפיכות דמים, שדה קטל, טבח.

היא גם דמות בדיונית של נבל-על המופיעה בחוברות הקומיקס ספיידרמן.

 

ובכן זהו גם שם הלהקה אותה הקימו בשנות העשרה המוקדמות שלהם, האחים לייטון עם שון מקרת'י, המכונה מאקה. מדוע השם? אולי נבואה שהגשימה את עצמה כי לא חסרה שפיכות דמים בסאגה רחבת היריעה הזו ולא חסרים נבלי- על.

קרנג' 1,2 זוהי סאגה רחבת ידיים ורבת תהפוכות, יצרים, אהבות, תשוקה, קנאה וחברות, המסופרת בגוף ראשון מפי הגיבורה ולוקחת אותנו למסע אחורה בזמן החל מגיל 11 ועד היום, בשנות השלושים לחייה. ספר רווי סקס, סמים ורוק'נרול. רכבת הרים של שמחה ושל עצב, נאמנות ובגידה, חברות אמת, אהבה גדולה מהחיים לצד נקמנות וחיי פשע. סיפור המתרחש באסקס, אנגליה והז'רגון המיוחד- בהתאם.

מעולם לא נקרעתי בין שני גיבורים גבריים כפי שנקרעתי בין שני הגברים של ג'ורג'יה. בדרך כלל יש לי העדפה ברורה כשמודבר בשתי דמויות גבריות. זה לא המקרה בקרנג', בו אהבתי את שני הגברים, שכל אחד בדרכו הייחודית אהב את ג'ורג'יה ריי. קשה להיקרע בין שניהם.

ג'ורג'יה היא עשירה מפונקת, המתנהגת לעיתים קרובות כמתבגרת נצחית, אך כששמים לב כמה דרמה, תהפוכות גורל ואירועים קורים לה כשהיא בקושי בת עשרים, אפשר להבין אותה.

זהו סיפור רומנטי אפי, עם אהבה הגדולה מהחיים, המגיעה לא פעם אחת, אלא פעמיים! כל זאת מבלי להפחית או להוזיל מהעומק ומהאמת של אף אחד מסיפורי האהבה הכל כך מיוחדים שהיו לה עם כוכב הרוקנ'רול שון מקרת'י, אותו הכירה בגיל 11, ועם איש העסקים המפוקפק והמרשים, קמרון קינג, אותו הכירה בגיל עשרים.

חלק גדול מספר 1 אפשר לשייך לסוג ה Young Adult. ביחסים עם קאם היא מתבגרת נפשית ומתגברת על אובדן ואבל אותם קשה מאוד לתאר. ברגע שהיא מתגברת על נקיפות המצפון ומכירה בכך שהיא אוהבת ותמיד תאהב שני גברים, היא יכולה להתחיל לבנות את חייה מחדש מבלי להרגיש אשמה, בתחושה שהיא עושה את הדבר הנכון.

אהבתי מאוד את יחסי ג'ורג'יה והאחים המגוננים, חלקם מנגנים וחלקם מנהלים בלהקת הקרנג' ואת יחסי החברות שהפכו חמות: טווי קשרים יוצא מן הכלל וייחודי בתמיכה נשית הדדית. אהבתי את השמות של כולם שנקראו על שם מוזיקאים מפורסמים.

חלק גדול מהזמן התקשיתי להזדהות עם ג'ורג'יה שלא סירבה לאלכוהול, סמים ובתקופה מסוימת- במשחק בגברים. בסופו של דבר,  למדתי להכיר אותה, להרגיש עבורה ולהתאהב בה. אהבתי את ההומור השנון של הדמויות, וביכיתי הרבה מההתרחשויות. הסופרת יודעת לנהל דרמת תהפוכות גורל שדבקות בקורא לזמן רב.

הביקורת העיקרית שלי היא על עומס האירועים. דברים קורים וקורים וקורים. אין רגע דל והקיצוניות הזו לעיתים מעייפת. כמות הדרמה בשני הספרים כל כך רבה, עד שסיימתי אותם מותשת כמעט כאילו חוויתי אותם בעצמי.

על הסופרת-

לזלי ג׳ונס נולדה וגדלה באסקס שבאנגליה, אבל עקרה לאוסטרליה עם משפחתה ב-2006. ספרה הראשון, "מושיע", התפרסם ב-2013 והביא לה פרסום מידי כסופרת שהדמויות בספריה מחוספסות וארציות והעלילות שלה עוצרות נשימה ומלאות ברגש.

"קרנג'", ספרה השלישי, זכה בכמה פרסים על ״הבכי המכוער הטוב ביותר״. קוראיה של ג׳ונס אהבו את יכולתה לעבור בעלילות הספרים שלה בתוך משפטים ספורים מסיפור חם ואוהב לבכי מכוער, נוטף נזלת, ומשם לפרצי צחוק רמים בתוך כמה רגעים. לדבריה החלק הכיפי ביותר בעבודה הוא המפגש עם קוראיה.

מומלץ לאוהבי הז'אנר, במיוחד תת קטגוריית הרוקנ'רול

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.