קרמיקה

בחורה עם מחשב נייד

כל מה שצריך לדעת על קרמיקה לבית

 

אריחי קרמיקה מיועדים לריצוף או חיפוי קירות והם פוגשים אותנו בעיקר בחדרי אמבטיה ושירותים, מטבחים, חדרי שינה ועוד. האריחים מיוצרים מקבוצה של חומרים מוצקים שאינם אורגניים או מתכתיים. מלבד יצירת אריחים, ניתן לנצל את תכונות החומרים הללו גם לטובת יצירת כלי בישול וכלי נוי ביתיים. חרס לדוגמא הוא מוצר מחומר קרמי שלאחר שיובש לחלוטין נצרף בתוך כבשן. בניגוד לאריחים טבעיים הנחצבים מתוך גושי סלע, אריחים לריצוף או חיפוי קירות ביתיים מיוצרים באופן מלאכותי.

תהליך הייצור הסינתטי אחראי במידה רבה על התכונות של האריחים. הם עמידים, חזקים ואסתטיים וניתן להשתמש בהם במגוון דרכים וצורות. אמנים משתמשים בתהליך הייצור הזה כדי להגיע לתוצאות דקורטיביות ומעצבי פנים בוחרים בהם על פני פתרונות עץ, מתכת, זכוכית או אלומיניום.

סוגי קרמיקה לבית

יש כמה סוגים של אריחים פופולאריים הנמצאים בשימוש ביתי:

א. גרניט פורצלן – אלו אריחים עמידים גם בתנאים קיצוניים וקשים. הם נפוצים בבתים פרטיים, בתי מלון וחללי קבלת פנים במשרדים, חברות וארגונים.

ב. אריחי גוף מלא – אלו אריחי פורצלן עשויים מחומר אחד בלבד. אריח כזה יקר יותר אך הוא גם עמיד יותר בפני שחיקה. הצבע והמרקם נמצאים בכל האריח ולא רק בשכבה העליונה והם משמשים לריצוף מסחרי בקניונים, שדות תעופה וכן הלאה.

ג. פורצלן מלוטש – אלו אריחים שלא עוברים זיגוג. היתרון שלהם הוא חוסר ספיגה מוחלט והתאמה לחלל ביתי סגור.

בחירת אריחי קרמיקה יכולה לשנות לחלוטין את האופי של הבית. כדאי לבדוק מה כולל המפרט הטכני של סוגי אריחים שונים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשים דגש גם על המראה החיצוני והדקורטיבי. מבחינת תחזוקה, אפשר לשמור על המראה המקורי של האריחים לאורך זמן עם חומרי ניקיון ייעודיים.