קרמיקה לאמבטיה – סוגי קרמיקה לאמבטיה

בחורה עם מחשב נייד

הקרמיקה באמבטיה מגנה על קירות החדר מפני שחיקה, ומונעת מפגע תברואתי

חדרי אמבטיה מורכבים לרוב ממתקן שירותים, כיור ומקלחון או אמבטיה שלמה. חדרי אמבטיה בנויים כך שנוכל ליהנות ממרב הסניטריות בביצוע פעולות אישיות הנוגעות לניקוי הגוף.

על מנת שהניקיון המבריק ישמר, היה צורך לרצף את חדרי האמבטיה באריחי קרמיקה ייעודיים, אשר ימנעו ספיגת נוזלים ברצפת החדר, יאפשרו ייבוש מהיר של הרצפה, ונוסף על כך ימנעו גידול תרבית חיידקים וישמרו על קירות החדר.

השמירה על קירות החדר מפני מי המקלחת מונעת לחות אשר הייתה עשויה לגרום לפירור הקיר, ולהסרת מעטה הצבע והטיח לאט לאט. נוסף על כך, רטיבות שלא תטופל עשויה הייתה לגרום לגדילת עובש, אשר רבים מאתנו רואים על תקרת חדר האמבטיה שלנו לעיתים, אשר עשויה להיות בעל השלכות בריאותיות חמורות.

מהם סוגי הקרמיקה לאמבטיה הנפוצים, ומהם היתרונות של כל אחד מהם

ישנו מגוון אדיר של סוגי קרמיקה לאמבטיה, אשר מעבר לתפקידם הרשמי והפונקציונלי, מיוצרים במגוון אדיר המאפשר לשחק עם עיצוב חדר האמבטיה כאוות נפשנו.

לעיתים המבחר האדיר של אריחי קרמיקה עשוי בהחלט לבלבל, ועל מנת שנוכל לבצע בחירה מושכלת יש צורך לחלק את סוגי הקרמיקה לאמבטיה למספר קטגוריות ופרמטרים:

  •  מט או מבריק: על מנת שנוכל לרכוש קרמיקה לאמבטיה, עלינו לבחור בין אריחים בצבע מבריק, או מט. בעוד המבריקים יקנו מראה נקי ואסטטי, אריחי המט ניתנים לניקוי לעיתים רחוקות יותר, ויסוו יותר טוב לכלוך לאורך זמן.
  •  צבעוני או טבעי: בחירה במראה אבן טבעי מאפיין מעצבים מודרניים רבים המבקשים ליצור מרחב מינימליסטי ופתוח. לעומתם, השימוש במגוון אריחי האבן הצבעוניים מאפשר לנו לשחק עם עיצוב החדר, ולהפוך אותו למזמין ומושך לעין.

יש לרכוש רק אריחי קרמיקה ברמה גבוהה

על מנת שנוכל להפיק את המרב מהתועלת של אריחי הקרמיקה לאמבטיה, עלינו להקפיד שההתקנה שלהם תתבצע כהלכה, ושהם יהיו מאיכות מובחרת. אריחים מובחרים יהיו חסרי סדקים, בעלי אחידות במרקם והגוון שלהם, והכי חשוב בעלי זיגוג ברמה גבוהה כך שלא תהיה אפשרות לחדירת מים.

 קמריקה לאמבטיה