קרמיקה לאמבטיה – מבריק או מט?

בחורה עם מחשב נייד

הקרמיקה לאמבטיה הינה מוצר פונקציונלי מעבר לפן העיצובי שלו

רובנו איננו מודעים לכך, אך הבחירה להניח ריצוף עשוי קרמיקה על קירות ורצפת חדר האמבטיה הוא הרבה יותר מאשר בחירה עיצובית גרידא. הבחירה בגודל האריח הרצוי, בצבע המתאים לנו ביותר, ואפילו בגוון, הם למעשה חסרות חשיבות מבחינת השימושיות של האריחים. אריחי קרמיקה לאמבטיה משמשים בראש ובראשונה למניעת חדירת מים מהמקלחת אל קיר הבית. מים אשר פוגעים בקיר אשר אינו מצופה באריחי מגן עשויים לגרום לרטיבות, ולקילוף של שכבות צבע וטיח. במקרים חמורים, עשוי להתפתח גידול של פטריה ועובש אשר במקרים חריגים עשוי להוות גם סכנה תברואתית, נוסף על מפגע אסטטי מזעזע. לכן, לצד הבחירות העיצוביות חשוב תמיד לזכור לבחור בקרמיקה איכותית, ולא להתפשר על איכות התקנה.

מהם ההעדפות הבולטות בקרמיקה לחדר האמבטיה, והאם עדיף ללכת על הגוון המבריק או המט

מבחינה עיצובית, בשונה מאופנות אחרות בשוק, קשה מאוד להצביע על אופנות מובילות בתחום הקרמיקה לאמבטיה. למעשה, ניתן לומר בכלליות שבעת בניית דירות מודרניות יחסית נעשה ניסיון לשוות לחדר האמבטיה מראה נקי דרך שימוש באריחים בצבעי לבן או שחור, אך לא יותר מזה. אחת מהבחירות העיצוביות הראשיות בעת בחירת קרמיקה לאמבטיה, היא הבחירה בין אריחים מבריקים, לאריחים בגוון מט, לכל בחירה יתרונות משלה:

  •  אריחים בגוון מט: אריחים בגוון מט מצטיינים בהסוואה של לכלוכים זעירים, ויקנו לחדר האמבטיה מראה אשר ידרוש ניקוי לעיתים רחוקות יותר.  למרות זאת, באריחים אלו לעיתים לא נזהה בזמן חדירה של אבנית אשר עשויה לפגוע באריח.
  •  אריחים מבריקים: אריחים מבריקים משווים לחדר האמבטיה מראה מודרני ונקי במיוחד, אך דורשים תחזוקה רבה יותר לשם שימור הגוון הייחודי  שלהם.

חשוב מאוד לרכוש אריחים איכותיים במיוחד

חשוב מאוד לזכור כי לקרמיקה לאמבטיה תפקיד פונקציונלי מוביל, מעבר לחשיבות עיצובית. לכן, חשוב מאוד לבחור באריחי קרמיקה איכותיים במיוחד, אשר יסופקו אך ורק מספק אמין ומנוסה. ספק כזה גם יוכל לסייע לנו לבחור אריחים בגוון אשר תואם את החזון העיצובי שלנו.