קריאה לשבת לנו וגם משהו קטן לילדים

ספר לשבת אחד למבוגרים ואחד לילדים

הסודות ששמרנו/לארה פרסקוט, הוצאת מודן 2020

אחד הספרים המעניינים שיצא לי לקרוא בשנת 2020, קראתי אותו כחלק משיתוף הפעולה של מערכת סלונה ואתר "עברית". לקח לי הרבה זמן לקרוא אותו למרות שהוא לא כל כך ארוך. צריך לקרוא אותו בשקט, להתרכז בספר ובימים אלו של "ריחוק חברתי", כלומר, שני ילדים דבק לאמא לא זזים ממה אלא אם כן הם אוכלים או ישנים, לא בדיוק אפשר את הריכוז הזה. פשוט כי יש המון דמויות, המון סיפורי מסגרת ורקע, מעבר בין מדינות וממשלות ולכן ההמלצה שלי היא לנסות לקרוא אותו כמה שיותר ברצף, בלי הפסקות כי אחר כך קשה לעקוב והאמת, גם לא תרצו להפסיק.
העלילה בקצרה:
מדובר במותחן ריגול ספרותי. הלוקח אותנו בין ארצות הברית וברית המועצות בתקופת המלחמה הקרה והניסיונות להבריח את הספר "ד"ר זי'וואגו" חזרה לתוך ברית המועצות כדי להכריע במלחמה.
שתי סוכנות CIA, אחת ותיקה ואחת טירונית בעולם של גברים מנסות להצליח במשימה. במקביל בוריס פסטרנק, הסופר המבריק ואולגה אהובתו מנסים לשקם את חייהם מנזקי המשטר הקומוניסטי.
מבוסס על אנשים ואירועים אמיתיים.

לקריאת פרק ראשון בחינם באפליקציית עברית לחצו כאן באפליקציית עברית לחצו כאן באפליקציית עברית לחצו כאן. כשנחזור לשגרה הספר יחכה לכם על מדפי הספרייה.

hasodotsheshamarnu_master

ומשהו לילדים:
יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל/בלהה פישר, הוצאת אבן חושן, 2019

דווקא בימים אלו, של בידוד חברתי ואיסור לצאת החוצה הספר הזה רלוונטי מתמיד.
בספר אנו נפגשים עם אגי והורטי, זוג פרחים צרפתיים, המגיעים לארץ ישראל ומתחילים לטייל בה. בדרך הם פוגשים פקח טבע, נזיר, צנחנית ובאופן שיטתי הם תרים את הארץ – החל מירוחם בדרום ועד אלוני הבשן בצפון. הספר כתוב כיומן מסע אישי לפי חודשי השנה. ישנה התייחסות לבתי הגידול השונים, פרחי הבר השונים והכל מאויר ומקסים. הערה היחידה שלי לספר הזה זה העובדה שחבל שהוא לא מנוקד והכתב קטן מידי כי הוא מפספס את קהל היעד שלו וזה ילדים צעירים שהם קוראים עצמאיים לדעתי.
אך לימינו של בידוד הוא בהחלט יספק כמה שעות של בילוי משפחתי מעשיר ומהנה, אפשר לפתוח מפה של ארץ ישראל, לפתוח במשימת חקר אינטרנטית על מקומות או פרחי בר שמעניינים את הילדים ולהרחיב את הלמידה.
כשנחזור לשגרה הספר יחכה לכם על המדף, כרגע הוא זמין לרכישה דרך האינטרנט.
הנה דוגמה מאחד הדפים:
איור 6

עטיפה ק יומן המסע

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.