קראוון בשניים/ מייקל זרודיאן

שום דבר לא נשאר לתמיד, אבל גם כשיודעים שעוד מעט הכל ייגמר, לפעמים אפשר לחזור אחורה בריצה ולקחת עוד קצת, ואף אחד לא ישים לב. אלה רצתה, להיות שוב יחד עם ג'ון, כמו שהם היו תמיד, פשוט להיות בחופשה.

20171026_074131~2

כשאלה וג'ון יצאו לפנסיה הם טיפלו בדברים בבית, יצאו לסידורים, יצאו להצגות, אכלו ארוחות ערב מוקדמות, יצאו לסופי שבוע עם הקרונופש ועוד. זו היתה תקופה יפה, שלדעתם לא נמשכה מספיק זמן. תוך זמן קצר, הם התחילו לבלות את ימיהם ממרפאה אחת לאחרת, השבועות התמלאו בדאגות לבדיקות, והתאוששות מהליכים רפואיים. אחרי כמה זמן עצם המאמץ להישאר בחיים הפך לעבודה במשרה מלאה. אין פלא שהם נזקקו לחופשה.

השניים, בשנות השמונים לחייהם, נשואים כבר מעל שישים שנה. זוגיות של חיים שלמים, בהם הקימו משפחה וחוו את הכל יחדיו. אלה חולה בסרטן וג'ון חולה באלציימר. הילדים שלהם הפכו להיות האחראים והדואגים.
שום דבר לא נשאר לתמיד, אבל גם כשיודעים שעוד מעט הכל ייגמר, לפעמים אפשר לחזור אחורה בריצה ולקחת עוד קצת, ואף אחד לא ישים לב. אלה רצתה, להיות שוב יחד עם ג'ון, כמו שהם היו תמיד, בלי לומר מילה, בלי לעשות שום דבר מיוחד, פשוט להיות בחופשה. לטעום בפעם האחרונה את החיים שלהם יחדיו. לחוות את החופשה האחרונה שלהם.

אלה וג'ון החליטו לקחת את הקרונופש שלהם ולצאת לטיול בכביש 66 האגדי, כשהיעד הסופי הוא דיסנילדנד, המקום בו הפנזטיה והמציאות הופכים לאחד. כיום יש להם את כל הזמן שבעולם, הם לא חייבים לנסוע מהר ואין להם לוחות זמנים. חוץ מהעובדה שהיא מתפרקת וג'ון בקושי זוכר איך קוראים לו. אבל היא זוכרת. כפי שאלה אומרת, שניהם ביחד יוצרים אדם אחד שלם.

השניים יוצאים להרפתקה אחרונה. הם יוצאים למסע של סוף החיים, בו הם הופכים למעין בוני וקלייד, כאשר הילדים שלהם דואגים ורוצים להתקשר למשטרה שיחזירו אותם הביתה. אבל מעבר לכך, הם אף הספיקו לכוון קדח לעבר אנשים. אתם בטח תוהים כיצד הם הגיעו לכך, אבל אתן לכם לקרוא זאת בעצמכם 🙂 

הספר, הכתוב בהומור, מביא את הקורא למערבולת של רגשות. של צחוק וכאב. הספר נוגע באחד הפחדים הגדולים שלנו כבני אדם- הזקנה. ההתמודדות שלנו עם בגידתו של הגוף ואף של המוח.

מאחלת לכם קריאה מרגשת!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)