קציצות עדשים ירוקות וקוסקוס מלא

מס' ימים מתחילת המסע: 8

מס' ימים עד לסיום: 22

מס' מתכון מתוך ה-30: 8

מס' ימים מתחילת המסע: 8

מס' ימים עד לסיום: 22

מס' מתכון מתוך ה-30: 8

סופסוף לכתוב קצת בצהריים. חופש. כלומר חופש עד שש בערב ואז לעבוד עד שלוש בבוקר. אבל עדיין, חצי יום חופש. שנפתח נפלא בארוחת בוקר מפנקת עם חברה טובה מהעבודה. ארוחה שכללה הרבה הרבה הרבה פחמימות ושיחה טובה. כמו שצריך.

אם מישהו היה אומר לי לפני חצי שנה, שאני אדע לבשל עם עדשים, מכל צבע, הייתי צוחקת עליו. אבל זה משהו שאני מאוד נהנת ממנו בבלוג. להתנסות גם בדברים שעד היום פסלתי על הסף.

המתכון של היום מבוסס על מתכון של אורי שביט, גורו הטבעונות. יש משהו בקציצות האלה שמרגיש קצת כמו פלאפל בטעימה ראשונה, וכמה קציצה ממש של בשר בשניה. הקוסקוס אשר נמצא בקציצה הופך לציפוי קריספי ושרוף ופנים הקציצה, אשר מלאה בעשבי תיבול מסוגים שונים, הזוקיני ושמן הזית, נשאר רך.

יוצאת למשמרת לילה עכשיו. עבורי, משמרות לילה בעבודה, הן הזדמנות להתנתק מהרעש של משמרות הבוקר. הן תמיד רגועות יותר, לא מבחינת עבודה כי יש בהן הרבה עבודה, אלא מבחינת אנרגיות. לפעמים החדר בקונידיטוריה מרגיש קצת כמו בית האח הגדול, על היתרונות והחסרונות שבו. להבדיל אלפי הבדלות כן? אבל לפעמים מרגיש שהשוני היחידי, הוא שאנחנו חוזרים הביתה אחרי יום עבודה ולא נשארים לישון בבית האח. אז אמנם השעות קצת משתבשות תמיד, ואתה לא בדיוק זוכר אם בוקר או לילה, ומתי התחלת ומתי אתה מסיים לעבוד…אבל משמרת לילה מאפשרת עבודה בצורה רגועה יותר. ובלי שאתה שם לבד, כבר שלוש בבוקר. והולכים לישון.

היום בישלתי לבד, בשקט בשקט. ונהניתי מכל רגע.

קבלו את המתכון של אורי, יוצא לפנים.

עדשים ירוקות ומלא עשבי תיבול ותבלינים

במעבד מזון עם להב סכין רגילה, מניחים כוס וחצי עדשים ירוקות שהושרו במים לפחות 4 שעות, זוקיני אחד מגורר, כוס עשבי תיבול, מלא תבלינים, מלא. קצת שום, ושמן זית בנדיבות וטוחנים למסה אחידה אחידה.

בינתיים בקערה מניחים כוס קוסקוס מלא, יחד עם כוס מים רותחים. מערבבים ומניחים מכוסה בצד לחמש דקות.

מערבבים יחד את התערובת של העדשים הירוקות, יחד עם הקוסקוס לעיסה אחידה. אין צורך בפירורי לחם או ביצה (חלילה וחס. מתכון טבעוני) ומגלגלים קציצות.
1

2

מחממים תנור לחום גבוה, ומכניסים ל200 מעלות לרבע שעה, כאשר אחרי כמה דקות הופכים את הקציצות מצד לצד.

3

4

מגישים חם.

5

 

מחר הבלוג שוב מתארח מחוץ לבית, ושוב תהיה הפתעה טעימה עם עדשים, בצבע אחר.

שאו ברכה חברים שלי

נעמיש

Naamish
--בלוג שמוקדש כולו לאהבה למטבח ולאנשים--שאו ברכה