קפה לואיז – משהו קטן וטוב בקריית מוצקין

 

בשכונה שקטה בקרית מוצקין, ברחוב ורד  26  נמצא הסניף החדש והכשר של קפה לואיז. לא זו בלבד שהסניף כשר הוא כולל אוכל בריא צמחוני וחלקו טבעוני.

קפה לואיז – חווית לקוח המשלבת מסעדה, בית קפה, מעדניה ובריאות. חייבת להודות שכשאני שומעת על אוכל בריא המוגש במסעדות הדבר עצמו גורם לי להמנע מלהכנס לשם. הרי כמה טעם, ריח, צבע וצורה יש לאוכל בריא במסעדות ? כשאנחנו יוצאים לסעוד במקום כלשהו אנחנו מחפשים תמיד את הדברים המיוחדים והטעימים, ואלה לרוב מלאים בשמן.  

כאן הופתענו ! הוזמנו לארוחה בקפה לואיז. קיבלנו ת התפריטים והדבר הראשון ששי חיפש זהו נתח בשר עסיסי. חיפש וחיפש ולא מצא. אכזבה נרשמה על פניו. היה דקה לפני ויתור על הארוחה ושתית קפה בלבד. עם עידוד ודחיפה קלה הסכים לנסות ארוחה עסקית מהתפריט. בארוחה העיסקית ישנן מספר מנות ראשונות ביניהן מרק כתום. לא, לא רצה מרק כתום אבל בלחץ מסיבי הסכים לטעום, מה שקרה זה שבכל לגימה מהמרק שיבח את הטעם. ניצחנו !

ל4מרק כתום

ל1פסטה בלקנית – פסטה אורגנית מקמח מלא, חצילים, פטריות, תרד, פסטו בזיליקום אגוזים

ל5פז גם בחרה מהארוחה העיסקית המנה הראשונה, צאן סלק – סלק צלוי עם יוגורט ובלסמי מצומצמם

ל6העיקרית הייתה עוד הפתעה קולינרית. ניוקי לואיז – ניוקי בטטה, ירקות גינה, רוטב פסטו בזיליקום אגוזים, עגבניות מיובשות, גבינת צאן, פרמז'ן ובצל ירוק 

ל2

בר בחרה בסלט קיסרית ששילוב המרכיבים בו הפתיעו אותה והיו שילוב מנצח.

בריאות, בריאות. אבל, מי יוותר על קינוחים ?

לאני לא מוותרת על עוגת שוקולד חמה וממש לא משנה איפה אני נמצאת. בקפה לואיז העוגה מספיק גדולה לשני אנשים וטעימה להפליא !

ל3

בר הלכה הלאה עם הנסיונות ובחרה בעוגילידה עוגיית קמח מלא ונוגט במילוי גלידת טחינה סילאן בציפוי גרנולה. גלידת טחינה זה הדבר הבא ! מומלץ בחום.

עוד על קפה לואיז ניתן למצוא כאן