קסם השמחה/ איריס דהן- ספרות ילדים

הביטי סביבך ילדה, העולם קסום ומופלא, מלא יופי והנאה. וכמו מלכה את יכולה לבחור לעשות דברים שעושים לך טוב! וכשאת עושה מה שאת אוהבת, מה שאת באמת רוצה, את מתמלאת בשמחה! זהו כל הקסם, קסם השמחה!

קסם השמחה מאת איריס דהן

בכל בוקר כשאני פוקחת עיניים
ומביטה מן החלון,
אני סקרנית לדעת
איזו הפתעה מחכה לי היום.
אולי אשחק עם חברים חדשים?
אולי יבואו לבקר אותנו אורחים?

כך הילדה, גיבורת הסיפור שלנו מרגישה 🙂

בבוקר חיכתה לה הפתעה חדשה, חולצה יפה , שאמה קנתה לה. היא היתה כה שמחה, שרצתה לחלוק את שמחתה, עם חברתה נועה. אך, נועה אמרה לה ששלה יפה יותר והפנתה לה את גבה.
היא מאוד נעלבה ואיבדה את שמחתה. אמה של הילדה ליטפה וניחמה אותה. השתיים יצאו לגינה, הפורחת והמאירה. שם ראתה פיות זוהרות בשלל צבעים. וכששאלה אותן, איך זה שהן שמחות כל כך, אחת הפיות ענתה:"הביטי סביבך ילדה, העולם קסום ומופלא, מלא יופי והנאה. וכמו מלכה את יכולה לבחור לעשות דברים שעושים לך טוב! וכשאת עושה מה שאת אוהבת, מה שאת באמת רוצה, את מתמלאת בשמחה! זהו כל הקסם, קסם השמחה!".

כך היא עשתה…
והפיה הצבעונית לחשה: "כשטוב לך ונעים, את משמחת את עצמך ואת החברים, וכך ילדה יקרה, את הופכת להיות 'קסם השמחה'!".

גיבורת הספר, אשר איבדה את השמחה שהיתה כה טבעית לה, מגלה אותה מחדש. בעזרת אהבה, חיבוק וליטוף, טבע פורח ומאיר, והכי חשוב לעשות את מה שעושה לנו טוב וכייף, היא מתחברת לסוד קסם השמחה. איתו היא יכולה לגרום לעצמה לשמוח ואפילו להאיר את דרכם של חבריה.

האיורים נראים כציורי ילדים, בצבעי פסטל תמימים, מה שמקנה אוטנטיות לספר ומאפשר הזדהות גבוהה מצד הקורא הצעיר.

מטרת הספר היא ליצור חווית קריאה משותפת להורים ולילדים, בה מתאפשר שיח על הדרך בה יכול הילד להתמודד במצבים של דכדוך ואובדן השמחה.

הספר מתאים לילדים מגיל 4.

בנוסף, בעיני זהו ספר השראה גם למבוגרים. המבוגרים אשר מאבדים עם השנים את יכולתם לשמוח ולצפות לכל יום מחדש, כמו חגיגה אינסופית, יכולים ללמוד באמצעות הפשטות של הספר, שזה אכן אפשרי, אם רק ירשו לעצמם לעשות את מה שעושה להם טוב…

מאחלת לכם ולילדכם קריאה שמחה ומעוררת השראה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)