קליע מהעבר / גרג הורביץ

מותחן קצבי, מרתק ואישי עבור אוואן סמוק, האיש משומקום.

בחורה עם מחשב נייד

hellbent_master

Hellbent / Gregg Hurwitz, 2018

ז'אנר: מותחן

501 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: דפנה לוי | עיצוב העטיפה: יפעת אדרעי-סטודיו דני ספרים | שנת הוצאה בארץ 2018

*** ספר שלישי בסדרה אך ניתן לקרוא כבודד.

רקע (מופיע בתקציר):

כילד נלקח אוואן סמוק מבית היתומים שבו גדל ואומן במסגרת "פרויקט X"- תוכנית ממשלתית סודית ביותר שאיש אינו יודע על קיומה. אך אוואן נמלט מהפרויקט וירד למחתרת, וכיום הוא משתמש ביכולותיו יותאות הדופן כדי לעזור לאלה שאינם מסוגלים להגן על עצמם.

אוואן סמוק הלוא הוא יתום X והאיש משומקום, מקבל משימה חדשה מהאיש שאימן אותו, ג'ק. מתברר שהמשימה שלו זו נערה במסתור. לנערה קוראים ג'ואי וגם היא יתומה ופליטת תוכנית פרויקט X. הבעיות מתחילות כשהוא מוצא אותה ובד בבד, האיש משומקום מקבל קריאה לעזרה.

מה שיפה בסדרה זה שניתן בהחלט לקרוא כל אחד מחלקיה כספר בודד מכמה סיבות: זו אותה דמות, העלילה שונה ועם סוף סגור והכי חשוב, הסופר מספק את המידע הרלוונטי לגבי אוואן בכל אחד מהספרים כך שלא נוצרים חורים בעלילה עבור הקורא.

הכתיבה היא בגוף שלישי המתאים מאוד לז'אנר והיא מאוד מרתקת. העלילה פתלתלה ורווית אקשן ודריכות. אבל בעיקר אהבתי בספר הזה שהסופר בחר לשזור רבדים עמוקים ובוגרים יותר בעלילה. זה לא מתח נטו. הפעם אוואן עומד בפני בחינת רגשותיו, החלטותיו והשלכותיהן על חייו ועל אלה של הסובבים אותו. אהבתי שלמרות קור הרוח והריחוק המאפיינים אותו מטבע האימונים שעבר, הוא מצליח להתחבר לרגשות שאנשים נורמטיביים חווים והכל הודות לג'ואי.

ג'ואי היא נערה בת 16 שעברה חיים לא פשוטים ושרוצה להשתייך למשהו ולהרגיש שלמישהו איכפת ושהיא מוערכת. אהבתי את דמותה ומאוד כי היא חכמה, שנונה ולמרות גילה הצעיר, היא בוגרת. דמותה נהדרת!

דמויות מפרויקט X רודפות את ג'ואי וזה מבלבל את אוואן. הוא לא מבין מה המטרה עד שחלקי הפאזל נופלים למקומם והתמונה מתבררת. דמויות משנה מספרים קודמים כמו מיה ופיטר חוזרים וביחד עם הדמויות מפרוייקט X אנחנו מקבלים מותחן קצבי, מרתק ואישי עבור אוואן. נהניתי מאוד וממליצה בחום.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:

http://bit.ly/2FBDwzz

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.