קלאסיקה חיה ובועטת

קצת מבלבל כשזה אמן וקונצרט יחד, למשל, האם יש או אין הדרן? ללכת או למחוא כפיים עד זוב דם לעוד שיר או שניים אחרי שהמופע נגמר?

לפני 3 שנים בבוקר בהיר אחד לא מוצלח התקשרו אליי מבית חולים מאיר להגיד לי שאבא שלי הגיע לטיפול נמרץ ושאבוא מהר. את השעה אני זוכרת כי העובדת שלי קצת איחרה ורבע שעה אחכ כבר נאלצתי לשלוח אותה חזרה הביתה. בוקר לא מוצלח מראש כי יום לפני זה נחטפו/נרצחו 3 נערים והעתיד לא נראה ורוד מדי בכל המדינה.

את החודש שאחרי העברתי הלוך חזור בדרך למאיר בין אזעקה לאזעקה, אפילו לא טרחתי לעצור, בטח שלא להשתטח על בטון הכביש. כל יום אמרו לי הרופאים, אל תפתחי ציפיות כנראה שאבא שלך כבר לא יהיה פה עד מחר. אחרי חודש הוא פקח עיניים כאילו כלום לא קרה ואמר "מה אתם רוצים, בטח אכלתי שניצל מקולקל" הרופא אמר לי "משוגעת,קחי אותו ולכי מפה מהר, האישה במיטה הסמוכה נפטרה בלילה שעבר מחיידק טורף, לא רצינו להגיד לך, אז עכשיו קישטה". שאלוהים יעזור לי לא לראות את מאיר יותר מקרוב בשום צורה.

שבוע הבא אבא שלי יחגוג יומולדת 60, הוא עושה לכבוד המאורע פרצוף מופתע. ומכיוון שהוא אוהב הופעות, היסטוריה ומוסיקה באופן כללי חשבתי שהתזמורת הקאמרית מנגנת מיכה שטרית, אלי מגן, ושלמה גרוניך הם שילוש קדוש ומופלא.

צדקתי. נקודות נוספות לסופר אמא/סופר בת . אבא ידע לדקלם את כל חלקי ההיסטוריה החסרה שלי. "אינתי עומרי" שיר המחאה שרלוונטי עד היום, אלי מגן עם ההיסטוריה המפוארת בלהקת אחרית הימים. וגרוניך מרגש עם סימפטיה על הפסנתר, במחווה לשיריו של פרופסור מירון ח. איזקסון.

micha shitrit

eli magen gronich

הערב התחיל ביצירה של רונן שפירא "אחד" העוסקת במתח בין גזעים ותרבויות וקונפליקטים אישיים. מזל שקראתי בתוכניה , באמנות כמו באמנות יש יצירות שרק האמן ומי שמבין מאוד באמנות יכול להבין על מה מדובר. השאר יכולים פשוט להנות.

ronen shapira

מה שמוכיח בעיני שהקונספט היצירתי של הקאמרית לשלב כוחות עם אמנים נוספים מז'אנרים אחרים הוא לא פחות מגאוני. שיתופי פעולה בין מדיות שונות הם מילת המפתח בכל עולמות העיצוב היום ובכלל.

זה אמנם קצת מבלבל כשזה אמן וקונצרט יחד, למשל, האם יש או אין הדרן? ללכת או למחוא כפיים עד זוב דם לעוד שיר או שניים אחרי שהמופע נגמר? ספויילר תשארו, הזמרים יודעים שאנחנו רוצים עוד קצת, גם אם הקהל אנין הטעם הממוצע כבר מזמן קם לברוח למיטה.

israeli chamber orchestra

בכניסה היה שלט ענק עם רשימת הקונצרטים הבאים. מסתבר שאבא חובב מוסיקה קלאסית גדול. הוא סימן לי מיד את "תפילה לדוד" עם שיר השירים ואת "מיסה קריאולה", גם קונצרט ברזילאי נראה לו מאוד. את קונצרט הלאדינו הוא השאיר שאקח את אמא. בלי לפסוח על רשימת "איה פלוטו" "ופעמוני הלב" שצריך לקחת את הילדים . מזל שהמחיר של המנוי מעולה. סופר אמא/סופר בת/סופר כלה אני בדרך, מצאתי איך לפצח את המשימה.

concert

ואבא, מזל טוב ותודה שהחלטת להישאר בחיים, אם "מיסה קריאולה" זה מה שאתה רוצה בתמורה,אז אין בעיה.

———-—-—xxxxx——————

 הבלוג מדבר גם אנגלית בכתובת הזו

בואו להיכרות אישית באתר הבית שלי

יותר אישי תוכלו לקבל בערוץ היוטיוב שלי

והכי מעודכן האינסטגרם שלי

 

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/