קיר אמנות ותערוכת יחיד חדשה בגלריה שכטר

בית נווה שכטר העוסק בתרבות ואמנות יהודית עכשווית, מציג בגלרייה שלו תערוכה חדשה וקיר אמן המזמין ליצירה משותפת. בגלריה נפתחות כחמש תערוכות מתחלפות בשנה של אמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית.

\\ השתאות: תערוכה חדשה של גרי גולדשטיין

גרי גולדשטיין מצייר בטושים, על גבי ניירות אותם הוא מנתק מספרי אמנות ישנים והם מזכירים ציורי קומיקס המורכבים מקווים ונקודות. הוא אוהב לצייר פרצופים, בעיקר של נשים, אך גם של גברים, הממלאים את כל שטח הנייר.  גולדשטיין שנולד בנאשוויל, טנסי, ועלה לישראל בשנת 1977 לאחר שסים את לימודי ה-M.F.A במכון פראט בניו יורק, גר ויוצר בתל אביב. ב-40 השנים האחרונות הוא הציג בעשרות תערוכות בארץ, באירופה וארצות הברית. עבודותיו נמצאות בין השאר באוספים של ה-MOMA, Tate Gallery, מוזיאון ברוקלין, מוזיאון תל אביב ועוד. גולדשטיין זכה בפרסים רבים ביניהם פרס מפעל חיים ופרס איינשטיין ליוצרים של משרד המדע התרבות והספורט.

בתערוכה מוצגות ארבע סדרות חדשות משלוש השנים האחרונות, מיצב וכן עבודת סאונד בשיתוף  האמנית אתי בן-זקן. בתערוכה הקרובה ניתן להבחין בשחרור מבחינת הסגנון ואופן הכתיבה המזוהים עם יצירתו של גולדשטיין. שם התערוכה באנגלית, "Well Being", נלקח מדברים שסיפר גולדשטיין לקראת התערוכה על מהות הציור עבורו. מהותם הביוגרפית של הציורים מקבלת חיזוק כאשר נשמעת עבודת הסאונד המשותפת לגולדשטיין ולאתי בן זקן. בעבודה נשמעים זיכרונות מילדותו לצד שירים. בקולו הרך מספר גולדשטיין על הוריו ניצולי השואה כמהגרים שהגיעו מהתופת ועל ההתבגרות בצל רוחות הרפאים שליוו אותם. זיכרונות-הילדות, אשר בממד החזותי קיבלו הד בדמויות המצוירות ואילו בממד התוכני התממשו בטקסטים, קיבלו בעבודת-הסאונד ממד נוסף, מופשט: הקולות, צלילי ההגייה, ההתנגנות של המילים שנפרדו ממשמעותן והפכו לזיכרון מוסיקלי.

1

צילום: גרי גולדשטיין

2

צילום: גרי גולדשטיין

\\ קיר אמן: מישורים \תצוגה חדשה של אשחר קלינגבייל 

אשחר קלינגבייל משתמש בצילומים מתחום חקר החלל החיצון. הוא משתמש בהם כבסיס לעבודות רישום, חריטה, מיצב ומיצג. קלינגבייל רושם בטכניקת הפרוטאז' (מיחוי), וחושף תוך כדי חריטה וחריצה דימוי שמקורו במאדים. באופן זה, עוקבת היצירה אחר נופים אדירי ממדים מרחבי הגלקסיה המגיעים אל האדם בתיווך מכונות וחיישנים. קיר האמן מזמין את הצופה להיות שותף פעיל ביצירה ומבקש ממנו לרשום מעל נופיו המדבריים של מאדים ולכסות באמצעות צבעים שיבחר, חלקים מתוך הציור, כך שייחשפו פרטים חבויים של כוכב הלכת.

אשחר חנוך קלינגבייל יליד 1985 נולד וגדל בקיבוץ ניר עוז, והוא חי ויוצר בת"א. בוגר המחלקה לאומנות של האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל2012. הוא חבר מהגלריה השיתופית  .p8  עבודותיו הוצגו במספר תערוכות קבוצתיות בארץ ונמצאות במספר אוספים פרטים.

3

צילום: אשחר קלינגבייל

אוצרת: שירה פרידמן

פתיחה: 6.2.2020 \ נעילה: 21.3.2020

גלריית שכטר, מרכז נווה שכטר, רחוב שלוש 42 פינת רחוב אילת נווה צדק, תל אביב-יפו

התערוכה פתוחה בימים: א'-ה' 17:00-9:00  ו' 13:30-11:00  שבת 16:00-13:00