קיץ, חורף, סתיו, אביב, עוד שנה עברה

אחרי חודש שלם שכל החברות שלי מכינות לילדים בצק קורנפלור למשחק, החלטתי לקפוץ למים ובגדול – 4 בצקי משחק, אחד לכל עונה בשנה, כל אחד מהם משני מרכיבים בלבד!

all4

כשבחרתי לאתגר השבועי בצק, חשבתי מצד אחד על בצק הקורנפלור שכל החברות שלי עשו כבר בקיץ הזה, ומצד שני על בצק עננים שאני כבר שנים מתכוונת לנסות. המחשבות התערבבו לי בראש כל השבוע ובסוף שלחו אותי לחפש בלוח הפינטרסט רעיונות.

מפה לשם גיבשתי את הקונספט כולו. לאחרונה קניתי במקס סטוק ארבעה קופסאות חדשות, במטרה שיום אחד הן ישמשו אותי במשחקים סנסוריים עם 4 הילדים, והחלטתי שזה הרגע לנצל אותן.

במקום קופסא לכל ילד החלטתי על קופסא לכל עונה, ובצק שונה בכל עונה ועונה. שלושת הילדים הגדולים קיבלו הסבר, קופסא לכל ילד, וקופסא ספייר כך שילד שמיצה ורצה לעבור לעונה אחרת – לא היה חייב לחכות, תמיד חיכתה בצד קופסא מיותמת.

קיץ

summer

לקופסת הקיץ הכנתי בצק קורנפלור בשני צבעי גלידה – פונטש בננה.

איך מכינים? היחס הוא 2 מנות קורנפלור על 1 מנת מרכך שיער. אם הבצק לא מתגבש מוסיפים כל פעם עוד קצת קורנפלור עד שהיחס נכון והכל מתחיל להתאחד. צריך לעבד אותו לא מעט עד שהוא לא דביק ולא מתפורר. את הכמות שהכנתי חילקתי ל2 ובכל אחת שמתי צבע מאכל שונה.
בקופסא שמתי גם כפות, כפיות וקעריות גלידה.
הילדים היו מרוצים עד הגג וחלקם הכתירו אותו כבצק הכי מוצלח.

[youtube dqGV_nZmGXI nolink]

חורף

winter

עבור קופסת החורף הכנתי בצק שלג.

הבצק הוא סוג של וריאציה לזה של הקיץ. רק שפה במקום קורנפלור יש סודה לשתיה. רצוי מאוד לקנות בסופר חבילה גדולה ולא עשרות חבילות קטנות…

המתכון שמצאתי דיבר על 3 כוסות סודה לשתיה וחצי כוס מרכך. אחרי ששפכתי 5 קופסאות קטנות של סודה לשתיה כדי למלא כוס אחת החלטתי קצת לאלתר, בסופו של דבר יש פה פחות מחצי כוס מרכך ובערך 12 קופסאות קטנות של סודה לשתיה, פשוט הוספתי עוד שקית ועוד שקית עד שהמרקם הרגיש בצקי. גם פה כמו בבצק הקורנפלור צריך ללוש לא מעט.

לקופסא הוספתי חותכן בצורת כוכב ובובות מניונים, האמת שחיפשתי את בובות "לשבור את הקרח" ולא מצאתי אבל הילדים זרמו יופי. חלק מהילדים חשבו שזה הבצק המוצלח ביותר מהארבעה.

סתיו

fall

לקח לי המון זמן לאפיין את הסתיו, גם הילדים לא ממש עזרו כשביקשתי מהם אסוציאציות לסתיו, הוא מזכיר להם בעיקר חצב, מסתבר.

ואז נתקלתי בבלוג מדהים מדהים מדהים, והיה בו את התשובה – בצק בוץ!

הבצק הזה נראה כ"כ אמיתי שהילדים תהו איך הסכמתי להכניס בוץ הביתה!

סיכמנו שקניתם שקית של סודה לשתיה? מזל, כי הבצק הזה מכיל סודה לשתיה, צבע מאכל חום, ומעט מאוד מים. כמדומני שיש פה 7 קופסאות קטנות של סודה לשתיה, ובערך רבע כוס מים. צריך כל הזמן להוסיף מעט מעט מים, לעבד, ולראות אם המרקם בוצי. למי שאין צבע מאכל חום אפשר לערבב כמה צבעי מאכל אחרים יחד, ערבוב צבעים יוצר חום.

בקופסא הזו הכנסתי אתים ושאר כלי גינה, ודברים לשתילה. הוא גם היה מוצלח למדי.

אביב

spring

מההתחלה היה לי ברור שהאביב יכיל פריחה. ואז נתקלתי במתכון לבצק אלוורה והתלהבתי גם מהרעיון של הצבע הירוק שמתאים, גם מהריח וגם מלהיפטר מחלק מהכמות הבלתי נגמרת של ג'ל האלוורה, היה לי בבית אחד ישן נושן, ועוד אחד שנקנה במהלך גלות צוק איתן ולמרות שימוש רב עוד לא נגמר.

גם פה יש וריאציה על בצק הקורנפלור מכיוון שהמרכיבים הם אלוורה וקורנפלור. המתכון שראיתי דיבר על 2 כפות אלוורה ו3-4 כפות קורנפלור. אני שמתי 4.5 כפות אלוורה, והרבה יותר מ8 כפות קורנפלור. כלומר התחלתי עם 7 ואז ראיתי שהוא לא מתגבש ופשוט שפכתי עוד ועוד מהשקית עד שהעיבוד הפך את התערובת מנוזל לבצק. כמובן שכל השולחן התלכלך מסביבי. אני בחיים לא אצליח לגעת בקורנפלור בלי צורך לשטוף אח"כ את הבית כולו.

הבצק, אגב, לא יצא מספיק ירוק, אז הוספתי צבע מאכל כחול וצהוב בשביל שייצא אביבי. הוספתי לקופסא פרחי לגו וארנבונים מ"לוטי קרוטי". במבחן הילדים הוא היה הכי פחות אהוב, אבל גם הוא מוצלח למדי, שלא יובן לא נכון…

20160728_171948

בסוף יצא שבצק העננים, שהיה הטריגר הראשון למשחק, בכלל לא נוסה. אבל לא נורא, תמיד תהיה עוד פעם.