קיץ בתנועה

חופש גדול בפתח. הזמינו את הילדים לחוויה צבעונית ורב מימדית במוזאון יעקב אגם החדש.

IMG_6850 IMG_6854

החופש הגדול מתקרב בצלצולי ענק, ואנחנו מתחילות לארגן את התכניות.

הפורטנייט ומשחקי המחשב בודאי יספקו שעות רבות של שקט, אבל אנחנו בטח לא רוצים שילדינו יעבירו את החופש שלהם בעולם וירטואלי ושטוח מימדים.

השבוע נחנך מוזיאון יעקב אגם בראשון לציון. ההריון ארך 20 שנה, והמוזיאון נולד, חרף הבירוקרטיה, בעזרתה האדיבה על עיריית ראשון לציון. ואיזה יופי שאגם עוד בחיים, נהנה מהקרדיט העצום ומבלה במוזיאון כמעט בכל יום. מבקש להעמיד את היצירה בזוית הנכונה ומספק יצירות חדשות.

יצירתו של אגם, מבלי להכיר אמנות קינטית*, משדרת מייד שמחה וסקרנות. הצבעים העזים בשילוב המתח בין המימדים.

את המונומנט בכיכר דיזינגוף כבר אי אפשר לראות משפריץ מים ואש, אבל אפשר לראות את הבניין הצבעוני של מלון דן על הטיילת בתל אביב. ואם תרחיקו למרכז פומפידו בפריס, בין פיקאסו למאטיס תמצאו את אחת מיצירות הצבע המרשימות ביותר שלו.

אחת השאלות שהעסיקו את זיו, השומר החביב והקפדן במוזיאון, יוצר בעצמו, ״אז איך זה שעדיין לא קיבל הכרה בישראל?״ שאלה טובה, לפוסט אחר. רק ארמוז שזה קשור לעובדה שהוא מדבר. לא רק ביצירות אומנות. לאיש, השם ישמור, יש דיעה, והוא נוטה גם להשמיע אותה.

בנתיים, המוזיאון פתוח לקהל הרחב. אנחנו יכולים לפרגן לו ולרענן לילדים את המימדים. לתת להם להתנסות וליצור.  ממליצה בחום להרשם מראש לפעילויות בסדנה (35 ש״ח לילד כולל כניסה) שם הילדים יכולים להתנסות ביצירות משל עצמם ולראות את הקסם הקינטי קורה.

 עלות כניסה רגילה, ללא פעילויות נלוות:

ילד, אזרח ותיק או בוגר תושב העיר – 20 ₪, מבוגר – 30 ₪, ילדים עד גיל 5 בכניסה חופשית

 ימים ושעות הפעילות: ב', ה' – 19:00-10:00; ג', ד' – 16:00-10:00; שבת – 14:00-10:00.

מוזיאון אגם, רחוב מיש"ר 1, קרית הלאום, ראשון לציון

ליצירת קשר והרשמה מראש: טל' 3-5555900/50, אתר yama.co.il, מייל agam1@hironit.co.il או עמוד הפייסבוק של המוזיאון

*אמנות קינטית  = אמנות בתנועה