קייקים כפר בלום אטרקציה בצפון

בחורה עם מחשב נייד

הקיץ הישראלי הלוהט גורם לי לחפש אחר כל מקום בו ארגיש פחות חם…אז אחרי שדי מהר מיציתי את השיטוטים בקניונים הממוזגים והרביצה בבריכה ובים, הרגשתי שהגיע הזמן לחוויה מרעננת אחרת…כך שההזמנה להרפתקת קייקים בכפר בלום עם חבריי הבלוגרים הגיעה בדיוק בזמן….

באוטובוס, בדרך לנקודת ההתחלה של השייט, מצב הרוח היה מצוין, וחבורת הבלוגרים העליזה שרה כל הדרך לאתר, מה שגרם לי לזכרונות מהטיול השנתי בכיתה ט'…

לפני תחילת השייט עברנו הדרכה קצרה עם אחד מהמדריכים החמודים, שהתגלה כסבלני במיוחד והצליח להתמודד עם ההלצות, הבדיחות, ההערות והשאלות שלנו…

קיימים שלושה מסלולי שייט:

המשפחתי–  בסירת רפטינג, עד 6 אנשים, ילדים מגיל 5, מצוידים בחגורת הצלה, 2 משוטים, מומלץ כובע ולאבטח משקפיים. אורך המסלול כ- 4 ק"מ, כשעה ורבע של שייט מהנה. יציאה בהסעה לאתר הצפוני בבית הלל שם מקבלים תדרוך על המסלול והוראות בטיחות, כולל המחשה בסרט. מחיר לאדם – 89₪, למזמינים דרך האתר   WWW.KAYAKS.CO.ILהנחה של 20%.

האתגרי– הארוך ביותר בצפון, כ-8 ק"מ מתאים למבוגרים וילדים מגיל 10, אורך 4 שעות, יוצא מגן הצפון ומסתיים בכפר בלום. מתקיים בין השעות 14:00 – 10:00, מחיר 119 ₪ לאדם.

שייט קטנטנים– מתאים לזאטוטים במשפחה, מגיל שנתיים עד חמש, מתקיים במהלך חופשת הקיץ. יציאה לשייט מהאתר, בתוואי זרימה רגוע, הורה וילד בליווי מדריך מוסמך, נהנים מצמחיית הנחל ומהחי בו. אורך המסלול כ-20 דקות, מומלץ בחום. מחיר – 80 ₪ הורה + ילד. מתקיים בין השעות 11:30 -15:00.

מכיוון שהיינו קצרים בזמן ובעיקר מכיוון שחששנו שמרבית הבלוגרים לא ישרדו את המסלול האתגרי, בחרנו במסלול המשפחתי….לאמיצים יותר ולאלה שאינם ממהרים, מומלץ לנסות את המסלול האתגרי- 4 שעות של חוויה, מנוחה והרפתקה.

הצטיידתי בחליפת הצלה, עליתי על הסירה עם אירית, מוטי ואלה (שלא יודעת לשחות…) וקדימה למים!

צילום שרון ושלר

במהלך המסלול הרגוע פגשנו (יותר נכון התנגשנו) בסירות של אנשים נחמדים ותיירים מחו"ל.

צילום שרון ושלר

חברנו שרון אפילו השיג פירות מאחת הבנות אותן הכיר בקייקים…

צילום שרון ושלר

לקראת סיום השייט, אחרי שעברנו את הגשר הירוק, התרגשנו לקראת הירידה במפל (לא לדאוג, זה לא מפלי הניאגרה..) קיבלנו קצת מכות בטוסיק וכמובן נרטבנו היטב..

ישראל, מדינתנו הקטנה והיפה, אינה שופעת בנהרות, והמקום היחיד בו ניתן לבצע רפטינג ושייט קייקים הוא נהר הירדן על פלגיו השונים.

אתר קייקי כפר בלום הוא האתר הראשון שגילה את הפוטנציאל הרב שמספק לנו, נהר הירדן ופלגיו. כבר מעל  27 שנות ניסיון, והתפתחות הענף, מציע האתר מגוון פעילויות באוויר במים ועל היבשה.

באתר עוד שפע פעילויות: פארק חבלים "טופ רופ", גשרי חבלים הנישאים לגובה 12 מ`, מטפסים בין העצים, רתומים ומאובטחים, לאחר הסבר מדוקדק של מדריכי האתר. קיר טיפוס, אומגה ארוכה למי הירדן הצוננים, חוויה בלתי נשכחת ועמדת ירי בחץ וקשת.

מחיר לאדם – 89 ₪.

כרטיס משולב שייט וטופ רופ – 129 ₪.

במקום מדשאות רחבות ידיים, לפיקניק משפחתי או מנגל ישראלי. אפשרות לקמפינג לילי באתר (65 ₪ לאדם), מלתחות, שירותים ומזנון עשיר.

ניתן באתר לקיים ימי הולדת ואירועים לחברות וקבוצות כולל פעילות OUT DOORאתגר בנהר והסעדה.

האתר עבר השנה מתיחת פנים משמעותית, מלתחות מרווחות נבנו, כולל לוקרים למעוניינים, מתחם הקפיטריה תוחם באדניות פורחות, ואווירת השייט מורגשת מאוד ברחבי האתר כולו. מתחם הקמפינג והפיקניקים מזמין, מטופח ומוצל .

שעות פתיחה בכל ימי השבוע,  מהשעה 10:00 –16:00

WWW.KAYAKS.CO.ILטל: 1-700-50-66-11

החוויה  המובילה, הייתה ועודנה היא השייט בערוץ הנחל.

לאחר חווית הקייקים, ניתן להארך וללון בקמפינג או בחניוני לילה הנמצאים במתחם או להשתתף במגוון פעילויות נושא, כמו למשל "שישי נשי" הנערך בשבוע הבא ביום שישי,19.07.13.