קייטנה מיוחדת לילדים ובני נוער חולי פסוריאזיס בים המלח

קייטנה מיוחדת לילדים ובני נוער חולי פסוריאזיס בים המלח – ההרשמה נסגרת בימים אלו, על ההורים לפעול מידית למימוש הזכאות. במימון סל הבריאות בהשגחת רופא צמוד 24/7 כולל לינה

קייטנה מיוחדת לילדים ובני נוער חולי פסוריאזיס בים המלח !
ההרשמה נסגרת בימים אלו, על ההורים לפעול מידית למימוש הזכאות במימון סל הבריאות בהשגחת רופא צמוד 24/7 כולל לינה.
קייטנת הריפוי תתקיים החל מיום חמישי ה – 6.7.2017 ועד יום ראשון 23.7.2017 בבית מלון בים המלח.
אגודת הפסוריאזיס הישראלית, מארגנת בחופש הגדול קייטנת ריפוי מיוחדת בים המלח המיועדת לילדים ובני נוער בגילאי 8 עד 18 המתמודדים עם מחלת הפסוריאזיס, במימון חלקי של סל הבריאות. הקייטנה מתמקדת בחשיפה הדרגתית לשמש בהשגחת רופא צמוד 24/7 ובפעילויות העצמה קבוצתיות בחלוקה לפי גילאים. לקייטנה יכולים להצטרף גם ילדים בגילאי 6-8 עם הורה מלווה. הקייטנה מתקיימת בבית מלון בים המלח וכוללת גם לינה, פנסיון מלא, שחייה בבריכה, סדנאות יצירה ופינוקים ומיועדת לחברי כל קופות החולים.

אגודת הפסוריאזיס – קייטנה לילדים ולבני נוער בים המלח. צילום: אילוסטרציה

 
על פי סל הבריאות זכאי כל ילד חולה פסוריאזיס למימון שהייה בים המלח לתקופה של עד חודש ימים לצורך טיפול בחשיפה לקרני השמש מסוג UVB האפשרית רק בים המלח. למרות שהטיפול יוצר הטבה משמעותית, בפועל מעט הורים מאפשרים לילדים ובני הנוער לנצל את זכאותם כי הדבר כרוך בבירוקרטיה מול קופת החולים ובאובדן ימי עבודה עבורם. על מנת לאפשר ליותר ילדים ובני נוער לממש את זכאותם, מארגנת בכל שנה אגודת הפסוריאזיס את הקייטנה הזו בהנחיית מדריכים ובליווי רופא מתנדב. ההרשמה נסגרת בימים אלו ולכן על ההורים לגלות ערנות ולפעול מידית למימוש הזכויות הרפואיות של הילדים ובני הנוער בסל הבריאות.
מחלת הפסוריאזיס היא מחלה כרונית, הנמשכת כל החיים ומופיעה אצל כ – 3% מהאוכלוסייה. מנתוני אגודת הפסוריאזיס עולה כי נכון להיום חיים בישראל כ – 240,000 חולי פסוריאזיס הכוללים מבוגרים, בני נוער, ילדים ותינוקות. המחלה מתבטאת בנגעים מגרדים על הגוף באיזורים שונים. בשל המאפיינים החיצוניים של המחלה, נאלצים רבים מהילדים להתמודד עם אפליה ונידוי חברתי. הקייטנה מאפשרת להשתתף בפעילויות העצמה וחיזוק הרוח בהנחיית צוות מדריכים מתנדבים המתמודדים בעצמם עם מחלת הפסוריאזיס. כך שבמהלכה הם לומדים להתמודד עם הדעות הקדומות, דבר התורם להעלאת הביטחון העצמי שלהם.
למחלת הפסוריאזיס רקע תורשתי גנטי ובקרב כשליש מהילדים והמבוגרים החולים יש סיפור משפחתי של חולה נוסף לרוב אחים, הורים או דודים. מדובר במחלה רב מערכתית בעלת ביטוי עמוק יותר וקשה יותר מאשר תסמינים חיצוניים על פני העור. על פי מחקרים, חולי הפסוריאזיס נמצאים גם בסיכון מוגבר לחלות במחלות לב, כבד, סוכרת וכלי דם במהלך החיים. חלק מהחולים גם מתמודדים עם דלקת מפרקים פסוריאטית הנקראת גם פסוריאזיס ארטריטיס וגורמת לכאבים, נפיחות ונוקשות.
למרות המראה החיצוני של הנגעים, חשוב לדעת כי פסוריאזיס איננה מחלה מדבקת, אין אפשרות לחלות בפסוריאזיס על ידי קירבה פיזית לחולה. המחלה לא עוברת במגע בין בני אדם ולכן אין מניעה לבלות עם אנשים המתמודדים עם פסוריאזיס במסגרות שונות. אין גם בעיה לאכול, לשתות מאותם כלי אוכל, או לבוא במגע עם סדינים, מגבות, ספות או מיטות. גם אין חשש לחבק, לנשק או לקיים מגע חברי או אינטימי עם חולה פסוריאזיס.
אגודת הפסוריאזיס – קייטנה לילדים ולבני נוער בים המלח. צילום: אילוסטרציה

 
קייטנת הריפוי תתקיים החל מיום חמישי ה – 6.7.2017 ועד יום ראשון 23.7.2017 בבית מלון בים המלח.
על מנת להצטרף לקייטנה יש לפנות מיידית לרופא העור, לבקש הפנייה לטיפול בים המלח למשך 17 לילות ולהתקשר לאגודת הפסוריאזיס למענה האנושי הפועל 24 שעות ביממה 03-6247611 להמשך תהליך ההרשמה.
מידע נוסף אודות הקייטנה ניתן לקרוא בעמוד הפייסבוק של אגודת הפסוריאזיס הישראלית או באתר האינטרנט בכתובת הבאה:   psoriasis.org.il
ערכה: נדיה היבא
הצילומים באישור שימוש היח"צ