קידום אתרים אורגני – דברים שחייבים לדעת

בחורה עם מחשב נייד

כל מי שרוצה לקדם את אתר האינטרנט שלו למקומות הראשונים בעמוד הראשון של מנועי החיפוש המרכזיים (ובראשם גוגל), יכול להשתמש בשתי שיטות עיקריות – קידום אתרים ממומן וקידום אתרים אורגני. יש כמובן הבדל משמעותי בין שתי השיטות הללו – קידום אתרים ממומן יעלה לכם כסף (אותו תשלמו לגורמים שונים כמו גוגל, אתרים אחרים ועוד), זאת לעומת קידום אורגני אשר אינו עולה כסף (אלא אם כן אתם משלמים למקדם אתרים שיעשה עבורכם את הקידום) והוא גם נחשב לקידום היעיל והחשוב יותר. בכתבה זו נפרט אודות נושא חשוב זה.

מה זה קידום אתרים אורגני?

קידום אורגני הוא קידום שאתם (או מקדם מטעמכם) עושים בעצמכם על מנת לקדם את האתר, ללא תשלום לגורמים נוספים כמו גוגל או אתרי אינטרנט אחרים. אין המדובר בקישורים ממונים, פרסומות או מודעות של גוגל המופיעות באתר, אלא בקידום בדרכים אחרות, ולעיתים אף יעילות יותר. כל אתר אינטרנט הרוצה שגולשים רבים יגיעו אליו, צריך לשאוף להופיע במקומות הראשונים של מנועי החיפוש, ועל מנת לעמוד ביעד הזה יש צורך בקידום אתרים יעיל הנעשה בצורה אורגנית וטבעית.

כיצד עושים קידום אתרים אורגני?

כל אדם העוסק בקידום חייב להכיר את התחום של קידום אורגני ואת השיטות המרכזיות לקידום מסוג זה. קידום אתרים אורגני הוא תחום שמשתנה כמעט מדי יום ולכן חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולהכיר את כל שיטות הקידום החדשות ביותר. הדבר החשוב ביותר בקידום אתרים אורגני הוא שימוש בתוכן איכותי ורלוונטי לאתר שלכם. כלומר – אם יש לכם אתר בתחום ההובלות, כדאי שבאתר יהיה כמה שיותר תוכן איכותי, מעניין ומקורי אודות תחום ההובלות. אתר שיש בו תוכן רב ומקורי בתחום בו הוא עוסק, יוקדם בצורה אורגנית בקלות גדולה יותר ובצורה מהירה יותר. עניין חשוב נוסף בקידום אתרים אורגני הוא שימוש במילות מפתח בצורה חכמה וכן שימוש מושכל בלינקים היוצאים מהאתר שלכם לאתרים אחרים באותו התחום (וכמובן גם בלינקים הנכנסים לאתר שלכם). את זאת ניתן להשיג באמצעות "החלפת לינקים" המהווה חלק מתהליך הקידום.

כל אדם, גוף או חברה שיש להם אתר אינטרנט חייבים לדעת שללא קידום אורגני, האתר שלהם לא יהיה חשוף לכל קהל היעד הפוטנציאלי ולגולשים יהיה קשה יותר להגיע לאתר. לכן, מומלץ להשקיע בתחום זה ככל האפשר ולהבין את חשיבותו הרבה

המאמר מוגש באדיבות חברת קידום האתרים המובילה בישראל Getproseo