קטעטוב במופע תיאטרון פלייבק

במופע פלייבק אין לדעת מראש מה הולכים לראות על הבמה. זה יכול להיות מצחיק, מרגש, מעניין או עצוב. בדרך כלל אני מופיעה כשחקנית, הפעם הייתי קהל

קטעטוב במופע תיאטרון פלייבק
קטעטוב במופע תיאטרון פלייבק

אתמול הייתי במופע פלייבק של "קטעטוב".

מה זה מופע פלייבק? מי אלה קטעטוב? איך היה במופע? יפה ששאלתם!

מופע פלייבק זהו מופע אימפרוביזציה שבו השחקנים משקפים סיפורים מהקהל. המנחה של המופע מבקש מאנשים בקהל לספר סיפור, והשחקנים ממחיזים אותו על הבמה.

במופע פלייבק אין תלבושות, תפאורה, במאי, תסריטאי וטקסטים שצריך לשנן.

יש שחקנים שלובשים שחור ניטרלי, שמקשיבים לסיפורים ועושים מה שהם יודעים – להיכנס ללב הסיפור ולהציג אותו למספר ולקהל.

לפני כשלוש שנים הצטרפתי לקבוצת תיאטרון פלייבק כחלק מ"המרכז לפסיכופלייבק" של עומרי כהן ובהנחיית אלכס פרדקין.  לימים, הקבוצה הפכה להיות "קטעטוב".

שנתיים עבדתי עם הקבוצה שמורכבת ממקבץ משובח ביותר של חבר'ה מוכשרים, יצירתיים, רגישים, חדים ואמפתיים.

לקראת סוף השנה השניה עברתי לצפון הארץ ונכנסתי להריון. זה לא מנע ממני להמשיך להגיע לת"א כל שבוע (כמעט שעתיים נסיעה כל כיוון בחודש שמיני, כן?)

לאחר סיום השנה, הקבוצה החליטה לעבור לדרך עצמאית והתחילה לעבוד עם אביבה אפל, חלוצת תיאטרון הפלייבק בישראל.

בשנה זו, כבר לא יכולתי לעשות את הנסיעות כי כבר היה לי נסיך קטן לטפל בו.

שמעתי מהחברים על החוויות בהנחיה החדשה של אביבה וקצת נצבט הלב שכבר לא יכולתי להגיע לת"א כל שבוע.

כשגדי הודיע לי שמופע סיום העונה יהיה ב 23 ביולי, ישר שריינתי את התאריך ביומן. חיכיתי וציפיתי לרגע. סוף סוף לראות את כל החברים הוותיקים וגם את החדשים ואת הנגן המקסים שהצטרף השנה.

הגעתי נרגשת עם בן זוגי ועם מצלמת הניקון שלי.

הכנתי סיפור כגיבוי למקרה שהקהל לא מספיק יזרום ולא יהיו סיפורים, מה שהתגלה כמיותר. ישבתי שורה ראשונה כהרגלי, ישר מתחת למזגן. קפאתי מקור אבל לא נשברתי.

להיות קהל במופע פלייבק זו חוויה מעניינת ומפתיעה. את לא יכולה לדעת מראש מה יהיה ואיזה סיפורים את הולכת לראות על הבמה. זה יכול להיות מצחיק, מרגש, מעניין או עצוב. את יכולה לקבל את החוויה המלאה ע"י כך שאת מספרת סיפור שלך ורואה אותו על הבמה, או להסתפק בסיפורים של אחרים, ולהזדהות איתם או שלא. מה שבטוח, שום דבר לא צפוי וכל מופע הוא ייחודי ומיוחד.

את המופע הנחו שני שחקנים מוכשרים מהקבוצה רועי וגדי, כל אחד בתורו.

רועי פתח את המופע והחלו הסיפורים שהיו אמורים להיות סיפורים קלילים אך איכשהו יצא שאחת סיפרה על החתונה שלה לפני 50 שנה ומישהי אחרת נזכרה בלידה של הבן שלה מה שהזכיר לאישה שלישית על הלידה של הבת שלה..

וכך זרמו הסיפורים, בשלב מסוים המנחים התחלפו והסיפורים הפכו להיות עוד יותר עמוקים. חלקם מרגשים, חלקם משעשעים.

אנשים שומעים סיפורים של אחרים ונזכרים במשהו דומה שקרה להם. זה היופי בפלייבק, שום דבר לא צפוי וגם כשמתכננים הרבה פעמים דברים משתנים.

ישבתי מרותקת בקהל, התענגתי על ההנחיה הרגישה והחדה ונהניתי מאוד מהמקצועיות של השחקנים והשיקופים המדויקים. אין ספק שהשנה הזאת בהדרכה של אביבה אפל, עשתה טוב לקבוצה של חבר'ה מוכשרים ממילא.

הייתי במופעי פלייבק השנה, אך המופע של קטעטוב התעלה על כולם, לא בגלל שאני משוחדת, אלא בגלל שהחבר'ה האלה מביאים משהו חדש ורענן בתחום הפלייבק והמופע הוא הרבה יותר מרק קטע-טוב.

קטעטוב במופע תיאטרון פלייבק
קטעטוב במופע תיאטרון פלייבק

קטעטוב קולאז

קטעטוב ואביבה אפל
קטעטוב ואביבה אפל

פרטים על קטעטוב ומופעים קרובים ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק.

תמונות נוספות  שצילמתי מתוך דף הפייסבוק.

קראו כאן איך התוודעתי לתיאטרון פלייבק.

הצפונית
עירונית שמנסה להסתגל לחיים בישוב כפרי בגליל. מנחת NLP. כותבת על שינויים גדולים בחיים ועל החיים בכלל. על אהבה, אמהות, צילום, אוכל, אומנות, רווקות בעיר הגדולה ועוד. נשואה ואמא לפעוט ותינוק מתוקים במיוחד. לכל שאלה, פירגון, התיעצות או כל דבר אחר, ניתן לכתוב גם למייל hazfonit.blog@gmail.com