קורס רכש – להתמקצע בתחום הרכש ולהביא להצלחת הארגון שלך

בחורה עם מחשב נייד

קורסים מקצועיים הפכו בשנים האחרונות להצלחה מסחררת ואם בעבר אנשים שחיפשו קריירה נטו לבחור מיד את לימודי ה-B.A  הרי שהקורסים המקצועיים הפכו לפופולאריים הרבה יותר בשנים האחרונות. אחד מהקורסים המקצועיים המבוקשים ביותר שיכול לסייע רבות למשתתפים בו הוא קורס רכש. לתחום הרכש יש מקום של כבוד בכל ארגון שמכבד את עצמו ועם הפיכת העולם לכפר גלובאלי קטן התפקיד של מנהל רכש הופך להיות קריטי וחשוב להצלחת כל ארגון. מנהל רכש דואג לתחום הייצוא והייבוא, אחראי מבחינה לוגיסטית על כל מה שקורה, ולמעשה הוא מניע את שרשרת האספקה. תפקידו העיקרי של מנהל רכש הוא לחסוך בהוצאות ולא לגרום להוצאות מיותרות שעשויות להוביל את החברה או הארגון לבור כלכלי.

קורס רכש

למי מיועד קורס רכש וכיצד הוא יכול לתרום

קורס רכש מיועד למנהלי רכש הרוצים לשדרג ולשפר את רמתם המקצועית או עבור עובדים בכירים שהוכיחו את יכולתם ואמורים להיות מקודמים בעבודתם. קורס רכש יעזור לכל אחד להפוך את עצמו לעובד טוב יותר ומקצועי יותר ובדרך זו יתרום רבות להצלחת החברה או הארגון שאליהם הוא משתייך. מנהל רכש ברמה גבוהה מבין שלכל חברה או ארגון יש תקציב מסוים ועל פיו יש לפעול למען ההצלחה העסקית ולמעשה התפקיד שלו הוא להשיג איזון אופטימאלי בין ההוצאות לבין ההכנסות מבחינת הכמויות שנרכשות עבור העסק. התנאים והמטרות יכולות להשתנות כל הזמן ומנהל רכש חייב לדעת לעשות את השינוי ולהיות מוכן לכל מצב ולכל מטרה חדשה של הארגון בו הוא עובד. קורס רכש יתרום רבות לידע התיאורטי והמעשי של כל מנהל רכש או עובד בכיר ויעזור מאוד להגדיל את הכמויות של האספקה מבלי לפגוע בתקציב המיועד.

קורס רכש- תכני הקורס

קורס רכש עוסק בעיקר כמובן בתחום הרכש והלוגיסטיקה. עיקרי התכנים בקורס סובבים סביב היחס של הכמויות לבין התקציב ואילו בדיקות יש לבצע טרם רכישת האספקה ואיך ניתן להגיע לאיזון המקסימאלי. במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים כיצד לבחור ספקים נכונים ואמינים, לנהל את המשא ומתן בדרך הנכונה ביותר, כיצד לתכנן את הרכישה נכון מבחינה אסטרטגית, לדעת כיצד ניתן לבדוק היטב את הסחורה טרם הקנייה ולמעשה כיצד אפשר להשיג את הסחורה הטובה ביותר שתתרום להצלחת הארגון. בנוסף, ילמדו הסטודנטים על העבודה מול העובדים האחרים, יחסי אנוש ויחסי תקשורת עם הסובבים אותם במהלך העבודה, הכרת תוכנות המחשב שאיתם יעבדו ולמעשה את כל העזרה מסביב שתעזור להם במהלך עבודתם. קורס רכש הוא קורס מצוין שבעזרתו ניתן להפוך למנהל רכש מצוין ולהתקדם בחברה הנוכחית בה אתם עובדים או להגיע במעמד מיוחד לחברה אחרת בתחום. בעזרת קורס מקצועי של כ-100 שעות תוכלו לשפר משמעותית את מעמדכם בארגון בו אתם עובדים וכמובן גם להשתרג מבחינת השכר.

המאמר באדיבות – מכללת אשקלון – היחידה ללימודי חוץ