קורסים ללימוד ברוסית בתל אביב – איזה מומלץ ומה המחיר?

ערן כץ שיאן גינס בזיכרון
ערן כץ שיאן גינס בזיכרון

קורס ללימוד רוסית בתל אביב – איך לבחור את הקורס הנכון, כמה עולה ומהי שיטת הלימוד הכי טובות?

הנה כמה טיפים ועצות מועילות לבחירת קורס רוסית

  • רבים שוקלים ללמוד קורס רוסית מתוך סיבות משפחתיות וקהילתיות. נכדים וילדים לעולים מברית המועצות לשעבר וכאלה שהוריהם לא דיברו איתם בבית ברוסית. אחרים פשוט צריכים ללמוד רוסית מדוברת בשביל להבין מה חבריהם לעבודה אומרים עליהם וכדי להיות מסוגלים לתקשר איתם. נצלו הזדמנויות לשמוע רוסית ותנסו לקלוט כמה שיותר מילים ולחזור עליהן בעצמכם. זה יעזור בהמשך כשתשמעו אותן ותשתמשו בהן בקורס שבו תבחרו.
  • בכדי להיות מסוגלים להבין ולדבר רוסית נדרשת השקעה רצינית של זמן ואנרגיה, כמו גם תקציב נכון. אך אם מתכננים נכון את התהליך של הלימוד זה יכול להיות דווקא כיף ולא יותר מדי מסובך. השפה הרוסית מכילה אותיות קיריליות וצורת הדיבור בה היא שונה מעברית או מהשפות הלועזיות שאנחנו מכירים עוד מלימודי אנגלית כמובן. השקיעו במאה המילים הכי נפוצות וכך תבינו את צורת ההגייה, הכתיבה והשימוש שלהן במשפט. תוכלו להבין מזה איך נראית השפה כולה.
  • כמו בכל שפה, גם רוסית דורשת שימת לב לצד הפסיבי של הבנה וקריאה, יחד עם הצד האקטיבי של כתיבה ודיבור. מישהו חכם פעם אמר שהתנסות היא הלמידה הטובה ביותר. כך גם הפעם, רק שבשונה מרוב תחומי הלימוד – שפות מצריכות שימוש ביצרתיות ונכונות לעשות טעויות. העניין הוא שברוב הפעמים אנחנו מתביישים ואז לא מתנסים וטועים – וכתוצאה מזה גם לא לומדים.
  • על מנת לקלוט שפה לאורך זמן צריך לעגן אותה בזיכרון בצורה אפקטיבית. אם לא תקשרו את המילים והמשפטים שאתם לומדים לעוגני זיכרון אישיים ותצרבו אותם למוח – זה לא ייכנס. לכן כדאי להשתמש בטכניקות זיכרון ייחודיות כדי להשיג את המטרות ולשלוף את המילים שלמדתם, כדי להטמיע אותן בזיכרון לאורך זמן.
ערן כץ שיאן גינס בזיכרון
ערן כץ שיאן גינס בזיכרון

אם כך – באיזה בית ספר לרוסית ושפות אחרות כדאי לבחור?

רוב קורסי השפות בישראל ובעולם מתחילים מדקדוק או הבנת האותיות הכתובות. זו הדרך הכי משעממת וחסרת סיכוי להתחיל ללמוד שפה חדשה. בשביל לקלוט שפה צריך להשתמש בה ולדבר אותה. להיטמע בתוכה ולהנות ממנה – רק ככה מפתחים יכולות דיבור. ניו סקול הוא בית ספר לשפות בתל אביב – על יד עזריאלי ותחנת רכבת השלום, והוא מתמחה בטכניקות זיכרון המוטמעות בשיטה שפותחה עם שיאן גינס בזיכרון.

השיטה שלו מבוססת בדיוק על הנאה מהלימוד והטכניקות שיעזרו למשתתפים בקורס רוסית להבין את השפה ולזכור אותה לאורך זמן. לאחר הקורס ממשיכים הבוגרים לערבי חילופי שפות חווייתיים כדי לדמות סיטואציות מחיי היומיום ולשבור מחסומים פסיכולוגיים שעוצרים אותם מלהתקדם. כל אחד יכול ללמוד שפות – מעטים מצליחים להתגבר על החסמים והאמונות המגבילות.

קורס ללימוד רוסית ושפות אחרות – מה המחיר?

בניו סקול המחיר הוא משתלם בשל היותו בית ספר ישראלי ללימודי שפות ומשום כך – אין לו משקיעים בחו"ל שרק רוצים להרוויח כסף. אז כמה עולה שעה אקדמית בקורס רוסית או אנגלית? המחיר לא צריך לעלות יותר מ-50 ש"ח לשעה.

אם גם אתם רוצים לזכור שפות לאורך זמן ותכננתם ללמוד רוסית, אנגלית או כל שפה אחרת – ניו סקול הם הפתרון האידיאלי. בשונה מכל בית ספר אחר בישראל – הוא משלב פרקטיקה עם תאוריה בצורה אידיאלית. מפגשי תרגול מהנים בברים ברחבי תל אביב, הרצאות מעשירות ומורים מצוינים שכולם הוכשרו על ידי ערן כץ – קשה לחשוב על מקום יותר מומלץ מניו סקול כבית ספר לאנגלית ושפות אחרות. שיהיה לכם הרבה בהצלחה!