יום אחד מצאתי את עצמי, בלי שום הכנה מוקדמת, קוראת לעצמי ביני לביני “יקרה שלי”, או “אהובה שלי”

בחורה עם מחשב נייד

יום אחד מצאתי את עצמי, בלי שום הכנה מוקדמת, קוראת לעצמי ביני לביני "יקרה שלי", או "אהובה שלי" או אפילו "יפה שלי".

אני לא בטוחה שאפשר ליחס את ההתפתחות המשמחת מבחינתי, אך הלא צפויה הזו (מצידי) לזיקנה שלי באופן ישיר. סביר יותר שזו תוצאה של השנים הרבות שעברו עלי בניסיון להפגש עם ולקבל את נפשי. מצד שני, נראה שלרוב אדם זקוק להרבה שנים כדי להפגש עם ולקבל את נפשו. כך שמדובר כנראה ב"הטבה נילוות" לזיקנה.

כשזה קרה לפני מספר שנים, הייתי מופתעת עד נדהמת וגם נרגשת מהאפשרות הזו שגילתה לי את עצמה בלי שום ניסיון מכוון או מחשבה, מאמץ או ידע חיצוני מוקדם.

ויחד עם זאת, איזו פאדיחה זו שמישהו "יתפוס אותך" קוראת (או כותבת) לעצמך "יפה שלי", הא?

במחשבה שניה, נראה שעבור חלק לא קטן מאיתנו זה מביך ברמות לקרוא כך לעצמם גם בלי קשר למישהו אחר.

ולמה בעצם זה מרגיש כמו פאדיחה בינלאומית לקרוא לעצמי "מתוקה שלי"? בטוח שאני לא מרגישה שום מבוכה לקרוא כך לחברה, חבר, בן, קרובים (כאלה או אחרים). אז למה זה כל כך מביך לקרוא כך לעצמך? אין לי תשובה טובה. האם קבלה ואהבה עצמית היא עדיין "לא נכונה"? עדיין נושאת תווית של NO-NO גדול, ואסור בשום פנים ואופן? לא יודעת.

דבר אחד אני כן יודעת: בואי ו"תמדדי" את האפשרות הזו. תקראי לעצמך "אהובה שלי", "יקרה שלי", או "יפה שלי" תני לזה לשקוע, ושימי לב מה את מרגישה. זו יכולה להיות התחלה של משהו ממש ממש טוב.

אני מתארת לעצמי שזה כבר ברור שאני חושבת שלהתייחס לעצמך בביטויים מהסוג הזה, ואפילו (או במיוחד) אם זה עדיין מביך אותך, זה יהיה בסופו של דבר מועיל וטוב, משמח ומחמם לב. ויותר מזה: זה מייתר כל כך הרבה מצוקות ודרמות שנובעות מההתעקשות שלנו להאמין שמותר לשמוע את המילים הללו, שכה בריא לנפשנו לשמוע, אך ורק מבחוץ, מאנשים אחרים.

הזקנה שלכם
טוב, האמת היא שאני לא באמת יודעת איך זה להיות זקנה, למרות שאני זקנה. נראה די בטוח שאהיה זקנה גם עוד 20 שנה (כמו אימא שלי, שתהיה בריאה) ומה הקשר בין זה לזה? מסתבר שלהיות זקנה זה דינמי כמו להיות לא זקנה.