קוקו שאנל ואני

מבת יחידה למשפחה ברוכת בנות

עד לפני חודשיים הייתי בת יחידה להוריי, יש לי עוד שני אחים בנים, צעירים ממני הורסים אמיתיים, והם בנים-גברים, זה אחרת, אתם יודעים.

לפני חודשיים בעודי פוסעת לבניין מקאן ברמת החייל למפגש הראשון של סלונה בנק לאומי וקורס דיגיטליות בעסקים נרגשת מזה שהתקבלתי והנה עוד רגע אני בשיעור הראשון שכל העולם אשתו מדברים עליו,  לא תיארתי לעצמי שהגרעין המשפחתי שלי יתרחב.  במפגשים שלנו יש 50 נשים ! 50 עלמות בחורות נשים אמהות סבתות-נשים!

נשים יפהפיות  גבוהות רזות נמוכות ומלאות שחומות ובהירות בלונדיניות מתולתלות שחורות שיער ותכולות עיניים,  עוצמתיות חזקות צבעוניות במהותן ובעלות ים של גוונים ומכלול של מקצועות ועם הכי הרבה אומץ תעוזה  תשוקה רעב בעיניים ורצון לגדול ללמוד ולהתפתח כמו שעוד לא ראיתם מעולם. נשים עם ביצים!

ממפגש למפגש הנשים האלה קיבלו עוד ועוד פנים ורבדים, גילינו אחת בשניה הרבה מאד אופי נחישות פירגון מטורף והפלא ופלא (או שאולי לא, וזו רק סטיגמה) המון אהבה וטונות של פירגון.

ממפגש למפגש התקרבנו וקילפנו עטיפות מצועצעות והרגשנו יותר נוח, כמו בבית. קוקו שאנל המעצבת הצרפתיה שעמדה בראש בית האופנה שעל שמה  היתה הראשונה שוויתרה בשנת 1920 על השימוש במחוכים כדי שיהיה לנשים יותר נוח, זה שינה את דפוס הלבוש בימים ההם כי נוח זה חשוב ולא מותרות,  עיצוביה של קוקו עזרו לשחרר את האישה ולהעניק לה נוחות. שאנל היא זו ש"המציאה" את דגם השמלח השחורה הקטנה הפשוטה והנגישה והאלגנטית.

וכאן האנלוגיה שלי, קוקו אמרה שכל אישה חייבת במלתחה שלה שמלה קטנה שחורה ואני אומרת שכל אישה חייבת חבורת נשים מופלאה ותומכת כמו שלי/שלנו של דיגיטליות בעסקים.

זכיתי, זכינו!

    ציור: עליזה גוטמן       נשים גדולות     70/90 שמן על בד                           

נשים1

 ציור: עליזה גוטמן שמלה שחורה קטנה קוקו שאנל, גודל 70/90 שמן על בד

נשים2

ואם הגעתם עד לכאן, ורק אם אהבתם תמשיכו לעקוב אחריי

https://www.facebook.com/layzagallery/

https://www.instagram.com/layzagallery1

שבת של שלום עליכם, הגוטמנית