קונסטרוקטור | לבצע שינויים בביתך

בחורה עם מחשב נייד

הגיע הזמן להוסיף מרפסת שמש? להרחיב את הסלון? לשבור את קיר המטבח? אין כמו שינוי בבית. שיפוץ יסודי אשר יביא עימו התחדשות ותחושת מרחב. שיפוץ הוא פתרון נפלא למי שאינו רוצה לעזוב את מקום מגוריו אך בכל זאת צמא לשינוי.

היכן מתחיל תהליך השיפוץ?

תהליך השיפוץ מתחיל ראשית כל בדמיונך. שם מתגבשות המחשבות, ההתלבטויות והתהיות לכדי רעיונות הדורשים בדיקת יתכנות מעשית. טוב ורצוי לחלום, רק החולמים מגיעים רחוק. יחד עם זאת לא כל רעיון לשיפוץ אפשרי ויש לאפשר לבעל מקצוע לבדוק כל רעיון לגופו. קונסטרוקטור הוא בדיוק האדם אשר מוסמך לאשר או לדחות רעיון שיפוץ וזאת לאחר אשר בדק את התכניות, האם מדובר בשבירת קירות ואם כן באיזה קירות, אם מדובר בקיר תומך למשל, כי אז לא ניתן לגעת בו.

מהם השינויים הדורשים אישור קונסטרוקטור?

למעשה כל שינוי במבנה הבית דורש אישור קונסטרוקטור. הוספת דלתות וחלונות, הזזה או שבירה של קירות או עמודים, הוספת שטח בנוי, כל שינוי במדרגות, במרתף, בחנייה, בגג או במרפסת דורש אישור קונסטרוקטור מוסמך. ביצוע השינוי ללא האישור, הוא לא רק עבירה על החוק אלא מעשה מאוד לא אחראי, המסכן את שלומם ובטיחותם של דיירי הבית. קונסטרוקטור מקצועי הוא זה אשר יכול לקבוע, על פי תכניות הבית ומבנה הקונסטרוקציה שלו, האם השינוי הרצוי לא מסכן את יציבותו של הבית.

מיהו הקונסטרוקטור ומה הכשרתו?

קונסטרוקטור הוא למעשה מהנדס בניין המתמחה במורכבות של שלד הבניין התומך בו, הקונסטרוקציה. תפקידה של זו, הוא לתמוך בכל המבנה ולשאת בעומסים השונים של חומרי הבניין והלבנים ממנו הוא מורכב. תכנון הקונסטרוקציה ובדיקת איכותה לאורך תהליך הבנייה, היא מלאכתו המורכבת של הקונסטרוקטור. לאחר אשר בדק ביסודיות את כל תכניות הארכיטקט, מתחיל הקונסטרוקטור את תכנון הקונסטרוקציה כתומכת במבנה כפי שתוכנן על ידי הארכיטקט.

שינוי הוא תמיד מבורך

אנשים זקוקים לשינויים. ישנם למשל זוגות נשואים לאורך שנים רבות, אשר ברגע מסוים הילדים גדלים ועוזבים את הקן, מתחילים חיים משלהם. כאן הזוגיות רבת השנים עומדת בפני מבחן מסוים, התמודדות עם בית ריק מילדים והרבה זמן פנוי. בנקודה זו מחליטים זוגות רבים או על מעבר דירה או על שיפוץ יסודי, כזה אשר ישנה את הבית ויהפוך אותו לחדש ומרענן, ליותר מודרני, לכזה אשר יזכיר לזוג המתבגר כי חייו עוד לפניו. השאלה הגדולה היא מהיכן להתחיל ואיך לתכנן את השיפוץ ולהוציאו אל הפועל?

שאלת רבים

רבים המעוניינים בשיפוץ מתחבטים בשאלה מהיכן להתחיל את התהליך ומהם הצעדים הראשונים. ראשית כל יש לבצע תכנון קפדני. ככל אשר התכנון מדויק יותר, כך הסיכוי להצלחתו של השיפוץ גדול יותר. על מנת לבצע תכנון מדויק וקפדני מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מטעמה של חברה מסודרת ומקצועית. חברה כזו יכולה ללוות אותך לאורך כל התהליך, משלב גיבוש הרעיון ועד סיום השיפוץ וכניסה מחודשת לבית. איש המקצוע החשוב ביותר אשר תספק לך החברה הוא קונסטרוקטור מורשה, האחראי על הבטיחות לאורך שלבי השיפוץ. קונסטרוקטור הוא האדם אשר יחתום על אישור השיפוץ מטעמו, אשר בלעדיו לא ניתן לקבל היתר פורמלי מהמדינה.

שיפוץ ללא אישור קונסטרוקטור נועד לכישלון

קונסטרוקטור, רבים הסיפורים על אנשים אשר ביקשו לחסוך ולבסוף שילמו ביוקר. לחסוך צריך חכם, בשום פנים ואופן לא חוסכים במקום אשר מסכן חיי אדם, ומסכן אותך בעבירה של רשלנות פושעת חלילה במקרה של אסון בנייה. קונסטרוקטור מוסמך ומקצועי זה לא אדם אשר אפשרי לוותר על שירותיו בבואך לשפץ את ביתך. חברה מקצועית ומסודרת היא הכתובת עבורך לשיפוץ בלב שקט ורגוע.