קומי תהיי– מופע לנשים ולא רק

קומי תהיי- סיפורן של נשים רגילות לגמרי, הוא סיפורן של נשים אמיצות שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית של עצמן והחליטו לחלוק את השינוי שעשו עם נשים אחרות. את המתנה הזו את חייבת לעצמך המופע הוא תזכורת שמגיעה לך בזכות מה שאת, כי את מיוחדת ונהדרת

IMG-20170206-WA0002

על הבמה ששה כסאות הנשים המדהימות שרק לפני זמן קצר ישבו עליהם התפזרו במבואה והקהל נוהר אליהן,ענן מחוייך של אנרגיה.    "מרגש, מעצים, מופע אמיץ, אוהאו" אלה חלק מהתגובות שמהדהדות באוויר.

אכן כולנו עברנו לפני מספר דקות חוויה שונה ומיוחדת.

לא בכל יום עולות על במת תיאטרון הקאמרי  נשים רגילות לגמרי,שאינן שחקניות ומעלות מופע שבו הן חושפות סודות מעברן בפני אנשים זרים.

קומי תהיי- סיפורן של נשים רגילות לגמרי, הוא סיפורן של נשים אמיצות שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית של עצמן והחליטו לחלוק את השינוי שעשו עם נשים אחרות.

לכל אחת ואחד מאיתנו יש שק שהוא נושא על גבו ותוכנו צרוב בנשמתו .שק שמכיל סיפור כלשהו שבמבט מעמיק מנהל לנו את החיים.

לעיתים אלה חוויות ילדות , לעיתים התנסויות בחיים הבוגרים. זה יכול להיות במגוון תחומים: חיי הנשואים, במישור החברתי, בעיות משקל, הורות, עבודה, פיטורין, מעברים בחיים ועוד. קל מאד לתת לסיפור לאחוז בהגה ולהתנהל איתו, קשה יותר להחליט לעשות שינוי אבל כשמחליטים ועושים התוצאה מראה שהמאמץ היה שווה.

הצצה אל מאחורי הקלעים

הכול התחיל כאשר קבוצת חברות שיצאה ובילתה ביחד הבינה שיש משהו מעניין ורבגוני  בחיבור ביניהן.  במהלך שלושה וחצי חודשים הן שתפו אחת את השנייה כל אחת בסיפור המיוחד שלה ואז הבינו  את הכוח שטמון בכל סיפור וסיפור ואיך מכלול הסיפורים  עשוי להשפיע על חייהן של נשים אחרות.

 לפני שנתיים  וחצי בהרבה אומץ הן עלו על הבמה עם מופע אותנטי חושפני שמגיע מהמקום הרך שבלב. המופע רץ שנה במרכז סוזאן דלל. אחרי שנה פגשו את הבימאי אסף שלמה שמאז מלווה אותן.  בסיועו של אסף הן עיטרו את המופע בחוטים של הומור ויצאו לדרך בשלות יותר ולמודות ניסיון. את התוצר הזה ראיתי והוקסמתי.

טעימה  מהמופע

המופע מתחיל כאשר ששת הנשים  עולות  לבמה בצעידה בטוחה  ותופסות את מקומן על הכיסאות הריקים.

כל אישה קמה בתורה ומספרת את ספורה האישי  איפה הייתה , מה שינתה ואיפה היא היום.

הספורים שונים  אבל המשותף לכולם הם הכנות שבה הם מסופרים וההזדהות שהם מעוררים.  את הולכת שבי אחר התכנים ומאותגרת להסתכל לעצמך בלבן של העיניים  ולמצוא  בהם גם פיסה ממך.

כאן טמונה העוצמה של המופע כי ביחד עם ההזדהות באה הקריאה אם אני יכולה גם את יכולה:  קומי תהיי, תהיי מה שאת רוצה להיות , תחיי חיים מלאים, תגשימי את עצמך , תגידי לא לחיי הישרדות ותני יד לחיים, כי אם את לא תעשי זאת לעצמך אף אחד לא יעשה זאת עבורך.

קטעים משיריה של גלי עטרי  שמבטאים את החיבור של כל אחת מהנשים לעוצמות שלה מוקרנים  בין הסיפורים  תזכורת להזכיר לעצמך את העוצמות שלך.

…את היופי שלך, את הקסם שבך"
לא תוכלי לחלוק עם כולם
הסתכלי מסביבך תאהבי את עצמך
ושמרי את נפשך לעולם"
(מתוך “מהמרחקים”/ גלי עטרי וסגיב כהן)

המופע מסתיים בקריאה להזכיר  לעצמך כל יום כמה שאת טובה ומהממת.

IMG-20170206-WA0003

זוכרים שקראתי לפוסט מופע לנשים ולא רק?

המופע מאפשר לגבר שלצידך לראות את האישה מהזוית שבה היא רואה את עצמה  ולסייע לו  להבין מה עובר עליה  לכן אתן מוזמנות להגיע עם הגבר שלצידכן, גם לו מובטחת חוויה שונה מלמדת ומאתגרת.

בנימה אישית

מתוך התנסותי כמאמנת נשים, לשנות  משמעותו לצאת מאזור הנוחות,  זה תהליך שצריכים להיות בשלים והחלטיים לעבור.  הרבה  נשים חיות חיי הישרדות וכלואות תחת תקרת הזכוכית שפרסו מעל ראשן מחשש של התמודדות עם הלא נודע אם יפרצו אותה, כי החיים האלה כבר מוכרים להן. הרבה חוששות להתבונן לעצמן בלבן שבעיניים ולהודות שהן חיות חיי הישרדות  מהפחד של מה יהיה אחרי הגילוי. נשים שורדות קיימות בכל התחומים בעבודה, בזוגיות, בעצמאות כלכלית ועוד.

כל אישה צריכה לדעת שקל להוריד לה את הביטחון העצמי אבל אפשר גם אחרת  לכן

את המתנה הזו את חייבת לעצמך  המופע  הוא תזכורת שמגיעה לך בזכות מה שאת, כי את מיוחדת ונהדרת.

 

במאי: אסף שלמה

מופיעות: אלמה צ'לרו, חן אטלס, יפעת רביד, מזל שאול, עירית שובל ורדי, רחלה וייס

 

תאריכי המופעים הבאים:

18.2.17 פאבלה-מנוף, משגב

28.2.17-אשכול פיס הרצליה

18.3-הקאמרי

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים