קומה מינוס חמש/ מנחם משגב

בקומה מינוס חמש, במכון מחקר ישראלי על הכרמל, פיסיקאית צעירה מגלה על בשרה תגלית שעשויה לשנות את פני האנושות כולה.

עטיפה%20ק%20קומה%20מינוס%20חמש

משנת 1979 החל צוות מדענים המוכר בשם 'משרד תוכנית פסולת מסלול של נאס"א' במחקר ייעודי. סוכנויות ממשלתיות בינלאומיות הצטרפו למחקר תחת הכותרת 'הועדה הבינלאומית לקואורדינציה של פסולת חלל-IADC'. גם בישראל התקבלה פסולת חלל.
בקומה מינוס חמש, במכון מחקר ישראלי על הכרמל, עוסקים מדענים בשירות צה"ל במחקרים מסווגים. שני מדענים שעובדים במכון נבחרו לחקור את תכולת החבילה תוך שלושה חודשים.
אף אחד לא שיער, שחבילת העבודה שניתנה תניב את הממצאים המעניינים שהתקבלו…

נעמה הפיסיקאית הצעירה, גילתה שבעקבות השטיפות שנערכו נוצר חומר חדש שאינו מוכר על פני כדור הארץ. היא מיד בקשה את תשומת לבו של בעלה לשעבר שעובד איתה. שהוא עצמו, לאור הממצאים, פנה לפרופסור בארה"ב. ברור היה לשלושתם שמדובר במידע מרעיש בעולם המדע.

מדענים אלו בחרו לתקוף שבבי מתכת מתוך 'ערכת הפסולת' שהתקבלה באמצעות תמיסה ביולוגית בקטריאלית, למרות שזו בדרך כלל לא הגישה המקובלת לבדיקת מתכות. המדענים בדקו שלוש דגימות. בכל הבדיקות התקבלו תוצאות מדהימות, העשויות לשנות את פני האנושות כולה.
נעמה גילתה על בשרה, שהיחשפות לאחד החומרים הביאה לתהליך מהיר של הזדקנות העור, עד כדי יצירת כיבים וקימוט תוך דקות. לעומת זאת, ההיחשפות לחומר האחר הביאה לתהליך הפוך של הצערה ויצירת תאים חדשים, עד כדי היעלמות מידית אפילו של פגמי לידה.
היא גילתה שתוך זמן קצר גופה עובר שינויים שלוקחים עשרות שנים. האם הם גילו את הנוסחה למעיין הנעורים? אם כן, כיצד מידע זה ישפיע על האנושות כולה? כיצד הדת תתייחס לממצא זה?

בפרויקט חלו סיבוכים פוליטיים, כשהמידע זלג החוצה והגיע לידיהם של הסי- איי-איי, הרוסים ואפילו לעיתונאי של ה-BBC. במהרה, הפרוייקט עירב סוכני ביון, את המוסד וגורמים בכירים נוספים בממשלה.

ואם לא די בכך, בין כל אלה, מתעורר לחיים גם רומן ישן ונעמה פוגשת באביה שחשבה שנפטר.

ספרו זה של מנחם שגב, הוא ספרו השישי והוא תורגם לאנגלית ומועמד לשמש כמקור להפקת סדרת טלוויזיה.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)