קולטורה בקטנה ועייפות החומר

בחורה עם מחשב נייד

גם הבוקר הזה מתחיל עבורי מוקדם מהרגיל ואני מותחת את הזמן עד שעת המפגש עם גבריאלה – גבריאלה היא בחורה ישראלית, אומנית מיצג ומרצה לאומנות שמעבירה סיורי אומנות לישראלים הבאים לטייל בעיר.
היום אני מצטרפת לסיור גלריות בצ׳לסי באיזור המונה למעלה מ-400 גלריות בטווח שבין רחוב 30-14.
נקודת המפגש היא בקפה אינטליגנציה שבמלון היי ליין שבשדרה ה-10 באיזור המיט פקינג, המלון קטן ויפה בנוי מלבנים אדומות ולו חצר עם גינה יפהפיה ומוצלת.
גבריאלה ( שאני ממליצה עליה לכל מי שאוהב אומנות ומבקר בניו יורק )מעבירה את הסיור בצורה מענינת מלווה בסיפורים ואנקטודות
על האומן המציג ועל יצירותיו, עיקר התערוכות שבהן ביקרנו היו בתחום הציור ומתוכן היחידה שממש אהבתי הייתה תערוכת ציורים של צייר פוטו ריאליסטי קנדי בשם טים גרדנר , ניכר מתוך ציוריו שהבחור אוהב את ניו יורק שכן הוא מתעד במכחולו את העיר כפי שהיא באופן מדוייק להפליא עד לרמת שקי הזבל בשולי מדרכות העיר.
בתום הסיור אני נפרדת מהקבוצה ועולה על טיילת ההיי ליין בסביבות רחוב 30 , הטיילת הינה פארק ציבורי על גדות נהר ההדסון המשמש דוגמא לטרנד של ירוק ושימור הסביבה והיא נבנתה על שרידה של מסילת ברזל ששימשה להעברת תוצרת לאיזור אריזת הבשר.
לאורך הטיילת ישנן מספר נקודות תצפית לשדרה העשירית ולנהר ההדסון ולא מעט ספסלים למנוחה והפוגה מרעש הרחוב.
אני יורדת מהטיילת ברחוב 14 ונכנסת לצ׳לסי מרקט- שוק אוכל מקורה ומעוצב – זו שעת צהריים והמקום עמוס לעייפה אני עוברת ליד ה״מזנון״ של אייל שני עוצרת לרגע לספוג את האווירה ואני מרגישה תל אביב המסעדה מלאה ישראלים והשפה הנשמעת מכל עבר היא עברית.
אני בוחרת לאכול במסעדה קטנה בשם: The green table האוכל אורגני וטעים להפליא, אבל השתיה שאני בוחרת לשתות מהמבחר הזעום שמוצע שם -ג’ינג’ר כלשהו- נוראית מאין כמוה אבל כנראה בריאה כי המוטו במסעדה זו הוא בריאות !
אני מסיימת את הארוחה והרגליים שלי מסרבות להתקדם התעללתי בהם ביומיים האחרונים והן מתנקמות בי, אני יוצאת החוצה עולה על המונית הראשונה שנקרית בדרכי וחוזרת למלון.
אני מחליטה לנוח ולישון שעה קלה ואחרי זה לקום רעננה ולצאת שוב
אבל ״ המערכת קורסת״ ואני נוחתת על המיטה כבול עץ וישנה כ-15 שעות רצוף.
עכשו התעוררתי והשעה 5 לפנות בוקר שעון ניו יורק.
מקווה שאגרתי מספיק כוח לשוב ולספר גם מחר
אם יש לכם סבלנות כמובן