קולות החיילים וסעיף הפיצוחים

מעניין אם גם אחרי שקיבלתם החלטה לא להעלות את שכר החיילים אתם ממשיכים לישון טוב בלילה מתחת לשמיכת הפוך הרכה שלכם במלון או בדירת השרד שלכם במימון משלם המיסים, ואם שקט לכם ונעים לכם בזמן שמיטב בנינו שומרים על ביטחונכם. רק שואלת.

קרדיט: שאטרסטוק

חברי כנסת יקרים,

למרות שביומיום אני צורכת מינימום אקטואליה משיקולים הישרדותיים טהורים, ההחלטה לצ'פר את עצמכם בתוספת 1000 ₪ לשכר ולהתנגד באותה נשימה להעלאת שכר החיילים ב700₪ בשלוש פעימות – הוציאה לי את הווריד העצבני. לא כי עיני צרה, ולא כי הממשלה הזאת היא לא הממשלה בה בחרתי. יצא לי הווריד כי בממשלה הזו כבר לא מותר האדם מהבהמה,  מוסר הוא בגדר המלצה בלבד ונחצו כל הקווים בין אנשי ציבור לחזירים.

מחקר שנערך בדיוק לפני שנה  הראה שהשכר שלכם גבוה פי 3.7 מהשכר הממוצע במשק למשרה מלאה – הגבוה מבין 11 המדינות במערב שנבדקו. למקרה שלא שמתם לב, כך נראה התלוש שלכם: משכורת חודשית – 38,887 שקלים ברוטו. תקשורת – מימון שני קווי טלפון בבית, מכשיר פקס לבית, טלפון נייד ושימוש בו עד לסכום של 25,016 שקלים לשנה. מנוי לשני עיתונים יומיים. דואר – משלוח חינם של עד 15,000 שקלים בשנה וסכום נוסף של 615 שקלים לחודש עבור מברקים ודברי דואר נוספים. כלכלה 105  שקלים עבור יום נוכחות. תחבורה – רכב ליסינג או החזר הוצאות רכב, ומימון נסיעה בכביש 6. ביגוד – סכום שנתי כמקובל לגבי מנכ"לים במשרדי הממשלה. לימודי שפה:  4,040 שקלים בשנה ללימוד שפה. בדיקה רפואית שנתית במכון רפואי בסכום של עד 914 שקלים. לינה לגרים מחוץ לירושלים, מלון בימי ישיבות או שכר דירה בסכום חודשי של עד 3,295 שקלים בחודש, מגולם במס למי שגר מעל 100 ק"מ מירושלים. קרן השתלמות וקופות גמל – הפרשה של 7.5% מהשכר. הפרשה לקופת גמל של 5%. תקציב הקשר הציבור – לח"כ השוכר לשכה פרלמנטרית-69 אלף שקלים, ולח"כ שלא שוכר לשכה – 49 אלף שקל בשנה. 2 עוזרים פרלמנטריים מתקציב הכנסת. יעוץ פנסיוני בתחילת הכהונה. אחד אלוהינו. על כל זה יתווספו כאמור עוד 1000 ₪. נקרא לזה סעיף פיצוחים.

בינתיים, ביקום מקביל שקוראים לו צבא הגנה לישראל, משרתים כ-176,500 חיילים בסדיר, בשכר של 1,076 שקל ללוחם, 784 שקל לתומך לחימה ו 540 שקל לחייל בעורף. ההעלאה בשכרם – 700 ₪, שנדחתה על ידכם, היא כמעט שוות ערך לסעיף ההוצאות החודשי שלכם על מברקים. אגב, אנחנו ב2015. כבר לא שולחים מברקים. רק אומרת.

קרדיט: שאטרסטוק
קרדיט: שאטרסטוק

פייר? שברתי את הראש ולא הצלחתי להבין מה בדיוק תכננתם לעשות עם ה1000 ₪ הנוספים האלה שלא יכולתם להרשות לעצמכם לעשות קודם לכן. עד כמה סבלתם מחרפת רעב עד עכשיו ועד כמה התוספת הזו חיונית לכם כדי שתוכלו להתפנות ביתר שאת לטיפולכם ההו כה מסור לענייני הציבור. אם כבר אני בשוונג של שאלות, תגידו לי רק אם גם אחרי שקיבלתם החלטה לא להעלות את שכר החיילים אתם ממשיכים לישון טוב בלילה מתחת לשמיכת הפוך הרכה שלכם במלון המפנק או בדירת השרד שלכם במימון משלם המיסים, ואם שקט לכם ונעים לכם בזמן שמיטב בנינו שומרים על ביטחונכם. רק שואלת.

הבן שלי מתגייס לגולני בעוד שבועיים. הוא התעקש להתנדב כלוחם, כמו אבא שלו וכמו סבא שלו. הוא הולך לתת שלוש שנים מחייו למולדת. ככה הוא חונך. לאהוב את המדינה, לשמור עליה, להילחם על חירותה ולתרום כפי יכולתו. מה אני מבקשת כאמא? שישמור על עצמו, ששיער לא תיפול משיערות ראשו ושיוכל להתקיים בכבוד. אבל חלילה שזה יפגע באיזשהו אופן בסעיף הפיצוחים שלכם. רק תעשו טובה, שימו את הקליפות בפח. נו פח, אתם מכירים: המיכל הירוק הזה שאליו זרקתם את הערכים שלכם.

 

[youtube gOqblSqx_VI nolink]