קולולו – על הסרט החדש של ז'ולי דלפי

בגדול, אני מאוד אוהבת את השפה והתרבות הצרפתית, סרט צרפתי חדש מבחינתי הוא חגיגה וגם הסרט של ז'ולי דלפי לא נעדר סטייל ואותטיות צרפתית אבל…

רחל הזנפלד בביקורת על סרטיה החדש של ז'ולי דלפי

לולו1

ז'ולי דלפי היא ויולט, אישה עם סטייל, מפיקת תצוגות אופנה נוצצות אבל בודדה בחייה האישיים, מלבד בנה. היא יוצאת לחופשה עם חברה ופוגשת בה,  מפתח תוכנה שעונה לכל הסטראוטיפים הקיימים: הולך עם סנדלים עם גרביים, חנון וחסר ניסיון עם נשים (ברמה צרפתית, כלומר עדיין יש חשש למחלות מין). הוא מתגלה כמאהב קשוב וסטוץשל לילה הופך לרומן. עד כאן הכל טוב, אלא שמסתבר שאלואה, בנה של ויולט, לא ממש אוהב את זה שאימוש לא רק שלו, בפרט עכשיו שנפרד מחברתו. הוא מצליח לחבל ביחסים בין אמו לחבר החדש שלה בדרכים יצירתיות מאוד ואכזריות מאוד.

 סרטה החדש של ז'ולי דלפי- לולו, הוא  ניסיון להתייחס לבעיות גדולות כמון תסביך אדיפוס, ילדים שלא ממש יודעים/רוצים להשתחרר מאימא, למרות שהם כבר מבוגרים, נשים מצליחות בגילאי  40  שעדיין לא מצאו לאהבה, גירושים,  הזדקנות ועוד, בהומור.  השחקנים נפלאים ויש פה ניסיון לייצר קומדיה עם לא מעט בדיחות שהצחיקו אותי, אבל הסרט נע לעיתים בין דרמה לקומדיה ולא בצורה ממש מוצלחת.  משהו בו לא ממש עובד חלק.

רחל הזנפלד בביקורת על סרטי החדש של דלפי

התוצאה בסופו של דבר מהנה וחביבה, סרט נחמד ללכת עם חברה לערב קליל.  בתור חובבת גדולה של קולנוע צרפתי והומור צרפתי, הרגשתי פספוס כי היו פה חומרים שאפשר היה ממש לייצר מהם סרט קלט, דוגמת סיפור בזיגזג ( ומי שלא יודעת על מה אני מדברת, סימן שאת צעירה מדי ובמקרה הזה, אכלת אותה וגם כנראה שהסרט לא ממש ידבר אליך).

[youtube pJu4C_yxRgY nolink]