קולגן פלקס 2 של Nutri Care לבריאות המפרקים

בחורה עם מחשב נייד

מותג תוספי התזונה Nutri Care, אחד המותגים האהובים עליי בתחום תוספי המזון, תחום שאני דיי חזקה בו, מציג את תוסף תזונה "קולגן פלקס סוג 2", המכיל קולגן מסוג 2 (שלא עבר שינוי במבנה הטבעי של החומר), אשר נבדק מחקרית ונרשם כפטנט UC-II®.

קולגן (COLLAGEN) הוא חלבון סיבי שיש לו תפקיד חשוב בגופנו בתמיכה ברקמות הגוף השונות ובחיבור ביניהן. הוא מצוי בעור, בסחוס, בעצמות, בגידים, בשרירים ועוד. קיימים סוגים שונים של קולגן בגוף. קולגן מסוג 2 מצוי בסחוס והוא מספק לו גמישות, תומך במפרק העצם, ומאפשר לגופנו להתמודד עם עומס המשקל. עם העלייה בגיל, נפגעת יכולת הייצור של הסחוס, הסחוס מאבד מעוביו ומגמישותו, וכתוצאה מכך נוצרת דלקת מפרקים ניוונית המלווה בכאבים, במיוחד במפרקי הברך והירך. פגיעה בסחוס עלולה לקרות גם כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, וגם כתוצאה מחוסר בפעילות ובתנועה של הגוף, תופעה המאפיינת את אורח החיים המודרני היושבני. כלומר כמו בכל דבר בחיים אסור להגזים: לא בפעילות מאומצת וללא חימום מצד אחד ובטח לא בישיבה מול מסכים כל היום מצד שני.

collagen flex 2

מחקרים שבדקו את יעילותה של פורמולת הקולגן UC-II® מראים כי מתן קולגן במינון של 40 מ"ג ליום במשך תקופות של 180-120 יום, הביא לשיפור ניכר בתפקוד המפרקים והפחית את רמת הכאב בקרב נבדקים אשר סבלו מדלקת מפרקים ניוונית בברכיים. יתר על כן, התברר כי תוסף הקולגן נמצא יעיל פי 2 מתרופות נוגדי דלקת לטיפול בדלקות מפרקים (גלוקוזמין וכונדרואיטין), בתמיכה בגמישות ובנוחות המפרק.

collagen flex

דבר הנסיין

למיטב הבנתי "דלקת מפרקים ניוונית בברכיים" היא דבר שמתרחש עם העלייה בגיל. זאת אומרת שחיקה של הברך כתוצאה מחיים מלאים בפעילות, ולכן בחרתי באבי להתנסות בתוסף קולגן פלקס 2. אבי סובל מכאבי ברכיים לאורך זמן רב. בתחילה חשבו שמדובר בדלקת, אבל אז גילו שמדובר בתוצאה של הגיל ושחיקה טבעית המתרחשת. העובדה שלאבי שיער מלא ושחור, כנראה בלבל את הרופאים ש"מחזיקים ממנו" צעיר יותר והקשה על האבחון. לאחר כשבועיים בהם נטל את התוסף הוא דיווח על הקלה בזמן הליכה ועלייה במדרגות וכן שיפור הולך וניכר בכאבי הברכיים.

  • המידע לעיל אינו בגדר התווייה רפואית או המלצה טיפולית. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.
  • שילוב של טיפול נוסף שהייתי ממליצה עליו לסובלים מכאבי ברכיים הוא- אפוסתרפיה.

לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".