קוד לבוש עסקי יש מושג כזה בארץ?!

הבוקר בעיתון קראתי על השר כץ שהגיע לישיבת ממשלה עם החולצה הלא מתאימה… ונזכרתי בפעם ההיא שהייתי בטיול ונכנסנו לבניין הפרלמנט בוינה. ואיזה מחזה מרהיב זה היה. לראות את העובדים וחברי הפרלמנט כאילו יצאו עכשיו מז'ורנל ומוכנים לכבוש את העולם ולנהל אותו.
מה שנקרא If you can Dress it – You can make it. כולנו מתלבשות יום יום ויוצאות לעבוד במקומות שונים. אם את רוצה להצליח להשיג את התפקיד ההוא שתמיד חלמת עליו, אם את מעוניינת שיקשיבו לעמדתך בישיבות צוות ואם את רוצה הופעה יותר מעניינת, יותר מתוחכמת, ויותר מחמיאה לך ולעיסוקך אני מזמינה אותך לפנות אלי לתהליך לבוש להצלחה בסטייל.

בחורה עם מחשב נייד

אפשר לומר שהידיעה הזו על השר כץ והחולצה לא ממש זעזעה אותי.  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4856215,00.html אז השר כץ הגיע לישיבת ממשלה בחולצה ש…איך נאמר? לא מצאה חן בעיני נתניהו. והוא העיר לו על כך. זו יכולה להיות תחילתה של בדיחה לא כ"כ מוצלחת.

72734480991469980872no

אבל בואו נהיה רגע רציניים

כמה פעמים הגעת לפגישה והרגשת שאת Over Dressed או לחילופין Under Dressed? ישראל שנת 2016 עדיין לא הונהג קוד לבוש עסקי ברור ותמיד תמצאי את זה שמגיע לעבודה בג'ינס קרועים (ששילם עליהם אלפי שקלים) ואת זו שמגיעה בגופיה של מותג על. ולך תסביר להם שככה לא באים לבושים לעבודה. ומה הכוונה ככה לא מתלבשים לעבודה? האם עצרתם פעם לחשוב מה אתם מבקשים לשדר במקום העבודה? לכולנו ידוע שאין הזדמנות שניה לרושם ראשוני, ועדיין רבים נופלים במלכודת הזו של אי דיוק במסר שהבגדים שלהם משדרים במקום העבודה.

המגזר העסקי מגוון ויש בתוכו מקומות עבודה כמשרדי עורכי דין, בנקים, חברות ביטוח ופירמות ותיקות שבהם סביר להניח שלא ניתקל במקרים כאלה של תקלות לבוש אולם קיימים מקומות עבודה שבהם אם אתה לא מגניב ולבוש בשיגעון אז אתה לא קיים. ובתווך קיימים מאות מקומות עבודה במגזר העסקי, במגזר הציבורי ובמגזר השלישי הכוללים תפקידים שונים כגון: שירות לקוחות, ראשי צוותים, רכזות/ים, מנהלי לשכה, מזכירות/ים, מרצות/ים, מתמחות/ים, מנהלות/ים, מנכלים/ות, ראשי צוותים, אמנים, יוצרים ועוד רבים אחרים שלא תמיד יודעים כיצד ללבוש את מה שהם נדרשים לשדר.

נחזור רגע לממשלה ונסקור מה קורה בעולם

למי מאיתנו שצפו בסדרות מזן הבית הלבן ובית הקלפים וודאי מוכר מאד הלבוש המחויט והמוקפד שבו לבושים כל "השחקנים" החל מהנשיא, ראש הממשלה ועד אחרון המתמחים והעוזרים בבית הלבן ובבית המחוקקים. דין אחד לנשים ולגברים – חליפות מכנסיים/חצאית, שמלות מחויטות ועניבות. קווים ישרים בלי צבעוניות יתרה ועדיין עם הרבה מקום לאמירה אישית. כאילו יש איזשהו קודקס לבוש שכולם קראו לפני שנכנסו לתפקיד. גם אם נצא לסיור באחד מבתי הפרלמנט של מדינות בעולם נתקל באנשים לבושים בצו האופנה בחליפות או בשמלות מוקפדות ואולי אפילו נטעה לרגע לחשוב שהגענו לאיזו תצוגת אופנה…

Downloads141

אולם בסקר שנעשה בשנת 2004 והוגש למזכיר הכנסת דאז https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m00988.pdf נמצא ש… אין לאף פרלמנט בעולם קוד לבוש רשמי. הדבר היחיד שקיים בכל המדינות בעולם הם המלצות. המלצות מה הולם וראוי ללבוש בפרלמנט. כשההמלצות אומרות לבוא בלבוש ראוי והולם הכוונה לבוא בלבוש עסקי וברור לכולם שצריך למלא אחר המלצות אלה. לבוש עסקי הוא לבוש מוכר ונקרא גם work attire או proffesional work dress code והוא בינלאומי ואף ניתן לצפות בדוגמאות לקוד זה. המלצות אלה תקפות לנבחרי הציבור לעובדים ולמבקרים במוסדות רשמיים אלה.

Professional-Women

זה בעצם אפקט הביצה והתרנגולת המקום והבגדים מייצרים אווירה מסוימת מכבדת ובאמצעות הבגדים אתה מייצר כבוד עצמי ובתוך קוד הלבוש יש עולם שלם של צבע ויצירתיות תוך הקפדה על רוח מכובדת.

Plus-Size-Fashion-Formal-Business-Suits

ומה קורה אצלנו במוסדות הרשמיים של המדינה?

ישראל היא מדינה חמה. ואנו אנשי המזרח התיכון חמים ומתחממים מהר. ומלאי תירוצים. הרבה כנסות עברו עד שיו"ר הכנסת דאז דליה איציק הנהיגה קוד לבוש קשוח שאסר כניסה עם ג'ינס לכנסת http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3305763,00.html  ומאז מתחזק מעמדו של קוד הלבוש לעובדים ומבקרים בכנסת. קוד הלבוש האחרון פורסם באפריל 2016  http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L- והוא אוסר על כניסה לכנסת בכפכפים ובמכנסיים קרועים וקצרים. נשמע הזוי אבל טוב שזה כתוב שחור על גבי לבן. אין ספק שאנו מצפים לשאת עינינו אל משכן הכנסת כמקום מכובד ורשמי ושהמבקרים בו יהיו גם הם לבושים בצורה הולמת ראויה ומכובדת כיאה למקום.

8012369_8012886_rumble

אולם מנכ"ל ויו"ר הכנסת אינם אחראיים על קוד הלבוש של הח"כים והשרים.

והראייה שהסחבקיות הישראלית וה"יהיה בסדר" טבועה בנו כל כך חזק שאפילו השר כץ לא הצליח להשתחרר מחולצת שישי-שבת שלו והגיע איתה לישיבת הממשלה ביום ראשון בבוקר. או שאולי זו הדרך שלו להודיע קבל עם וממשלה שהוא בעד יום ראשון חופשי?

אפשר לומר שהשר ניסה…

וטוב שנתניהו העיר והשר הלך להחליף חולצה.

כולנו מתלבשות יום יום ויוצאות לעבוד במקומות שונים. אם את רוצה להצליח להשיג את התפקיד ההוא שתמיד חלמת עליו, אם את מעוניינת שיקשיבו לעמדתך בישיבות צוות ואם את רוצה הופעה יותר מעניינת, יותר מתוחכמת, ויותר מחמיאה לך ולעיסוקך אני מזמינה אותך לפנות אלי לתהליך לבוש להצלחה בסטייל.

לוח השראה ללבוש עסקי צבעוני ומגוון שהכנתי עבורכן בפינטרנסט  https://www.pinterest.com/michalbaum/work-outfits/

Untitled Session05121

מיכל באום

סטייליסטית אישית

לסדנאות והרצאות תדמית וסטיילינג, יעוץ ארון, קניות ועוד התקשרי 050-8182313

או במייל michalbaum@gmail.com

https://www.facebook.com/Michal.Baum.Styling/

כל התמונות מתוך גוגל

מיכל באום l יזמית, בעלת בוטיק וסטייליסטית אישית
טיפים והמלצות קלות ליישום לאשת הקריירה העסוקה שנמצאת במירוץ החיים בין בית, קריירה, ילדים, הורים שזמן הוא המשאב היקר ביותר שלה. איך להתלבש במעט זמן ובצורה מתוחכמת וייחודית, להיראות במיטבך תמיד! את מוזמנת ליצור עמי קשר במייל: michalbaum@gmail.com בטלפון: 050-8182313 בפייסבוק: מיכל באום סטייליסטית אישית