''קהילה זו השראה''- פרויקט סרטוני הגשמה עצמית לנשים

בין משתתפות הפרויקט נמצאות מנהלות בכירות, פעילות חברתיות, נשות תקשורת ואמניות שהסכימו לחלוק עם אחרות את הדרך שלהן להצלחה ולשתף אותנו בעצות טובות

מאת: מיכל גייטו אלבז היא יזמית, המייסדת, הבעלים ומנכ"לית אתר הביוטי GUILTY
"את GUILTY – אתר הביוטי המוביל בישראל, הקמתי לפני 4 שנים. מעבר לפעילותו המסחרית, היה לי חשוב שהאתר יהווה פלטפורמת תוכן ייחודית של מגוון תכנים רחב בתחום הלייף סטייל, המתחלפים בכל שבוע. הרעיון לפרויקט "קהילה זו השראה" שיעלה באתר וברשתות החברתיות בתחילת חודש מרץ 2018, עלה מתוך סיעור מוחות שערכתי עם גליה תורן חן, יועצת אסטרטגית ועורכת התוכן של האתר, כשניסינו למצוא סרטוני השראה בעברית לפיתוח קריירה בקרב נשים, וגילינו שאין מספיק כאלו תכנים איכותיים וממוקדים בנמצא".
"מבחינתי, תוכן הוא מצרך מבוקש ובעל ערך אמיתי בעולם הדיגיטלי. ברגע שעלה הרעיון לתרום לקהל הרחב תוכן מעורר השראה, ידעתי שזה מה שאנחנו רוצות להעניק השנה. גייסנו לפרויקט נשים פורצות דרך גדולות מהחיים מתחומים שונים, שהתנדבו לתרום לנשים אחרות מזמנן ומניסיון החיים שלהן. זו תרומה אדירה לקהילה הנשים, סרטוני הווידאו הם איכותיים ומעוררי השראה שמספרים בעברית את סיפורן של 13 הנשים, שמעודדות נשים אחרות ללכת בדרכן ולמצוא את ה"קול" שלהן".
"עבורי, סיפורים חזקים הם המתנה הגדולה ביותר. הדגש הוא על קהילה נשית שמקדמת ערכים של שוויון הזדמנויות, ביטוי והגשמה עצמית, מתוך האמונה האישית שלי, שנשים הן כוח עצום שמניע נשים אחרות לעשות שינוי חיובי".

גלית תורן חן ומיכל אלבז צילום: בן אומנסקי

"כילדה תמיד הרגשתי ממוצעת. מאוחר יותר הבנתי שגם אם אמרו לי שאני ממוצעת, אני יכולה להצליח בזכות תזמון ותכנון מדויק. את התובנות שלי, שגרמו לי להרגיש יותר שווה, אני שואפת להעביר הלאה לנשים אחרות שחולמות לעשות. להיות יזמת פירושו להניע את עצמך ולא להפסיק לחתור למטרות שלך, גם כשאומרים לך שאת לא מספיק שווה. אתר גילטי נולד גם מתוך רצון לגרום לנשים להצליח להגשים את המטרות שלהן בכל תחום בחיים, מהאופן שבו הן מתנהלות, דרך המראה החיצוני שהוא שיקוף של הפנימיות שלנו ועד לפסגות חדשות של פיתוח אישי ומקצועי".

נשות אתר ביוטי צילום שוקה כהן

"בין משתתפות הפרויקט נמצאות מנהלות בכירות, פעילות חברתיות, נשות תקשורת ואמניות שהסכימו לחלוק עם אחרות את הדרך שלהן להצלחה ולשתף את הקהל הרחב בעצות הכי טובות שהריצו אותן קדימה. אתר גילטי מממן את ההפקה שהצטלמה בבית קרן הישג בתל אביב (קרן לתמיכה בהשכלה אקדמית בקרב חיילים משוחררים) ואת הקידום של הפרויקט, כך שיגיע לקהלי היעד שלו במהלך חודש האישה וימשיך להיות מקודם גם במהלך כל השנה. חשוב לנו להעביר מסרים של קהילה והעצמה לנשים, כי ברור לנו שרק נשים שעשו את הדרך למעלה יוכלו להושיט יד, לעורר מודעות ולסייע להעפיל לפסגות חדשות".

קופסת מתנות אתר גילטי צילום יחצ

בין הנשים המובילות המשתתפות בפרוייקט אפשר למצוא את:

* חנה ראדו – יזמית עסקית חברתית, נשיאת SUPERSONAS וסגן יו"ר מקאן SUPERPERSONA.
* מהרטה ברוך-רון – סגנית רה"ע תל אביב-יפו.
* מיכל צפיר – מרצה ומאמנת לאורח חיים בריא!
* רונית זיגלשטיין – עו"ד, מרצה מבוקשת ומחברת הספר "חופשיה להיות", בנושא התמודדות עם משברים וחשיבה חיובית, התגברות על מכשולים וטרגדיות. התפרסמה בעקבות סיפור טראגי במסגרתו דרסה אדם למוות, ריצתה את עונשה וכיום מרצה על הלקח שלמדה ומשמעות החיים.
* גלית דיאמנט – שותפה ומייסדת של המיזם הנשי – חברתי SHE SPEAKS , המעודד ומלמד נשים לתפוס את מרכז הבמה ולדבר בהצלחה מול קהל, ומומחית תוכן.
* פופו נקיב – מנהלת קבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל בתחום הלייף סטייל למגזר הערבי.
* חגית רון רבינוביץ' – כתבת מגזין "ישראל היום" ויוצרת סרטים דוקומנטריים.
* אשלי ווקסמן – כוהנת האיפור והלייפסטייל, יוטיוברית ואושיית רשת.
* יעל יעקבי – מייסדת קהילת הפייסבוק הבועטת "מכורי איפור אנונימיים".
* חגית גינזבורג – עיתונאית וסנדאפיסטית.
* כרמית חומש – מנהלת תוכן של כנסים, בין השאר כנסי "נשים בחזית" של סלונה.
* מיכל שילאור ושירה אלישבע, מייסדות עמותת "0202" – נקודת מבט מירושלים. מיזם חברתי ירושלמי השואף להנגיש את חייהם של כל קהילה ירושלמית לקהילה אחרת בעיר, על ידי יצירת פלטפורמה חדשותית מקוונת לצד אירועים ופעילויות בין-קהילתיות.
"על מנת להשלים את הפרויקט נשיק בגילטי קופסת העצמה נשית מעוצבת הנושאת את ההאשטג #WEAREWOMEN ועליה אייקונים של שילובי ידיים נשיים בסגנון פופ-ארט אמנותי.
הקופסה תשמש כנושאת מסרים עבור כל אישה ונערה שתיחשף אליה. אנחנו מאמינים בכוחן של מילים לייצר משמעות ומציאות עבור נשים, כצעד נוסף בדרך למודעות חברתית ולשוויון  הזדמנויות".
 ** הכותבת, מיכל גייטו אלבז היא יזמית, המייסדת, הבעלים ומנכ"לית אתר הביוטי GUILTY: ביוזמת אתר www.guilty.co.il