קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה בימים הקדומים?
אם התשובה שקופצת לכם לראש היא סתם זונה, אז תחשבו שוב.

איך תסבירו שהכינוי קדשה (ד בצירה) מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם גם אותיות השורש של קדוש, קדושה, וכדומה? מה היה קדוש בעבודתן של הקדשות?

בחורה עם מחשב נייד

Kdesha FRONT cover  scach 7

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?

 אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.

 איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם גם אותיות השורש של קדוש, קדושה, וכדומה? מה היה קדוש בעבודתן של הקדשות?

בזמן העתיק השתמשו כוהנות האלה עשתרת בכישוריהן המיניים כדי להביא ריפוי לאדם, ליבולים ולממלכה, ובימינו אנו משתמשים העוסקים בשמאניזם מיני באותם כישורים כדי לעורר את האדם מבחינה רוחנית, ליצור שפע ולהביא ריפוי לגוף ולנפש.

אנשים רבים  לא מודעים לכך אבל בכל התרבויות המיסטיות, וגם בקבלה,  סקס מהווה סמל לאיחוד עליון של הנשמה עם האלוהות והכמיהה אליו  מבטאת את הכמיהה לאיחוד מלא שמעבר לאגו, להתמוססות האדם האחר אל מרחבי האחדות הגדולה של אלוהים.

קראתי את "קדשה"  (את עותק הטיוטה שלה בטרם הובא לדפוס)  בנשימה עצורה, ועם הפסקות קלות כדי לעכל את העושר הרב  שניגלה לעיני.

כמו ארוחה דשנה ומשופעת במטעמים שמתחרים זה בזה על החייך, כך שלושת חוטי העלילה הנפרשים ברומן  שמוצאם בימי המקרא הקדומים, ימי הפולחן והקדשות של העם העברי וסופם בימינו אנו ,בעידן המודרני של פריחת השמאניזם המיני,מושכים את הקורא כבחבלי קסם להתקדם ולגלות את התעלומה שהולכת ונפרסת לנגד עיניו ומסתיימת ב'קרשנדו' של פתרון המאחד את כל חוטי העלילה לכדי אריג אחד.

אין קורא שיישאר אדיש לרומן אחרי קריאתו.

יש מי שיתפעל, יש מי שיתרגז, או יזוע במבוכה, יש מי שסקרנותו תתעורר לדעת עוד על האמת שמאחורי המבדה.

יש ברומן כל המרכיבים לרומן מוצלח: מתח בין שתי קבוצות פוליטיות יריבות, סיפור אהבה בלתי אפשרי בסגנון רומיאו ויוליה בין עוזיה והקדשה הרוקדת בשמיים, סקס, סודות, שקרים , ומגילה מסתורית אחת שמניעה את העלילה .

שלושה חוטי עלילה עיקריים נטווים ביד אמן , על פני אלפי שנים וגלגולים, נארגים יחדיו ומתחברים בסיומו של הרומן לכדי עלילה קוהרנטית אחת  הפותרת את התעלומות הנפרשות לאורכו.

זהו רומן  סנסציוני לא רק בשל התיאור של מעשי האהבה והמשגל המתוארים בו באופן אמין, רגיש וחף מזילות,  אלא בעיקר בשל הסנסציה המרעישה: גילוי סוד כמוס שנחשף לעין הקורא  ושוחט פרה קדושה במיוחד הנוגעת לספר החמישי מבין חמשת חומשי תורה.

הכותב, אוהד אזרחי, אומן, מורה רוחני והוגה דעות, עוסק בתחום המיניות המקודשת מזה שנים רבות, ומלמד סביב העולם במסגרת בית הספר הבין לאומי לשמאניזם מיני ISTA.

זהו רומן הביכורים שלו  ועליו הוא אומר:

"הקדש והקדשה נכחדו מהארץ לפני 2600, שנה בערך במהפכת הדמים המונותאיסטית של יאשיהו מלך יהודה. סוג של פנאט דתי שעלה למלוכה והשליט בכוח החרב אמונה דתית צרת אופקים על העם העברי. זה הביא לחורבן ממלכת יהודה, ולמרות זאת זוכרים אותו היהודים כצדיק גדול.
למאורעות התקופה הזו ולהתעוררות הבינלאומית המחודשת של אומנות הקדשות בעידן שלנו הקדשתי את רומן הביכורים שלי “קדשה", שירד לדפוס עוד לפני פסח בעזרת יהוה ואשרתו, כפי שנהגו לומר אבותנו. "