קבוצת רכיבה לנשים

את לא צריכה לדעת לתקן פנצ'ר וגם לא לדעת לנפח אויר בגלגלים. זה משהו שתלמדי עם הזמן. כושר גופני בסיסי ורצון להעניק לעצמך זמן שהוא שלך הם התנאים להצטרפות לקבוצת רכיבה לנשים, כל השאר קורה מעצמו. ארז, מדריך הרכיבה, מזהיר מהתמכרות דו גלגלית. אני עדיין מכורה לריצה על 2 רגליים.

את ארז גלזר פגשתי ברכיבת אופניים שגרתית לבדיקת מסלול רכיבה במסגרת העבודה.  שמש חורפית נעימה, מרחבי דשא ושתי גדות לירקון.  אופניים, כמובן,  וקסדה (שיהיה לנו ראש טוב)

בואו נסביר רגע למי שלא מכיר או אוליי לא שמע (יש מישהו כזה?) מה זו בעצם קבוצת רכיבה ומה היתרונות של רכיבה בקבוצה.

בשנים האחרונות ענף הרכיבה תפס תאוצה והפך לטראנד בעולם המערבי.   רכיבה על אופניים היא ספורט אישי וקבוצתי, ספורט עממי ותחרותי.   תמצאו רוכבים משוגעים לדבר שרוכבים בכל דקה פנויה ומשקיעים כסף רב בגאדג'טים לאופניים ובציוד רכיבה ולעומתם נמצא את הרוכבים "העממיים" ,כך נקרא להם, אותם אנשים שתופסים פסק זמן ועולים על הרכב הדו גלגלי הזה, נטול מנוע ומדוושים ולהנאתם.

כל אחת יכולה. כשאת עם נשים את יכולה יותר!

ארז גלזר ממרכז האופניים Eco-Ofun (אקו-אופן) אומר: כשנשים רוכבות יחד ואין גברים בסביבה הלחץ יורד פלאים וכל האנרגיה מתפנה להנאה מקסימלית מחוויית הרכיבה המשותפת גם אם הרכיבה עצמה מאתגרת.  (תודו שהמשפט הזה לבד מצריך פוסט משל עצמו).

אם יש פנצ'ר אפשר לנסות לתקן לבד ואם לא מצליחים לא נורא.  תמיד אפשר לבקש עזרה מבלי שגבר לבוש טייצ צמוד מרופד באחוריים יצקצק בלשון וימלמל מי נתן לך רישיון…
נשים הרוכבות יחד בקבוצה, מתגלות כבעלות יכולת הכלה מדהימה והן מתגייסות לעזרה הדדית בצורה טוטאלית.  נשים משתחררות מהר יותר מגברים ונוצרות חברויות נפלאות.  קבוצת רכיבה לנשים היא הזדמנות להעצמה נשית ונשים רבות מגלות את היכולות הפיזיות שלהן דרך פעילות גופנית בכלל ורכיבה על אופניים בפרט.

לא כל אחת תרצה לצנח או להתחמק ממדוזות בים ובדיוק בשבילן פותח ארז קבוצת רכיבה לנשים באזור מודיעין.  הקבוצה מיועדת לנשים שיודעות לרכב על אופניים ובעלות כושר גופני בסיסי.  הקבוצה שתיפתח תיפגש פעם בשבוע לרכיבה משותפת כשבהמשך יתוכננו טיולי רכיבה באזור וכמובן גם טיולי רכיבה באזורים אחרים בארץ.  בשלב ראשון, למי שאין אופניים תקבל אופניים מארז.  פתיחת הקבוצה מותנית במספר המשתתפות.

איך מצטרפים?  פונים לארז גלזר מ Eco-Ofun ואומרים לו סיפרה לכן על קבוצת הרכיבה.

ובינתיים, כשאתן תצטרפו לקבוצת רכיבה על אופניים אני אמשיך לרוץ להנאתי ולצבור מסלולים

שרית כהן חכם
לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.