קבוצות ריצה …תובנות אחרי שנה +

אחרי שנה וקצת בקבוצת ריצה יש כמה תובנות. נכון שכולם צוחקים ואומרים שזה מאפשר לחבורת אנשים הזויים, לקום מאד מוקדם בבוקר, ללבוש טייץ וגופייה ולחשוב שהם מינימום הולכים לעשות את מרתון ברלין בשעתיים. תפסתם אותנו. הטייץ (בעיקר אצל הגברים שבחבורה), הגופייה, התעוררות באמצע הלילה, הכל נכון. בראש, אנחנו כולנו עושים מרתון בשעתיים, נכון שבפועל רובנו עוד לא עשינו מרתון, וגם את החצי לא עשינו בשעתיים, אבל זה לא מה שימנע מאתנו לחלום ולחשוב בגדול. כי אם לא נחלום …מה יישאר לנו? רק הטייץ.

running54_15

קבוצת ריצה היא עבודה קשה, ולא, לא של המאמנת. היא, מה כבר יש לה לעשות? להכין תוכנית עבודה לכל אחד? לשלוח שיעורי בית? נו שוין…אבל מישהו גם צריך לעשות את כל מה שהיא רושמת….ופה מתחילה הבעיה. זה מרגיש לי לפחות כמו עבודה שניה. תזרמו איתי רגע ותראו כמה אני צודקת: יש תוכנית עבודה שנתית שמגדירים בתחילת השנה (טוב שאין תקציב כי היינו ממש בבעיה עם רכישת נעלי כביש, נעלי שטח, נעלי עליות, נעלי ירידות, נעלי מירוץ, סתם עוד זוג נעליים, החלפת שעון כי הישן כבר לא במודה, תחזוקת מערכת היחסים עם הריצה על ידי השקעה בבגדים מגניבים והתאמתם לגרבי לחץ או לקינז טייפ, כבר יש חריגה מטרפת בתקציב), חזרה לתוכנית עבודה:

 1. בתחילת השנה יש הגדרת יעדים, יושבים עם המאמנת ומגדירים איזה יעדים הולכים לכבוש השנה.
 2. הגדרנו יעד, מתחילים לעבוד – מעבר לאימוני איכות וריצת נפח, יש שיעורי בית. באמת???? רובנו, סיימנו את השלב בחיינו בו עושים שיעורי בית. אפילו כשהילדים קיבלו מבית הספר מטלה לבנות עם ההורים – הודעתי למורה חגיגית שהיא לא נותנת לי שיעורי בית, היא צריכה לתת אותם לתלמידים שלה ואני לא אחת מהם. אבל פה…כמו גדולה עושה, אחרת לך תדע מה יקרה..
 3. אמצע השנה – עושים mid year review, מה השגנו עד עכשיו, איפה צריך להשתפר ואיך ממשיכים הלאה. כמה אימונים הפסדנו, כמה שיעורים לא עשינו, כמה פעמים לא קמנו בשבת לפנות יום…
 4. סוף שנה עושים performance review, בוחנים מה עבד ומה לא עבד ו….להבדיל ממקום עבודה, פה הבונוס מסתכם ב…..מדבקה. תסבירו לי עכשיו, מי קורע את התחת והרגליים כל השנה כדי לקבל בסוף מדבקה???

running54_3

בטח לא הבנתם למה כל התובנות האלה קפצו עליי פתאום. בשבוע שעבר היה mid year review, או במילים יפות יותר, מפגש קבוצה לסיכום חציון. מעבר לכך שהייתה שם כמות קלוריות שחצי שנה של ריצה כל יום 24 ק"מ לא תצליח להוריד, היו עוד כמה תובנות ואני מוכנה לשתף שחור על גבי בלוג נתחיל בכמה (שלא יהיה לכם כבד מדי על הבוקר). כמו כל דבר טוב גם התובנות יתחלקו ל3:

תמונות:

 • פק"ל לריצת נפח נראה בדיוק כמו פק"ל לטיול שנתי: מים, מצלמה, טלפון עם סוללה מלאה, חטיפים לדרך  – תמרים משודרגים, אגוזים, חלבה, מצלמה, משהו מלוח, מצלמה, גרבי לחץ, טישו יבש, טישו רטוב, מצלמה.
 • תמונות – רק שנהיה סגורים, אנחנו רצים רק בשביל התמונות. כל השאר לא חשוב. זה כן, אבל מי שרץ בקצב צב, יש לו תירוץ מעולה – "אני עצרתי לצלם מלא".
 • ריצה זה אחד המקומות היחידים בהם גבר סטרייט יכול ללבוש טייץ קצרצר, גופייה צמודה וצבעונית, נעליים זוהרות ושזה יראה טוב, לא רק בתמונות, ובתנאי שהוא רץ כבר כמה שנים. רק התחלתם לרוץ? היצמדו לחולצות רחבות!
 • תמונות – ב04:30. אף אחת לא נראית טוב ב04:30. גם אלה שקמו בשלוש כדי שיראו רעננות ב4:300 הן לא. בואו נסכם שאת תמונות ההתחלה עושים מרחווווקקקק, מאד רחוק, או שעושים אותן בסוף.

running54_14

שעוני ריצה:

 • שעון זה מזמן לא כדי לראות מה השעה…זה לראות כמה ישנת, כמה התאוששת, כמה רצת, כמה צעדים עשית, כמה אכלת, כמה שתית, סקס עשית? גם זה נרשם כפעילות גופנית אז רצוי לעשות כמה שיותר…
 • שעון …גרמין או סונטו? תלוי מתי שואלים את אורנה, לפני שהיא עברה מסונטו לגרמין או אחרי, בכל מקרה, שלא תיתפסי ללא שעון בכל רגע נתון.

 

שיעורי בית והמתחנפים למאמנת:

 • חשבתם שאחרי סיום בית ספר אין יותר שיעורי בית? עד שהגעתם לאורנה – לכל שבת יש מוצאי שבת ואז מקבלים שיעורי בית.
 • מכירים את המתלהבים שחייבים להתחנף למורה? תמונות ווואצאפים – 5 בבוקר, סיימנו 7 ק"מ + מתגברות…אתם סיימתם והולכים לישון, למה להעיר את כל מי שעוד לא למד לשים את הקבוצה בהשתק?
 • אם זה לא מספיק – יש את הקבוצה של הערב, הם עושים גם פלאנק אחרי 7 + מתגברות, רק כדי להראות לאלה מהבוקר שהם עשו יותר. וככה, מי שלא היה בתמונה בבוקר או בערב, אכל אותה עם נזיפה כבדה ועוד 5 ק"מ ביציאה בריצת נפח בסופ"ש.

#לאן_את_רצה_TantiRoza

tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.